بزرگ ترین نویسنده های جهان + معروف ترین آثار
 هاروکی موراکامی در 12 ژانویه ی سال 1949 در ژاپن متولد شد . او بعد از این که از دانشگاه هنر های نمایشی فارغ التحصیل شد در سال 1979 شروع به نوشتن کرد 

معرفی استیون کینگ، هاروکی موراکامی و کارمک مک کارتی

در این گزارش با ما همراه باشید و با بزرگ‌ترین و برترین نویسنده‌های جهان آشنا شوید:

استیون کینگ

استیون کینگ در 21 سپتامبر 1947 در آمریکا متولد شد ، نویسنده ی رمان و داستان های کوتاه و از برترین نویسندگان است . او تاکنون بیش تر از 200 اثر ادبی در زمینه های علمی ، رمان فانتزی ، جنایی ، خیال پردازی ، وحشت و ... منتشر کرده است .

اولین رمان کینگ به نام کری بود که 350 میلیون به فروش رفت . از رمان های کینگ تا کنون استقبال زیادی شده است به طوری که از روی رمان های او چند فیلم سینمایی نیز ساخته شده است .

ارواح به کارگردانی استن وینستون
کری به کارگردانی برایان دی پالما
میزری به کارگردانی راب راینر
1408 به کارگردانی میکائیل هاف استروم
درخشش به کارگردانی استنلی کوبریک
رستگاری در شاوشنگ به کارگردانی فرانک دارا بونت
مه به کارگردانی فرانک دارا بونت
آن به کارگردانی اندی موشیاتی
در چمن زار بلند به کارگردانی وینچنزو ناتالی

استیون کینگ پس از آن که از دانشگاه فارغ التحصیل شد شروع به نوشتن داستان کرد و اولین رمان خود به نام کری را در سال 1974 منتشر کرد .

بیشتر رمان هایی که کینگ می نویسد در زمینه ی وحشت است به همین دلیل کینگ از برترین نویسندگان ژانر وحشت به شمار می رود . بیشتر کتاب های کینگ جایزه ی ادبی دریافت کرده اند یا این که نامزد دریافت جایزه شده اند ، بیش تر از 60 کتاب او جایزه ی ادبی دریافت کرده است .

پر فروش ترین کتاب های استیون کینگ :

آن ، در قتلگاه ، مرگ جک همیلتون ، خواهران کوچک ایلوریا ، مرد کت شلوار مشکی ، مسیر سبز ، یابنده ی نگهبان ، آتش افروز ، تلفن همراه ، قبرستان حیوانات خانگی ، هر آنچه دوست داری از دست خواهی داد ، احساسی که فقط به زبان فرانسه قابل بیان است .

هاروکی موراکامی 

هاروکی موراکامی در 12 ژانویه ی سال 1949 در ژاپن متولد شد . او بعد از این که از دانشگاه هنر های نمایشی فارغ التحصیل شد در سال 1979 شروع به نوشتن کرد . کتاب های این نویسنده در کشور ژاپن و هم چنین در کشور های دیگر طرفداران زیادی دارد و به 50 زبان دنیا ترجمه شده است .

معروف ترین کتاب های موراکامی :

کافکا در کرانه ، تعقیب گوسفند وحشی ، سوکوروتازاکی بی رنگ و سال های زیارتش

او در سال 2006 با انتشار رمان کافکا در کرانه برنده ی جایزه ی فرانتس کافکا شد . این کتاب معروف ترین اثر موراکامی به شمار می رود .

کارمک مک کارتی 

کارمک مک کارتی در 20 ژوئیه ی سال 1933 در شهر پراویدنس ایالت رود آیلند متولد شد . او رمان نویس و نمایش نامه نویس مشهور آمریکایی است . اولین رمان او با نام نگهبان ارکید منتشر شد . سپس در سال 1985 رمان نصف النهار خون را منتشر کرد که مورد توجه مخاطبان زیادی قرار گرفت .

در سال 1992 نیز رمان همه ی آن اسب های زیبا را منتشر کرد که در سال 2000 نیز فیلمی سینمایی  به اقتباس از این رمان ساخته شد . در سال 1979 نیز مک کارتی چهارمین رمان خود به نام ساتری را منتشر کرد که برای نوشتن این رمان بیست سال از زندگی خود را صرف کرد که به گفته ی بسیاری از افراد بهترین اثر او بوده است البته افرادی نیز به آن انتقاد منفی وارد کردند .

معروف ترین آثار مک کارتی :

نگهبان باغ ، فرزند خدا ، تاریکی بیرون ، ساتری ، پسر باغبان ، تمام اسب های زیبا ، نیمروز خونین ، سنگ تراش ، گذرگاه ، شهر های جلگه ، جاده ، طلوع ممنوع است ، برای پیرودان کشوری وجود ندارد .

جوایز مک کارتی :

در سال 1959 و 1960 برنده ی جایزه ی اینگرام مریل شد .
برای اولین رمان خود به نام نگهبان باغ برنده ی جایزه ی فالکنر شد .
در سال 1969 برای نوشتن مبتکرانه برنده ی بورس گاکنهایم شد .
در سال 1981 برنده ی بورس مک آرتور شد .
در سال 1992 برنده ی جایزه ی کتاب ملی و جایزه ی حلقه ی منتقدین کتاب ملی برای کتاب تمام اسب های زیبا شد .
در سال 2007 نیز برنده ی جایزه ی پولیتزر برای رمان جاده شد .
برنده ی جایزه ی بورس تحقیقاتی ، سفری از آکادمی هنر و ادبیات آمریکا شد . 

 

بیشتر بدانید : اسامی برترین نویسندگان جهان در زمینه خلق شخصیت رمان‌نویس

بیشتر بدانید : بهترین نویسندگان مثبت‌نویس معرفی شدند

بیشتر بدانید : ترسناك‌ترین نویسندگان جهان معرفی شدند

بیشتر بدانید : بهترین نویسنده زن قرن 21 انتخاب شد

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: faradeed.ir