5 منطقه باستانی مرموز که ردپای موجودات فضایی را می توان در آنها یافت! + عکس
در این مطلب قصد داریم تا تعدادی از آثار باستانی مرموز و شگفت‌انگیزی که احتمال دخالت موجودات فضایی در ساخت آن‌ها، توسط بخش قابل‌توجهی از جوامع مطرح ‌شده را معرفی کنیم

دخالت فرازمینی‌ها و تمدن‌های بیگانه در ساخت آثار باستانی مرموز

مدت‌هاست که ایده دخالت موجودات فضایی در ساخت مکان های باستانی مرموز و شگفت‌انگیزی که آثار آن‌ها تا به امروز باقی مانده است، مطرح شده و از زمان ارائه تئوری به نام «نظریه فضانوردان باستان» (Ancient Astronaut Theory)، بسیاری از علاقه‌مندان به مبحث یوفوها و فرازمینی‌ها با انرژی فراوانی از این نظرات دفاع می‌کنند. آثار باستانی مرموز و شگفت‌انگیز زیادی بر روی زمین قرار گرفته‌اند که به اعتقاد بسیاری از دانشمندان، ساختن آن‌ها با ابزاری که به هزاران سال پیش مربوط است، تقریبا غیرممکن بوده و سوال‌های زیادی در مورد این مکان‌ها مطرح است؛ به عنوان مثال بناهایی وجود دارند که تکه سنگ‌های عظیم و سایر مصالح استفاده‌شده برای ساخت آن‌ها از صدا کیلومتر دورتر از محل احداث آورده شده و همچنین، تکنیک‌های مهندسی به کار رفته در ساخت بناها هم به نوبه خود، تا حدود زیادی شک‌برانگیز و مبهم هستند.

با این تفاسیر کسانی که دخالت فرازمینی‌ها و تمدن‌های بیگانه در ساخت این آثار باستانی مرموز را قبول دارند، همچنان بر نظرات خود پافشاری می‌کنند و ابهامات دانشمندان در مورد این بناهای تاریخی را مدرکی دیگر در تایید نظریه فضانوردی باستانی می‌دانند؛ در همین رابطه قصد داریم تا تعداد از مکان ‌های باستانی مرموزی را که شامل این تئوری می‌شوند، معرفی کنیم؛‌ با ما همراه باشید.

شهر باستانی ساکسایوامان Sacsayhuaman

در نزدیکی شهر کوزکوی پِرو، سازه‌ای شگفت‌انگیز به نام ساکسایوامان (Sacsayhuaman) قرار گرفته که به عنوان یک قلعه باستانی مرموز شناخته می‌شود؛ سنگ‌های بزرگ به کار رفته در ساخت این بنا به صورت ماهرانه‌ای تراشیده شده و همانند قطعات یک پازل عظیم در کنار یکدیگر قرار داده شده‌اند. سنگ‌های آندین (Andean) استفاده‌شده در ساکسایوامان هم به صورت میانگین هرکدام 300 تن وزن داشته و مربوط به مکانی در 50 کیلومتری محل احداث هستند.

آثار باستانی مرموز,آثار باستانی فرازمینی,موجوات فضایی و ساخت آثار باستانی,نظریه فضانوردان باستان,رد پای موجودات فضایی در آثار باستانی
شهر باستانی ساکسایوامان


تنها یک مورد از شگفتی‌های این مکان باستانی، ساخت آن با قرار دادن سنگ‌های فوق‌العاده سنگین، بدون استفاده از هیچ ماده چسبنده، در کنار یکدیگر است که برای هزاران سال پایدار مانده و دقت به کار رفته در برش سنگ‌ها برای جا دادن آن‌ها کنار هم باعث مطرح شدن صحبت‌های زیادی در مورد دخالت موجودات فضایی در احداث ساکسایوامان شده است.

 تئوتیئواکان Teotihuacan

تئوتیئواکان (Teotihuacan) یک شهر باستانی بسیار بزرگ بوده که بیشتر برای مجموعه اهرام عظیم و هم ترازی ستاره‌شناسی آن معروف شده است؛ این مکان که به نام شهر خدایان هم شناخته می‌شود،‌ هزاران سال پیش ساخته شده و ‌طراحی و معماری به کار رفته در آن در کنار ویژگی‌های اسرار آمیزش، احتمال دخالت فرازمینی‌ها در ساخت آن را بالا برده است.

آثار باستانی مرموز,آثار باستانی فرازمینی,موجوات فضایی و ساخت آثار باستانی,نظریه فضانوردان باستان,رد پای موجودات فضایی در آثار باستانی 
تئوتیئواکان

یکی از معروف‌ترین بناهای موجود در شهر خدایان، هرم خورشید نام گرفته که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بناهای این چنین در نیمکره شمالی زمین شناخته می‌شود و از طرف دیگر، بسیاری ادعا کرده‌اند که محل قرارگیری و چینش بناهای این مورد از لیست آثار باستانی مرموز، با چرخه‌های تقویمی هماهنگ است.

