از سال 2009 تاکنون تعداد گردشگران خارجی در جهان 76 درصد افزایش یافته و برای چهارمین سال متوالی، بانکوک محبوب ترین شهر در نمایه جهانی مقاصد شهری Mastercard بوده است

بانکوک و دبی در صدر محبوب ترین شهرها برای گردشگران

از سال ۲۰۰۹ تاکنون تعداد گردشگران خارجی در جهان ۷۶ درصد افزایش یافته و برای چهارمین سال متوالی، بانکوک محبوب ترین شهر در نمایه جهانی مقاصد شهری Mastercard بوده است. در سال ۲۰۱۸، پایتخت تایلند میزبان بیش از ۲۲٫۷۸ میلیون خارجی بوده که دستکم یک شبانه روز در این شهر اقامت داشته اند و انتظار می رود که این رقم در سال ۲۰۱۹ با ۳٫۳۴ درصد افزایش همراه باشد. بسیاری از خارجیانی که از بانکوک دیدن می کنند به ترتیب از ۵ کشور زیر آمده اند: چین، ژاپن، کره جنوبی، هند و بریتانیا.

GDCI-Map.jpg

جاذبه های گردشگری بانکوک

از جاذبه های پرطرفدار شهر بانکوک می توان به گرند پالاس، وات آرون و بازار معلق دامنوئن سادواک اشاره کرد. پاریس و لندن نیز دومین و سومین شهر محبوب برای گردشگران در سال گذشته بوده اند، به طوری که هر دو میزبان بیش از ۱۹ میلیون گردشگر خارجی با اقامت بیش از یک شب در سال ۲۰۱۸ بوده اند. نمایه Mastercard با بررسی دقیق حجم بازدید کنندگان و داده های مربوط به هزینه های صورت گرفته توسط این افراد که دسترسی عمومی به آن ها امکانپذیر است، فهرست ۲۰۰ شهر پربازدید سال ۲۰۱۸ برای مسافران خارجی را تهیه کرده کرده است.

شهر زیبای بانکوک
شهر زیبای بانکوک

در ۹ مورد از ۱۰ کشور ابتدایی این فهرست، تعداد بازدید کنندگان خارجی نسبت به سال گذشته افزایش یافته و انتظار می رود که تعداد این مسافران خارجی در سال ۲۰۱۹ نیز با افزایش همراه باشد. لندن تنها شهر در میان ۱۰ شهر ابتدای این فهرست است که نسبت به سال گذشته با کاهش گردشگر خارجی مواجه شده و نزدیک به ۴ درصد کاهش بازدید نسبت به سال گذشته را تجربه کرده است. شهرهای آسیا-پاسیفیک از سال ۲۰۰۹ تاکنون شاهد بیشترین افزایش گردشگر خارجی بوده اند که با ۹ درصد افزایش همراه بوده و اکثر آن ها را شهروندان چینی تشکیل می داده اند.

شهر دوبی
شهر دوبی

map1.jpg

همچنین در این گزارش بر اساس هزینه های صورت گرفته نیز یک رده بندی جداگانه صورت گرفته که نشان می دهد شهر دبی از لحاظ هزینه ای که توسط مسافران خارجی در این شهر صرف شده در صدر قرار دارد. در سال ۲۰۱۸، مسافران خارجی بیش از ۳۰٫۸۲ میلیارد دلار در این شهر هزینه کرده اند که به طور متوسط روزانه ۵۵۳ دلار برای هر مسافر بوده است. برای مقایسه، بازدید کنندگان از بانکوک که محبوب ترین شهر در میان مسافران خارجی در سال ۲۰۱۸ بوده به طور متوسط هر کدام روزانه ۱۸۴ دلار در این شهر هزینه کرده اند. بدین ترتیب بانکوک با ۲۰٫۰۳ میلیارد دلار در رتبه سوم و مکه در عربستان سعودی با ۲۰٫۰۹ میلیارد دلار در رتبه دوم پردرآمدترین شهرهای جهان از محل خریدهای مسافران بین المللی بوده اند.

map2.jpg

10 شهر محبوب مسافران خارجی در سال 2018
 

 •     بانکوک، تایلند: ۲۲٫۷۸ میلیون مسافر بین المللی با اقامت دستکم یک شب
 •     پاریس، فرانسه: ۱۹٫۰۹ میلیون مسافر
 •     لندن، انگلیس: ۱۹٫۰۹ میلیون مسافر
 •     دبی، امارات متحده عربی:۱۵٫۹۳ میلیون مسافر
 •     سنگاپور: ۱۴٫۶۷ میلیون مسافر
 •     کوالالامپور، مالزی: ۱۳٫۷۹ میلیون مسافر
 •     نیویورک سیتی، ایالات متحده: ۱۳٫۶۰ میلیون مسافر
 •     استانبول، ترکیه: ۱۳٫۴۰ میلیون مسافر
 •     توکیو، ژاپن: ۱۲٫۹۳ میلیون مسافر
 •     آنتالیا، ترکیه: ۱۲٫۴۱ میلیون مسافر
   

بیشتر بدانید : محبوب ترین مکان های دنیا برای خودکشی! + عکس

بیشتر بدانید : گردشگران خارجی بیشتر از کدام مکان های ایران عکس می گیرند؟!

بیشتر بدانید : ولخرج ترین گردشگران دنیا و محبوب ترین کشور دنیا کجاست ؟

بیشتر بدانید : مرتفع‌ترین شهرهای جهان

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: rooziato.com


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X