تازه های موسیقی

گلن کمپل خواننده سرشناس سبک کانتری در ۸۱ سالگی چشم از جهان فروبست.

گلن کمپل یکی از بزرگترین صداهای تاریخ در گذشت!

گلن کمپل نوازنده و خواننده سرشناس آمریکایی از سال ۲۰۱۱ به بیماری آلزایمر مبتلا شده بود، از دنیا رفت.

او تحصیلات آکادمیک نداشت و موسیقی را به شکل تجربی و خودآموز یاد گرفته بود. در کارنامه کمپل ۷۰ آلبوم موسیقی وجود دارد و ۴۵ میلیون آهنگ او در سراسر جهان فروخته شده است.

کمپل از پیشگامان موسیقی کانتری است و راه را برای چهره‌های سرشناسی چون دالی پاترون و کنی راجرز هموار کرد. دالی پاترون از نخستین چهره‌هایی بود که مرگ کمپل را تسلیت گفت و او را «یکی از بزرگترین صداهای تاریخ» دانست. دهه هفتاد دوران درخشش کمپل بود. آثار او در سال ۱۹۷۵ از جمله پرفروش‌‌های دنیای موسیقی بود.

در نقطه مقابل زندگی موفق حرفه‌ای، زندگی شخصی او با بحران‌های فراوانی روبه‌رو بود و هر از چند گاهی با سوءمصرف الکل و مواد مخدر دست به گریبان بود.  

او نیز همانند جانی کش، آلبوم‌های موفق بسیاری در همکاری با موزیسن‌های جوان به بازار عرضه کرد. نام گلن کمپل سال ۲۰۰۵ در تالار مشاهیر موسیقی کانتری ثبت شد.

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir

 

 

 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
رامبد جوان از بی‌اعتمادی مردم دلخور می‌شود
رامبد جوان در یکی از قسمت‌های خندوانه با یکی از افرادی که برنده یک دستگاه خودرو شده است، تماس می‌گیرد تا او را در جریان بگذارد اما برنده مسابقه تلفن را قطع می‌کند و در نهایت موجب واکنش این هنرپیشه و مجری برنامه به بی اعتمادی مردم نسبت به یکدیگر می‌شود


 

X