مساجد زیبا در استانبول
 چه از طریق فعالیت‌های آموزشی، سرمایه‌گذاری‌های تجاری یا مبادلات فرهنگی، موقعیت استراتژیک ترکیه و فرصت‌های متنوع، این کشور را به سکوی پرشی ایده‌آل برای جاه‌طلبی‌های شما در عرصه‌ی جهانی تبدیل کرده است.

ترکیه، یک دروازه استراتژیک برای افرادی است که می‌خواهند به اروپا و آمریکا مهاجرت کنند. ترکیه که در تقاطع قاره‌ها قرار دارد، مزایای منحصر به فردی را برای کسانی به همراه دارد که به دنبال کشف فرصت‌هایی فراتر از مرزها هستند. ترکیه با میراث فرهنگی غنی، اقتصاد فعال و اهمیت ژئوپلیتیک، بستری پویا برای ارتباط با اروپا و ایجاد مسیرهایی به سمت آمریکا فراهم می‌کند. چه از طریق فعالیت‌های آموزشی، سرمایه‌گذاری‌های تجاری یا مبادلات فرهنگی، موقعیت استراتژیک ترکیه و فرصت‌های متنوع، این کشور را به سکوی پرشی ایده‌آل برای جاه‌طلبی‌های شما در عرصه‌ی جهانی تبدیل کرده است.


مزایای دریافت اقامت ترکیه


اخذ اقامت ترکیه مزیت‌های متعددی دارد. کشور ترکیه به دلیل موقعیت استراتژیکش، امکان سفر آسان به کشورهای همسایه و کشورهایی اروپایی و آمریکا را فراهم می کند و فرصت‌هایی را برای کسب و کار و سرمایه‌گذاری در اقتصاد را به روی شما می‌گشاید. برخی از مهمترین مزایای اقامت در ترکیه عبارتند از:

· دسترسی به مکان‌های فرهنگی و تاریخی
· سفر راحت به کشورهای همسایه
· فرصت‌های کسب و کار و سرمایه‌گذاری
· تضمین حقوق شهروندی مادام‌العمر
· حفظ ملیت اولیه
· دسترسی بدون ویزا به بیش از 100 کشور
· پیوندهای قوی با اتحادیه اروپا
· امکان اخذ ویزای E2
· ارثی بودن شهروندی ترکیه
· دسترسی به سیستم مراقبت‌های بهداشتی جهانی
· آموزش رایگان و با کیفیت بالا
· یک سبک زندگی مدرن با استانداردهای زندگی بالا
 

مسجد عثمانی ترکیه با منظره ای زیبا


چگونه از ترکیه به اروپا مهاجرت کنیم؟


برای مهاجرت از ترکیه به اروپا راه‌های مختلفی بسته به شرایط شما وجود دارد که عبارتند از:

چگونه از ترکیه به اروپا مهاجرت کنیم؟

 

مهاجرت کاری

مهاجرت کاری از طریق پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در کشور مقصد، می‌تواند یکی از روش‌های در دسترس و مقرون به صرفه باشد، به خصوص اگر مهارت خاصی دارید.

پناهندگی

اگر از آزار و شکنجه یا درگیری در ترکیه فرار می‌کنید و به دنبال حمایت در اروپا هستید، می‌توانید از طریق گزینه‌ی پناهندگی مهاجرت کنید، اگرچه این روند معمولاً به اسناد قابل توجه و کمک حقوقی نیاز دارد.

مهاجرت خانوادگی

مهاجرت خانوادگی، امکان پیوستن مجدد به اعضای اصلی خانواده را که مقیم یا شهروند کشورهای اروپایی هستند، فراهم می‌آورد و نیاز به اثبات رابطه و حمایت مالی دارد.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی به معنای ثبت نام در یک موسسه آموزشی معتبر در اروپا است که می‌تواند منجر به اقامت موقت و مسیرهای بالقوه برای کار یا اقامت بیشتر پس از فارغ التحصیلی شود.

اقامت مبتنی بر سرمایه گذاری

دریافت اقامت از طریق سرمایه‌گذاری اغلب سریع‌ترین راه است، اما پرهزینه‌ترین نیز به شمار می‌آید.


برای دریافت راهنمایی و مشاوره در مورد هر یک از این شیوه‌های مهاجرت به اروپا از کشور ترکیه می‌توانید با کارشناسان گروه حقوقی بیات تماس حاصل فرمایید.
 

سرزمین ترکیه


مهاجرت به آمریکا از طریق ترکیه


مهاجرت به ایالات متحده با پاسپورت ترکیه به شیوه‌های مختلفی امکان‌پذیر است. دارندگان پاسپورت ترکیه می‌توانند از طریق حمایت خانوادگی، یافتن شغل، پناهندگی، لاتاری، ویزای سرمایه‌گذاری EB-5 و شیوه‌های دیگر به کشور آمریکا مهاجرت کنند.هر مسیر، مستلزم الزامات و رویه‌های خاصی است که با رعایت آنها می‌توانید یک سفر آسوده‌خاطر داشته باشید.
 