هرم بزرگ جیزه Pyramids of Giza

یکی از شناخته‌شده‌ترین بناهای باستانی جهان و بزرگ‌ترین هرم مجموعه اهرام مصر،‌ هرم جیزه (Pyramids of Giza) نام دارد که ابهامات بسیاری در مورد ساخت آن مطرح شده است؛ با این که مدتی پیش نوشته‌هایی در مورد نحوه انتقال سنگ‌های به کار رفته در این هرم کشف شد،‌ همچنان متخصصان باستان شناسی اعلام کرده‌اند که روش احداث هرم بزرگ جیزه نامشخص است.

بیشتر بدانید : كشف اسرار بزرگ هرم «جیزه»

آثار باستانی مرموز,آثار باستانی فرازمینی,موجوات فضایی و ساخت آثار باستانی,نظریه فضانوردان باستان,رد پای موجودات فضایی در آثار باستانی
هرم بزرگ جیزه Pyramids of Giza


چگونه مصریان باستان سنگ‌های عظیم به کار رفته در ساخت هرم جیزه را بر روی هم گذاشتند؟ هدف اصلی ساخت این هرم چه بوده است؟ چرا هر سه مورد از اهرام مصر با صورت فلکی شکارچی (Orion) هم‌راستا هستند؟ با وجود اینکه برخی می‌گوید هرم جیزه به عنوان مقبره یک فرعون ساخته شده، چرا هنوز هیچ مومیایی در داخل آن کشف نشده است؟ حفره‌های تازه کشف‌شده در بنا به چه منظور احداث شده‌اند؟ این‌ها تنها تعدادی از سوالاتی هستند که در رابطه با این مورد از فهرست آثار باستانی مرموز جهان مطرح شده‌اند و هرکدام از سوالات به ارائه تئوری منجر شده که دخالت تکنولوژی‌های بیگانه در احداث آن را بی ارتباط با شگفتی‌های هرم جیزه نمی‌دانند.

بیشتر بدانید : آیا اهرام ثلاثه مصر را فضایی‌ها ساخته‌اند؟ + عکس

پوماپونکو Pumapunku

حدودا در 72 کیلومتری غرب لاپاز، پایتخت دولتی کشور بولیوی، یکی از جالب‌توجه‌ترین مکان های باستانی مرموز جهان به نام پوماپونکو (Pumapunku) قرار گرفت است؛ تعداد سنگ‌های خرسنگ (Megalithic) به کار رفته در این بنا به طرز عجیبی زیاد بوده و دقت شگفت‌انگیز در برش، صیقل دادن و قرارگیری سنگ‌ها در بنا، در کنار به چالش کشیدن تصورات دانشمندان در مورد تمدن‌های باستانی، ابهامات زیادی را به وجود آورده است.

آثار باستانی مرموز,آثار باستانی فرازمینی,موجوات فضایی و ساخت آثار باستانی,نظریه فضانوردان باستان,رد پای موجودات فضایی در آثار باستانی
پوماپونکو Pumapunku


همانند شهر باستانی ساکسایوامان، سنگ‌های پوماپونکو هم با دقت حیرت‌انگیزی بریده شده و بدون هیچ ملاتی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند؛ به دلیل این ویژگی‌ها و موارد اسرارآمیز دیگر، رد پای موجودات فضایی در این مکان هم به اعتقاد بسیاری قابل‌انکار نیست.

 استون‌هنج Stonehenge

اندکی دورتر از منطقه سالزبری انگلستان، یکی از معروف‌ترین مکان های باستانی جهان به نام استون‌هنج (Stonehenge) قرار گرفته که وزن سنگ‌های آن بین 30 تا 60 تن است. برخی متخصصان اعلام کرده‌اند که ساخت این بنا به دوران نوسنگی مربوط است و شگفت‌های آن سبب شده تا نویسندگان معروفی مانند اریش فون دنیکن (Erich von Däniken) آن را به موجودات فضایی ربط دهند.

آثار باستانی مرموز,آثار باستانی فرازمینی,موجوات فضایی و ساخت آثار باستانی,نظریه فضانوردان باستان,رد پای موجودات فضایی در آثار باستانی
 استون‌هنج Stonehenge


در کمال تعجب، تا به امروز دانشمندان توضیح قابل قبولی در مورد ابهامات استون‌هنج ارائه نداده‌اند و هنوز کسی نمی‌داند که باستانیان چگونه این سنگ‌های عظیم را به آن مکان برده‌اند و چرا به صورت یک حلقه بزرگ قرار داده‌اند؛ برخی میگویند که فرازمینی‌ها از این مکان به عنوان محل فرود استفاده می‌کرده‌اند و برخی هم معتقدند که استون‌هنج مدلی از منظومه شمسی است.

با این وجود،‌ همانند چهار مورد قبلی این مکان از مجموعه آثار باستانی مرموز و شگفت‌انگیز جهان هم به عنوان دلیل دیگری برای صحت نظریه فضانوردان باستان در نظر گرفته می‌شود.

 

بیشتر بدانید : 5 کشف مرموز زمان باستان!! (+عکس)

بیشتر بدانید : معمای استون هنج

بیشتر بدانید : گزارش تصویری: عجایب معماری جهان باستان!

 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: gadgetnews.net