دلیا اوئنز و رمان "جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند" سال ۲۰۱۹ میلادی را با صدرنشینی در فهرست آثار پرفروش نیویورک‌تایمز به پایان رساندند

دلیا اوئنز: از مطالعه درباره حیوانات تا نویسنده پرفروش شدن

 "جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند" که به عنوان نخستین رمان "دلیا اوئنز" به بازار عرضه شد اکنون در شصت و هفتمین هفته حضور خود در فهرست پرفروش‌های داستانی نیویورک‌تایمز قرار گرفته است.

این کتاب داستانی مدت کوتاهی پس از انتشارش به این فهرست راه‌یافت و موفق شد جز بازه زمانی کوتاه، ‌ صدر جدول پرفروش‌های داستانی را به خود اختصاص دهد.  در هفته‌های گذشته با انتشار آثار نویسندگان نامدار شاهد حضور رمان "جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند" در رتبه‌های سوم و چهارم بودیم، اما این رمان هفته پایانی سال ۲۰۱۹ را با صدرنشینی پشت سر می‌گذارد.

میزان موفقیت و فروش بالای این رمان به اندازه‌ای چشمگیر و بی‌سابقه بود که نشریه نیویورک‌تایمز اخیرا در گزارشی جداگانه به دلایل موفقیت این اثر پرداخته بود.

در این رمان داستان دختری به نام "کیا" و حوادث پیچیده‌ای را که به دنبال کشف جنازه مرد جوانی در شهر محل زندگی این دختر مشهور به "دختر مرداب" به وقوع می‌پیوندد را می‌خوانید.

"دلیا اوئنز" ۷۰ساله پیش از انتشار رمان "جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند" چندین شرح‌ حال از جمله "فریاد کالاهاری"، "چشم فیل" ‌ و "راز ساوانا" ‌ را  در رابطه با سال‌هایی که به همراه همسرش به مطالعه حیوانات در آفریقا پرداخته، روانه بازار کرده بود.

 رمان "محافظان" نوشته "جان گریشام" نیز موفق شد رتبه دوم فهرست پایانی سال ۲۰۱۹ این نشریه را به خود اختصاص دهد. "محافظان" که دهمین هفته حضور خود در این فهرست را پشت سر می‌گذارد داستان درگیر شدن وکیلی به نام‌ "کالن پست" با چندین قاتل بی‌رحم را روایت می‌کند.

رتبه‌های سوم، چهارم و پنجم این فهرست نیز به ترتیب به "موسسه" نوشته‌ "استفن کینگ"، "کریس کراس" ‌ نوشته "جیمز پترسون" ‌ و "ماه آبی" ‌نوشته "لی چایلد" ‌ اختصاص یافته است.


بیشتر بدانید : اسامی 25 کتاب پرفروش در دنیا

بیشتر بدانید : پرفروش ترین کتاب های سال 2018 در سایت آمازون

بیشتر بدانید : بهترین کتاب های تابستان 2019 به انتخاب نیویورکر

بیشتر بدانید : پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ کدامند؟+ تصاویر

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir


 
 

پربیننده های این بخش

 
X