روش

شرح

حمایت خانواده

شهروندان ایالات متحده یا مقیم دائم می‌توانند از اعضای نزدیک خانواده (همسران، والدین، فرزندان مجرد زیر 21 سال) برای مهاجرت حمایت کنند.

مهاجرت شغلی

نیاز به یک پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرمای آمریکایی دارد که از فرد برای یک شغل خاص حمایت مالی می‌کند. این شغل باید به‌گونه‌ای باشد که اثبات شود توسط کارگران ایالات متحده قابل رفع نیست.

وضعیت پناهندگی

گزینه‌ی پناهندگی برای افرادی که از آزار و شکنجه فرار می‌کنند یا ترس موجهی از آزار و اذیت بر اساس نژاد، مذهب، ملیت، عقاید سیاسی یا گروه اجتماعی دارند، در دسترس است.

ویزای لاتاری

ویزای لاتاری، همچنین به عنوان قرعه کشی گرین کارت شناخته می‌شود، این فرصت را برای اتباع کشورهای دارای نرخ مهاجرت تاریخی پایین، از جمله ترکیه، فراهم می‌کند تا از طریق یک فرآیند انتخاب تصادفی، برای اقامت دائم درخواست دهند.

برنامه سرمایه گذار مهاجر EB-5

شامل سرمایه‌گذاری قابل توجه در یک بیزنس در ایالات متحده، ایجاد شغل، و برآورده کردن سایر شرایط برای دریافت اقامت مشروط و در نهایت دائمی است.


 
پیش از مهاجرت به اروپا و آمریکا از طریق ترکیه بایستی پاسپورت ترکیه داشته باشید؛ لذا در ادامه با روش‌های مختلف اخذ اقامت ترکیه آشنا خواهیم شد.


روش‌های مختلف اخذ اقامت ترکیه


اخذ اقامت ترکیه از چند روش امکان‌پذیر است. یکی از مسیرهای متداول، خرید ملک و سرمایه‌گذاری است. همچنین استخدام در ترکیه به خارجی ها اجازه می‌دهد تا اجازه اقامت دریافت کنند، البته به شرطی که از یک کارفرمای ترکیه ای پیشنهاد کاری داشته باشند. علاوه بر این، بازنشستگان می‌توانند با نشان دادن درآمد ثابت یا مستمری از کشور خود برای اجازه اقامت درخواست دهند. مهم‌ترین روش‌های اخذ اقامت ترکیه عبارتند از:

· اقامت تحصیلی
· اقامت کاری
· اقامت از طریق تابعیت
· اقامت از طریق ازدواج
· اقامت و تابعیت از طریق خرید ملک
· سرمایه‌گذاری در یک شرکت
· طرح سپرده بانکی
· کارآفرینی در ترکیه


دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک


با خرید ملک در ترکیه می توانید به اهداف متعددی دست یابید، از جمله اخذ اقامت ترکیه که دارای مزایای بی‌شماری است. خرید ملک رایج‌ترین روش سرمایه‌گذاری برای تضمین اقامت ترکیه است. کارشناسان سرمایه‌گذاری املاک تاکید می‌کنند که سرمایه‌گذاری در املاک ترکیه در این دوره بسیار سودآور بوده است.

حداقل سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای اخذ شهروندی از طریق خرید املاک و مستغلات به 25000 دلار کاهش یافته است؛ حداقل میزان سرمایه‌گذاری پیش از این، 1 میلیون دلار بود. این کاهش میزان سرمایه‌گذاری، ریسک سرمایه‌گذاران را نیز تقلیل می‌دهد. قوانین جدید، روند اخذ شهروندی ترکیه را برای خریداران ملک ساده کرده است. سرمایه‌گذاران باید گواهی ثبت زمین را از وزارت محیط زیست و شهرسازی دریافت کنند و متعهد شوند که ملک را به مدت سه سال به فروش نرسانند.


مهاجرت به اروپا و آمریکا با پاسپورت ترکیه


در پایان، مهاجرت به اروپا و آمریکا از طریق پاسپورت ترکیه درها را به روی فرصت‌ها و تجربیات متنوع باز می‌کند. شهروندان ترکیه چه به دنبال اهداف آموزشی، چه پیشرفت شغلی و چه به دنبال پناهندگی باشند، می‌توانند از طریق کشور ترکیه به اروپا و آمریکا مهاجرت کنند. گروه حقوقی بیات در طول فرایند مهاجرت، راهنمایی و مشاوره‌ی تخصصی به شما ارائه می‌دهد. دارندگان پاسپورت ترکیه با کمک و مشاوره‌ی کارشناسان مجرب گروه حقوقی بیات می‌توانند فردایی روشن را در اروپا یا آمریکا آغاز کنند.

 گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع:bayatgroupe.com