از زمان باستان زنان را عامل باروری و حاصلخیزی می‌دانستند و در مراسم مذهبی برای رسیدن به حاصلخیزی بیشتر و نعمت‌های دیگر مثل باران و غیره معمولا زنان را...
 
باستان شناسان یک معبد هزار ساله (شامل مجموعه ای از یک مقبره با قربانیان انسانی) زیر ریگ‌هایی که در اثر وزش باد حرکت کرده اند در شمال غربی پرو پیدا کردند. این معبد در تصویر دیجیتالی زیر به خوبی نشان داده شده است.
این مجموعه پیچیده نزدیک شهر «چیکلایو» که بین سال‌های 2006 تا 2009 از زیر خاک بیرون کشیده شد، واقعیت‌های بیشتری را در مورد افسانه Naylamp (خدایی که فرضا در تمدن Lambayeque پیش از ایناکاها و در قرن هشتم بعد از میلاد و بعد از فروپاشی تمدن Moche  بنیان نهاد شد) فاش می‌سازد.
 
منطقه  باستانی Chotuna-Chornancap  را می‌توانیم دلیل و شاهد این مدعا بدانیم چرا که دراین منطقه نیز معبد پیچیده ای وجود دارد که متعلق به مردمی ‌است که خود را از تبار Naylamp می‌دانند.
فرهنگ پیچیده Lambayeque با اسم Sicán نیز شناخته می‌شود، آنها مهندسان آبیاری ماهری بودند.
Carlos Wester La Torre رهبر حفاری این منطقه اظهار داشت که باستان شناسان طی یک قرن در تلاش برای رمزگشایی راز این افسانه بوده اند. هدف این بررسی‌ها فهمیدن احتمال وجود رابطه بین افسانه‌های شفاهی و این سند باستان شناسی بود.
داخل این معبد تازه کشف شده آرامگاهی هرمی‌ شکل به نام Huaca Norte وجود دارد  که اسکلت‌های 33 زن در آن قرار گرفته است.

2 اسکلت هنوز موهای  طبیعی خود را حفظ کرده و برخی از آنها مومیایی شده اند.
در بدن همه آنها جای بریدگی وجود دارد و این بدان معناست که احتمالا در مراسم آیینی به عنوان قربانی‌های انسانی مورد شکنجه واقع شده اند.
La Torre می‌گوید از زمان باستان زنان را عامل باروری و حاصلخیزی می‌دانستند و در مراسم مذهبی برای رسیدن به حاصلخیزی بیشتر و نعمت‌های دیگر مثل باران و غیره معمولا زنان را به خدایان پیشکش می‌کردند.
 
معبد
 
معبد
 
معبد
 
معبد
 
معبد
 
معبد
 
معبد
 
تهیه و ترجمه: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ/ مریم محبعلی نژاد
www.seemorgh.com/culture
 اختصاصی سیمرغ
 
مطالب پیشنهادی:
 10 كشف برتر باستان‌شناسی سال 2009 (+عکس)
 بازدید از کلیسایی که با استخوان انسان‌ها تزئین شده!! (تصویری)
معبد بودایی ساخته شده از بطری!
10 حقیقت جالب در مورد تمدن اسرارآمیز مایا!! (+تصاویر)
مناطق مذهبی مجلل جهان
 
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X