تتت

سلین دیون، خواننده کانادایی تبار، از سن نوجوانی فعالیت خود را در زمینه موسیقی آغاز کرد و تبدیل به یکی از موفق ترین خوانندگان جهان شد. رازهایی از زندگی این خواننده را در این مطلب می خوانید.

 حقایقی درباره زندگی سلین دیون

سلین دیون، خواننده کانادایی تباری است که در ۳۰ مارس ۱۹۶۸ در کبک به دنیا آمد. او از سن نوجوانی فعالیت خود را در زمینه موسیقی آغاز کرد و هر روز بهتر از قبل درخشید و در نهایت تبدیل به یکی از موفق ترین خوانندگان جهان شد. مردم نیز، از تمام نقاط جهان، مهارت خوانندگی و توانایی اجرای روی صحنه آن را می ستایند. اگر شما هم یکی از هواداران این ستاره هستید، حتما اطلاعاتی کلی در مورد زندگی شخصی او دارید، اما اگر دوست دارید که جزییات بیشتری در مورد این ستاره هالیوودی بدانید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

او در کودکی دچار سانحه شد

سلین دیون در کودکی تصادف بدی کرد. در واقع او به یک کامیون برخورد کرد و جمجه اش شکست، به طوری که تا چند روز بیهوش بود. این اتفاق که در سن 5 سالگی رخ داد، نه تنها برای خود او، بلکه برای خانواده اش نیز بسیار دردناک بود. اما خوشبختانه به مرور زمان سلامت خود را بازیافت و هیچ خطر جدی تهدیدش نکرد.

کودکی سلین دیون

کودکی سلین دیون

در دوران نوجوانی همسرش را ملاقات کرد

سلین دیون و رنه آنژلیل، سالها قبل از ازدواج شان، یعنی زمانی که سلین دیون نوجوانی 12 ساله بود، همدیگر را ملاقات کردند. از آنجا که اختلاف سنی آنها 26 سال بود، احساسی در آن زمان میان شان شکل نگرفت اما با گذشت زمان، آن دو به تدریج رابطه رمانتیک خود را آغاز کردند. اگر چه به دلیل اختلاف سنی زیاد، نقدهای منفی بسیاری از طرف مردم به آنها وارد می شد اما سلین دیون تصمیم اش را برای ادامه زندگی با رنه گرفت و در نهایت همسرش شد.

 سلین دیون و همسرش

 سلین دیون و همسرش

خانواده سلین دیون با خوانندگی او موافق نبودند

آنچه سلین دیون را تبدیل به یک ستاره کرد، جدا از توانایی هایش، حمایت های همسرش بود. در حقیقت خانواده سلین موافق با حرفه خوانندگی او نبودند و این رنه بود که تصمیم درست را گرفت و تمام تلاشش را برای ستاره شدن سلین به کار بست. او آنقدر این کار را با مهارت انجام داد که سلین نه تنها در زمان حیات همسرش، بلکه پس از مرگ او نیز همچنان یک ستاره ماند و درخشید.

سلن دیون

سلین دیون

5 سال به طور پنهانی با رنه در ارتباط بود

قبل از این که رابطه سلین با رنه علنی شود، آنها 5 سال به طور پنهانی با هم ارتباط داشتند. هوادارانش زمانی متوجه این رابطه پنهانی شدند که سلین داخل دفترچه یکی از آلبوم هایش به عشق زندگی اش اعتراف کرد. او بعدها گفت که به خاطر عکس العمل های منفی مردم بود که جرات علنی کردن رابطه اش را نداشت. اما در نهایت، با این که می دانست حرف های ناراحت کننده ای را در مورد اختلاف سنی شان خواهد شنید، به عشق شان اعتراف کرد. برای این دو عاشق، سن تنها یک عدد بود و آنچه اهمیت داشت تنها احساس قلبی شان بود.

سلین دیون و همسرش رنه

سلین دیون و همسرش رنه

سلین دیون یک فرزند بزرگ تر از خودش دارد!

بله، درست شنیدید! سلین دیون یک فرزندخوانده دارد که 3 ماه از خودش بزرگ تر است. در واقع همسر او، رنه، یک پسر از ازدواج قبلی اش داشته که قبل از تولد سلن، به دنیا آمده است. از آنجایی که اختلاف سنی آنها 28 سال است، شنیدن چنین موضوعی خیلی عجیب به نظر نمی رسد.
. او عمل زیبایی دندان کرده است.

اگرچه سلین دیون در حال حاضر لبخندی هالیوودی دارد اما در گذشته اینطور نبود. در واقع او دندان هایی روی هم افتاده و نامتقارن داشت که خوشبختانه با چندین عمل زیبایی درست شد. اگر چه زیبایی باطنی بر زیبایی ظاهری برتری دارد اما هنرمندی که در مقابل چشمان هزاران نفر به روی صحنه می رود، می خواند و مدام زیر ذره بین است، باید به ظاهرش نیز اهمیت دهد.

