طی یک ماه گذشته، تعدادی از خوانندگان نامه‌ای دریافت کرده‌اند که در آن عنوان شده به دلیل همکاری با سایت «رادیو جوان»، پخش کلیپ در شبکه‌های ماهواره‌ای، برخی تخلفات در کنسرت‌های خارج از کشور و... دیگر امکان فعالیت رسمی در ایران را ندارند.

ممنوع الفعالیت شدن خوانندگان پاپ

یک روزنامه در گزارشی درباره ممنوع‌ الكاری چهره‌های مطرح موسیقی كشور نوشت: با وجود آنكه این نامه به صورت مكتوب به خوانندگان اعلام شده است؛ اما گفته می‌شود به آنها گوشزد شده كه حق اظهارنظری در این خصوص را ندارند. در این میان پای تعدادی از این چهره‌های موسیقی به دستگاه قضایی نیز كشیده است.

در این میان نام‌هایی چون فرزاد فرزین، سیروان، زانیار خسروی، رضا صادقی، سعید مدرس، شهرام شكوهی و محسن چاوشی به خاطر انتشار آثارشان در سایت «رادیو جوان» و پخش ویدیو‌كلیپ‌های‌شان در شبكه‌های ماهواره‌ای ممنوع‌الكار شده‌اند و «محسن یگانه» به دلیل برخی تخلفات در كنسرت كانادا از ادامه فعالیت‌هایش محروم مانده است.

در این میان نام تعدادی از اهالی موسیقی سنتی چون همایون شجریان و نیز حافظ ناظری هم دیده می‌شود. در این میان سایت‌ها، احتمال داده‌اند كه لغو كنسرت‌های چند ماه اخیر این خوانندگان نیز به همین خاطر بوده است.

در همین زمینه، موج شدیدی در روزهای گذشته در صفحات شخصی خواننده‌ها علیه سایت «رادیو جوان» راه افتاده كه ماجرای ممنوع‌الكاری از دلایل اصلی آن است. پیش از این «بنیامین بهادری» در كنسرت امریكای چند هفته پیش خود به صورت علنی و از روی سن نسبت به این اتفاق واكنش نشان داد و از مسوولان این سایت در ابتدا خواست كه دیگر به هیچ‌وجه آثارش روی این رسانه غیرمجاز قرار نگیرد و در صورت ادامه روند قبلی، به صورت رسمی و قانونی این موضوع را پیگیری خواهد كرد.

این موضوع كه به مرور در حال تبدیل شدن به بحرانی برای خواننده‌های داخلی و مجاز كشور است، در روزهای گذشته موضوع اصلی جلسات محرمانه مسوولان موسیقی كشور با برخی چهره‌های داخلی بوده است. شنبه‌شب گذشته در ادامه اعتراض‌ها به این سایت «فرزاد فرزین» كه در آستانه انتشار آلبوم رسمی و آلبوم تصویری خود به مشكلات و اختلالاتی در اخذ مجوزهای آثارش به‌واسطه رفتارهای غیرحرفه‌ای این سایت غیرمجاز خارج از كشور و همچنین پخش بدون اجازه برخی ویدئوكلیپ‌های مجوز‌دار این خواننده از چند شبكه ماهواره‌ای، برخورده، در صفحات شخصی‌اش با انتشار متنی، ضمن انتقاد از این رفتارها از مسوولان این سایت بار دیگر نسبت به جلوگیری از انتشار و بازنشر آثارش هشدار داد.

«سینا شعبانخانی» دیگر خواننده‌ای بود كه شنبه‌شب گذشته درباره این موضوع واكنش نشان داد و در صفحات شخصی خود از مسوولان این سایت خواست كه انتشار آثارش را متوقف كنند و آثار بعدی این خواننده نیز در این رسانه منتشر نشوند. دراین بین خبر غیررسمی دستگیری چند تن از نمایندگان این سایت در داخل كشور، باعث شده هنرمندان بیشتری به تكاپو بیفتند ونسبت به این اتفاق و اعتراض به مسوولان این رسانه، سخن بگویند.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : farsnews.com


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده های این بخش

 
X