تازه های موسیقی

اصولگرایان احساس می‌کنند در حال از دست دادن پایگاه‌شان در میان جوانان هستند و به همین دلیل با وقوع هر رویدادی که معرف و یادآور از دست دادن پایگاه‌شان باشد مخالفت می‌کنند.

رفتار متناقض اصولگرایان از ترس از دست دادن جایگاه شان...

شامگاه جمعه ششم مرداد، کنسرت شهرام و حافظ ناظری در قوچان به دلیل پلمبِ سالن به دستور دادستان آن شهر، تعطیل شد.

عباس عبدی، پژوهشگر اجتماعی، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی اصلاح‌طلب در مورد این اتفاق گفت:
«به نظرم جناح اصولگرا دچار مشکلاتی جدی و تناقضاتی اساسی شده است که نمی‌تواند به این راحتی حل‌شان کند تا برخوردی منطقی با مسائل مختلف داشته باشد. این جناح از یک سو عجیب‌ترین کار ممکن، یعنی قدردانی از یک چهره هنری خاص مانند امیرحسین مقصودلو (تتلو) را در سطحی وسیع انجام می‌دهد و از سوی دیگر جلوی کنسرت هنرمندان معتبری چون شهرام ناظری را می‌گیرد. علت آن قدردانی و ارج‌گذاری؛ عطش قدرت بود. به بیان دقیق‌تر؛ تلاش برای کسب رای و موجه جلوه دادن خود، منجر به ایجاد آن رابطه با آن خواننده شد و از سوی دیگر علت مخالفت با برگزاری کنسرت هنرمندی چون شهرام ناظری واقعیتی است که هم به صورت شهودی و هم به صورت تحقیقی قابل اثبات است؛ با تکیه بر نشانه‌هایی متعدد می‌توان اثبات کرد که نوع نگاه موردپسند اصولگرایان و آن‌چه آن‌ها گمان می‌کنند درست است در اکثر شهرها و حتی روستاها در حال از بین رفتن است، به گونه‌ای که هر لحظه مواضع‌شان نزد مردم ضعیف‌تر می‌شود. اصولگرایان احساس می‌کنند در حال از دست دادن پایگاه‌شان در میان جوانان هستند و به همین دلیل با وقوع هر رویدادی که معرف و یادآور از دست دادن پایگاه‌شان باشد، مخالفت می‌کنند. یکی از حقایق روشنی که اصولگرایان نمی‌خواهند به آن تن دهند این است که در شهر کوچکی چون قوچان احتمالا چند هزار نفر برای تماشای کنسرت هنرمندی چون شهرام ناظری بلیت می‌خرند و هزینه می‌کنند اما در مقابل برنامه‌های اصولگرایان با سطح وسیعی از تبلیغات رسمی و حتی اندیشیدن تمهیدات تشویقی نیز با استقبال مردمی مواجه نمی‌شود. در مجموع به نظر می‌رسد جناح اصولگرا از مزیت‌ مرکزیتی برای تصمیم‌گیری بی‌بهره شده و به همین دلیل هر فردی، هر تصمیمی را که می‌خواهد به هر شکلی که دوست دارد عملی می‌کند و حاصلش می‌شود، وضعیت متناقضی که در آن تتلو در تهران تقدیر می‌شود، بالای صحنه می‌رود و جایزه می‌گیرد و شهرام و حافظ ناظری در قوچان برای برگزاری کنسرتی که همه مجوزهای قانونی‌اش هم گرفته شده با درهایی پلمب شده مواجه می‌شوند. این حد از تناقض محصول وضعیت بسیار بغرنج، شکننده و ویرانگری است که این جناح دچارش شده و دیر یا زود این سدها شکسته خواهد شد. فراموش نکنید که این نوع رفتار ممکن است به ضدیت بیشتر مردم با ارزش‌هایی که آنان تبلیغ می‌کنند بیانجامد و حتی برخی معتقدند ریشه‌های شکل‌گیری سکولاریسم؛ یعنی چیزی که این جناح از آن می‌ترسد با چنین رفتاری آبیاری می‌شود.»

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir

 

 

 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  
01396-05-13 17:46
سلام
می خواستم به آقای تتلو بگم شما که اینقدر درباره بدحجابی تذکر می دید و می گید خوب نیست مردها ببینند چرا پس خودتان بدحجاب هستید و با تن لخت عکس می گیرید؟
همانطور که شما خانم بدحجاب می بینید مفسده ایجاد میشه خانم ها هم وقتی یک مرد بدحجاب و نیمه عریان ببینند مفسده ایجاد میشه الان ما خانم ها بخاطر نیمه عریان بودن شما در کلیپ های مذهبی نمی تونیم کلیپ ها رو ببینیم در ضمن اینقدر بد دهن نباشید چون باعث میشه قلب تون سیاه بشه.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
رامبد جوان از بی‌اعتمادی مردم دلخور می‌شود
رامبد جوان در یکی از قسمت‌های خندوانه با یکی از افرادی که برنده یک دستگاه خودرو شده است، تماس می‌گیرد تا او را در جریان بگذارد اما برنده مسابقه تلفن را قطع می‌کند و در نهایت موجب واکنش این هنرپیشه و مجری برنامه به بی اعتمادی مردم نسبت به یکدیگر می‌شود


 

X