اجساد پیدا شده متعلق به اسپانیایی‌هایی است که در سال ۱۵۲۰ از کوبا وارد قلمرو آزتک شدند تا برای پادشاه اسپانیا هرنان کورتز و نیرو‌های تحت فرمانش Conquistador Hernan Cortes آذوقه ببرند

قربانی کردن انسان در فرهنگ آزتک!

اعضای بدن صد‌ها اسپانیایی که در یک منطقه باستانی متعلق به آزتک‌ها در مکزیک پیدا شده است، نشان می‌دهد، این افراد توسط زندان‌بانان خود، اول به اندازه کافی چاق و بعد خورده شده اند.

بیشتر بدانید : باستان‌شناسان برای ورود به هرم آزتك‌ها تردید دارند

کشف 450 جسد در مکزیکو سیتی امروزی
کشف 450 جسد در مکزیکو سیتی امروزی

جسد ۴۵۰ نفر شامل ۱۵ مرد، ۱۰ کودک و ۴۵ سرباز پیاده نظام، در منطقه باستانی Zultepec-Tecoaque یا مکزیکو سیتی امروزی پیدا شده است. کارشناسان می‌گویند، این افراد که در میان آن‌ها زنان و کودکان نوپا هم بوده اند، ۶ ماه قبل از آن که خورده شوند، توسط زندان بانان غذا خورانده شده اند تا فربه شوند و برای یک مراسم آیینی که ظاهرا باز آفرینی صحنه هایی افسانه ای در فرهنگ آزتک بوده است، آماده شوند.

اجساد پیدا شده متعلق به اسپانیایی‌هایی است که در سال ۱۵۲۰ از کوبا وارد قلمرو آزتک شدند تا برای پادشاه اسپانیا هرنان کورتز و نیروهای تحت فرمانش Conquistador Hernan Cortes آذوقه ببرند.

اما از بخت بد به دست آزتک‌ها اسیر و به سرنوشت شومی دچار شدند. آزتک‌ها اسرای خود را به زندان‌هایی بدون در و پنجره منتقل می‌کردند به آن‌ها غذا می‌دادند تا برای قربانی شدن آماده شوند. مطالعه استخوان‌های پیدا شده نشان می‌دهد آن‌ها ۶ ماه قبل از آن که خورده شوند، خوب غذا خورده اند.

جمجمه ی قربانیان آزتک
جمجمه ی قربانیان آزتک

باستان شناسان این یافته‌ها را از بزرگترین دستاورد‌های خود در زمینه مطالعه جمعیت بومی مکزیک در زمان حمله اسپانیایی‌ها توصیف کرده اند.

در یکی از آخرین اکتشافات باستان شناسی در منطقه، ردیف‌هایی از جمجمه‌های زنان پیدا شده است که اندازه استخوان هایشان می‌گوید، حامله بوده اند.

مناطق باستانی تمدن آزتک
مناطق باستانی تمدن آزتک


باستان شناسان می گویند، آزتک‌ها این افراد را به صورت تصادفی یا فقط برای انتقام نکشته اند بلکه آن‌ها را بر اساس یک مراسم آیینی که مربوط به «بازآفرینی صحنه‌های خلقت» بوده است، قربانی کرده اند.

برای مثال، بر اساس یکی از افسانه‌های آزتک به نام El Quinto Sol یا خورشید پنجم، یکی از مردان اسپانیایی بعد از مثله شدن، سوزانده شد تا سرنوشت افسانه‌ای خدایان آزتک بازسازی شود.

به نظر می‌رسد که ساکنان آزتک، اسب‌ها را هم خورده اند، اما نسبت به خوک ها دچار تردید بوده اند و فقط آن ها کشته و رها کرده اند.
 

یافته های باستان شناسان
یافته های باستان شناسان

قربانیان آزتک که به دستور پادشاه اسپانیا، هرنان کورتز، از کوبا وارد منطقه آزتک‌ شده بودند، همگی پیشینه آفریقایی و کوبایی دارند.

آن ها یک سال بعد از آن که هرنان کورتز به همراه نیروهایش در مکزیک مستقر شد، با هدف تامین آذوقه، وارد آزتک شدند.
 

قلمرو آزتک
قلمرو آزتک

بعد از آن که هرنان کورتز از ماجرا مطلع شدن، نیروهایش را به قصد انتقام عازم شهر آزتک کرد. ساکنان آزتک نیز بقایای اجساد را در چاه‌های کم عمق و در سراسر شهر مخفی کردند و پای به فرار گذاشتند.

کورتز در سال ۱۵۲۱ پایتخت آزتک را فتح کرد.

 

بیشتر بدانید : آغاز سقوط امپراطوری آزتك

بیشتر بدانید : قلعه اسرارآمیز آدمخوار اردبیل که انسان ها را می بلعید!! + عکس

بیشتر بدانید : زندگی واقعی آدم‌ خوار آلمانی روی پرده سينما می‌‌رود!!

بیشتر بدانید : رازهای سیاه قبایل آدمخواران در هند و اندونزی!! + عکس

بیشتر بدانید : يك گور دسته‌جمعی از سربازان آزتك در مكزيك پيدا شد

بیشتر بدانید : كشف يك مقبره متعلق به تمدن آزتكگردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: faradeed.ir


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
پربیننده های این بخش
 
X