وزارت آثار باستانی مصر، گزارش داد که قدیمی ترین تتو جهان متعلق به یک زن مومیایی شده 3000 ساله می باشد

قدیمی‌ترین تتوی تاریخ متعلق به کیست؟!

 وزارت آثار باستانی مصر، گزارش داد که نتایج پژوهش‌های انجام شده روی مومیایی معروف به مومیایی «تتو دار»، نشان می‌دهد که این تتو قدیمی‌ترین تتو و خالکوبی جهان است.

قدیمی ترین تتوی جهان
قدیمی ترین تتوی جهان

یک گروه باستان شناسی فرانسوی وابسته به انستیتو آثار فرانسوی IFAO سال ۲۰۱۴ در روستای کارگران شهر اقصر در جنوب مصر، مومیایی را یافتند که روی اعضای بدن او ۳۰ تتو به چشم می‌خورد. بنا بر این گزارش، سی تتو در اعضای مختلف و جداگانه بدن از جمله گردن، کمر، کتف و دو بازوی مومیایی وجود داشت.

قدیمی ترین خالکوبی جهان
قدیمی ترین خالکوبی جهان

این مومیایی متعلق به یک زن است که به احتمال زیاد بین سال‌های ۱۳۰۰ تا ۱۰۷۰ قبل از میلاد می‌زیسته و در هنگام مرگ ۳۴ سال سن داشته
است.

او زنی از طبقه‌ی بالای جامعه مصر باستان بوده، چون تتو‌های رسم شده روی بدنش در شکل‌های متنوعی از جمله گل نیلوفرآبی، گاو، میمون دم کوتاه و چشم حورس (نشان محافظت) است.

تصویر قدیمی ترین خالکوبی جهان
تصویر قدیمی ترین خالکوبی جهان

اسم این زن و نام او مشخص نشده است؛ اما تنوع تتو‌ها و به کارگیری متعدد آن در اعضای بدن مومیایی نشان می‌دهد که او جایگاه دینی بالا و قابل توجهی را در دوران زندگی خود بر عهده داشته و به عبارت دیگر او یکی از شخصیت‌های دینی برجسته مصر باستان بوده است.

تیم فرانسوی از جدیدترین فناوری اشعه مادون قرمز برای کشف جزئیات این تتو‌ها استفاده کرده اند. این مومیایی در حال حاضر در مقبره TT ۲۹۱ و در شرایطِ محیطی مشابه که ۳۰۰۰ سال پیش در آن قرار گرفته نگهداری می‌شود.
 

بیشتر بدانید : قدیمی‌ترین پرتره یک زن در دنیا + عکس

بیشتر بدانید : معنای خالکوبی های سلبریتی های هالیوود!/ از آنجلینا تا لیدی گاگا

بیشتر بدانید : بازیگرانی که نماد فیلمشان را روی بدن خود تتو کردند + عکس


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: وبسایت تابناک باتو


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X