نخستین زمین گلف در قاره آفریقا در کشور مصر و نزدیکی اهرام ثلاثه وجود دارد که قدمت آن به ۱۰۰ سال نیز می‌رسد

نخستین زمین گلف آفریقا در کنار اهرام مصر

با شنیدن کلمه «زمین گلف» ذهن ما به دوران زیبایی در روز‌های سیاه و سفید برمی‌گردد، جایی که مهارت و ظرافت در تعاملات دخیل بود و گلف به عنوان یک ورزش گران قیمت و ویژه طبقه مرفه شناخته می‌شد، اما این ورزش از ۱۰۰ سال پیش در مصر شناخته شده بود.

بر اساس وب سایت سازمان گردشگری، نخستین زمین گلف در آفریقا در هتل «منا هاوس» مقابل اهرام ثلاثه در سال ۱۸۹۹، یعنی نزدیک به ۱۰۰ سال پیش ساخته شد.

«طارق لطفی» مدیر ارتباطات بازاریابی در هتل مینا هاوس در مصاحبه با «سی‌ان‌ان» گفت: زمین گلف هتل در ابتدا در سال ۱۸۹۹ به عنوان زمین شن و ماسه تاسیس شد سپس به دست «روی ویلسون» در سال ۱۹۱۷ به زمین چمن تبدیل شد و اخیراً از سوی «رابرت ترنت جونز جونیور» مهندس زمین گلف آمریکایی معروف دوباره طراحی شد.

لطفی افزود: زمین گلف MENA House با موقعیت استثنایی در نزدیکی اهرام جیزه، نخستین زمین گلف در آفریقاست و به دست «بارون ارنست روداکوفسکی» اهل اتریش و نخستین مدیر هتل منا هاوس ساخته شده است.

قدمت هتل مینا هاوس به دوران پادشاهی خدیو اسماعیل، حاکم مصر و سودان در آن زمان باز می‌گردد، زیرا پس از بازگشت خدیو از سفر‌های شکار در ابتدا یک توقف شکارگاهی سلطنتی بود. یک زوج انگلیسی به نام‌های «ایتل و هیو لوک کینگ» آن را تغییر شکل دادند و در سال ۱۸۸۶ به هتلی تبدیل شد. نام «مینا» که بر آن اطلاق شده به پادشاه فرعونی که دو کشور مصر علیا و سفلی را متحد کرد، نسبت داده می‌شود.

اولین زمین گلف آفریقا در کنار اهرام ثلاثه
اولین زمین گلف آفریقا در کنار اهرام ثلاثه

مدیر ارتباطات بازاریابی این هتل گفت: اندکی پس از افتتاح هتل مینا هاوس، ایده افزودن زمین گلف به منطقه جنوب هتل از سوی «آلیس گریس» دوست صمیمی بنیانگذاران هتل مطرح شد و که طرحی تقریبی زمین بازی را روی یک دستمال ترسیم کرد. مدیر هتل این طرح را توسعه داد و یک سالن ورزشی و سالن استراحت در کنار اهرام برای خدمات دهی به بازیکنان زمین گلف ساخت.

این زمین گلف ۱۰۰ هزار متر مربع توسعه یافته است که شامل ۱۸ سوراخ به جای ۹ سوراخ در مسیر 9 خطه است و به منظور ایجاد منظره‌های سرگرم کننده از تپه‌های شنی غلتکی، تله‌های ماسه سفید تابشی، دریاچه‌های راهبردی و گنجینه‌ای از چشم انداز‌های طبیعی گیاهان باستانی، همه با یک حفاظ سبز برای حفظ امنیت بازیکنان تکمیل می‌شود.

از طرف دیگر مشهورترین شخصیت‌های جهان در طول سال‌ها از اعضای خانواده سلطنتی انگلیس مانند پرنسس دیانا گرفته تا مشهورترین بازیگر فیلم صامت چارلی چاپلین علاوه بر خواننده مشهور آمریکایی فرانک سیناترا از هتل منا بازدید کرده اند. خواننده معروف ام کلثوم از مصر پس از هر کنسرت چند روز را در هتل برای استراحت می‌گذراند. سر آرتور کانن دویل، نویسنده شخصیت معروف کارآگاهی شرلوک هلمز، آقاخان و کارگردان آمریکایی سیسیل دو میل در زمین گلف هتل منا هاوس بازی کردند.

 

بیشتر بدانید : آیا اهرام ثلاثه مصر را فضایی‌ها ساخته‌اند؟ + عکس

بیشتر بدانید : تمام رازهای اهرام مصر باستان که نمی دانستید + عکس (قسمت 2)

بیشتر بدانید : تمام رازهای اهرام مصر باستان که نمی دانستید + عکس

بیشتر بدانید : اهرام مصر را چگونه ساختند؟!

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: yjc.ir


 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X