عکس های کمیاب آگاتا کریستی و همسر دومش در ماه عسل
 قرار است برای اولین بار عکس‌های کمیاب آگاتا کریستی در سفر ماه عسل با همسر دومش به خاورمیانه در نمایشگاهی در شهر تورکوی بریتانیا به نمایش درآید

تصاویر کمتر دیده شده از آگاتا کریستی و همسرش در خاورمیانه

تصاویر به‌ندرت‌ دیده‌شده از آگاتا کریستی و همسر دومش در زمان سفر ماه عسل در سال ۱۹۳۱، بخشی از نمایشگاهی است که زندگی عاشقانه خالق داستان‌های جنایی را به تصویر کشیده و قرار است در اواخر ماه جاری میلادی در موزه تاریخ و هنر توره آبیی در شهر تورکوی بریتانیا به نمایش درآیند.

این تصویر کریستی را همراه همسرش مکس مالون، باستان‌شناس برجسته انگلیسی در سال ۱۹۳۱ نشان می‌دهد که برای گذراندن دوران ماه عسل خود در یک کشتی به کناره رود نیل در مصر آمده‌اند. گفته می‌شود که این یکی از همان سفرهایی است که نویسنده انگلیسی برای نگارش رمان «مرگ روی رود نیل» از آن الهام گرفته است.

آگاتا کریستی و همسرش در خاورمیانه
آگاتا کریستی و همسرش در خاورمیانه

در این تصویر نیز آگاتا کریستی به همراه مکس مالون و لئوناردو وولی، باستان‌شناس بریتانیایی در منطقه المینا سوریه در سال ۱۹۳۱ حضور دارند.

عکس های آگاتا کریستی و همسرش
عکس های آگاتا کریستی و همسرش

مدیر این موزه درباره این نمایشگاه خاطر نشان کرد «هردوی این عکس‌ها قبلا منتشر شده بودند اما نه به طور گسترده و البته عکس‌ها و تصاویر دیگری در این نمایشگاه وجود دارند که هرگز پیش از این دیده نشده‌اند.»

او در ادمه افزود «نمی‌توان به درستی حدس زد که دقیقا چه زمانی و کجا طرح داستان‌هایی چون «مرگ روی رود نیل» به ذهن آگاتا کریستی رسیدند؛ زیرا او در سال ۱۹۰۷ نیز برای مدتی به مصر سفر کرده بود.»

گفتنی است که در این نمایشگاه از عکس‌ها، کلمات، نامه‌ها و اشعار خود نویسنده انگلیسی برای روایت ازدواج دومش با باستان‌شناس برجسته انگلیسی استفاده شده که حاصلش نگاهی صمیمانه به ماجراجویی‌های خارق‌العاده او در خاورمیانه است.

آگاتا کریستی بعد از جدایی از همسر اولش آرچی کریستی در ۱۱ سپتامبر  سال ۱۹۳۰ با مکس والوان باستان‌شناس ازدواج کرد. 

 

بیشتر بدانید : همه چیز در مورد آگاتا کریستی مرموز + عکس ها از کودکی تا مرگ

بیشتر بدانید : بهترین رمان های آگاتا کریستی برای عاشقان معما + عکس

بیشتر بدانید : زندگی پرفراز و نشیب آگاتا کریستی، خالق پوآرو و خانم مارپل+ تصاویر از کودکی تا پیری

بیشتر بدانید : عکس‏‎های شخصی و کمیاب آگاتا کریستی!!

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: ibna.ir