سلین دیون 13 خواهر و برادر دارد

سلین دیون در خانواده ای بسیار پر جمعیت بزرگ شد. بزرگ شدن در این خانواده مشکلات زیادی را از جمله مشکلات مالی به همراه داشت. به عنوان مثال پدر او مجبور بود که هفته ای 160 دلار را برای سیر کردن شکم فرزندانش، به خانه آورد. سلن دیون کوچیک ترین فرزند این خانواده بود و همیشه از تلاش هایی که برای جلب توجه پدر و مادرش در میان آنهمه فرزند، از خود نشان می داد، سخن می گوید. این خانواده به تنهایی می توانست یک کلاس مدرسه را پر کند. 

خانواده سلین دیون

خانواده سلین دیون

سلین دیون از آهنگ تایتانیک خود نفرت دارد

فیلم «تایتانیک» یکی از به یاد ماندنی ترین فیلم های تاریخ سینماست. نه تنها خود فیلم، بلکه آهنگ « My Heart Will Go On» که سلین دیون آن را خوانده نیز هیچوقت فراموش نمی شود. اما چیزی که عجیب است احساس خود این خواننده به آهنگ اش می باشد. سلین آنقدر از این آهنگ نفرت داشت که حاضر به ضبط آن نبود. در واقع همسرش بود که او را به خواندن این آهنگ تشویق کرد. مطمئنا پس از تاثیری که این آهنگ بر مردم گذاشت، نظر خود او نیز تغییر کرده است.

سلین دیون

سلین دیون

صدای سلین دیون در اولین تور آمریکایش، گرفت

بی شک سلین دیون حنجره فوق العاده ای دارد اما این بدین معنی نیست که او همیشه توانایی خواندنی بی عیب و نقص را داشته باشد. به عنوان مثال زمانی که او اولین تور خود را در آمریکا برگزار کرده بود، درست در وسط کنسرت ناگهان صدایش گرفت به طوری که قادر به ادامه نبود و اجرایش را همان جا متوقف کرد. علت این مشکل، التهاب تارهای صوتی او به دلیل استفاده بیش از حد از حنجره اش بود. اگر چه او بسیاری از مردم را از خودش ناامید کرد اما چاره دیگری نداشت. پس از آنکه مشکل اش برطرف شد، بار دیگر روی صحنه آمد و این بار با احتیاط بیشتری به خوانندگی پرداخت.

سلین دیون می تواند به 5 زبان بخواند

ما به توانایی های سلین دیون شکی نداریم اما آیا می دانستید که او قادر به خواندن به 5 زبان زنده دنیاست؟ او می تواند به زبان انگلیسی، فرانسه، اسپانیایی، ژاپنی و آلمانی بخواند! در واقع او با این توانایی خود می تواند دل میلیون نفر را در نقاط مختلف جهان به دست آورد. زبان اصلی او فرانسه است اما طبیعی است که او انگلیسی را نیز مانند زبان مادری اش یاد بگیرد اما در مورد زبان های دیگر چه بگوییم؟

سلین دیون در صحنه

سلین دیون در صحنه

ارزش خالص دارایی او 630 میلیون دلار است

سلین دیون در حال حاضر یکی از ثروتمندترین زنان جهان است. ارزش خالص او حدود 630 میلیون دلار تخمین زده شده است. با وجود سخت کوشی و مهارت هایی که او دارد، طبیعی است که بتواند پس از سالها تلاش خودش را به چنین جایگاهی برساند.

دارایی سلین دیون

دارایی سلین دیون

کلکسیون کفش های او دیدنی ست!

برای ستاره سرمایه داری چون سلین دیون طبیعی است که بهترین خانه، ماشین، لباس و جواهرات را داشته باشد، اما چیزی که بیش از همه به خرید آن معتاد است، کفش می باشد. به گفته خودش، زمانی که او کفش می بیند، دست و پایش شل می شود. در حال حاضر او 500 جفت کفش در کمدش دارد که در مقایسه با دیگر ستاره ها، تعداد زیادی است. با این اوصاف، او می توان که هر روز یک مدل کفش جدید به پا کند.

کلکسیون کفش های سلین دیون

کلکسیون کفش های سلین دیون

سلین دیون در اوت 2014، تمام کنسرت هایش را کنسل کرد

در اوت 2014، سلین دیون، به دلیل بیماری همسرش تمام برنامه و کنسرت هایش را کنسل کرد. همسر او در سن 72 سالگی، از سرطان حنجره رنج می برد، به همین دلیل سلین تمام برنامه هایش را کنسل کرد تا در این شرایط سخت کنار همسرش باشد. این دوران برای خانواده آنها بسیار سخت گذشت اما آنچه برایشان اهمیت داشت تنها سلامتی رنه بود. رنه نیز مطمئن بود که تا زمان مرگ، از حمایت، مراقبت و عشق سلن محروم نخواهد ماند.

سلین دیون دو روز پس از مرگ همسرش، برادرش را از دست داد

اوایل سال 2016، به بدترین شکل ممکن برای سلین دیون گذشت، از این رو که او همسر و دو روز بعد برادرش را از دست داد. اگر چه او در شرایط وحشتناکی به سر می برد اما به کمک خانواده، دوستان و هوادارانش توانست بار دیگر امید به زندگی خود را به دست آورد.

سلین دیون در مراسم ختم همسرش

سلین دیون در مراسم ختم همسرش

برادر او نیز در زمان مرگش 59 سال داشت که به علت سرطان جان خود را از دست داد. سلین دیون تمام کنسرت های ماه ژانویه 2016 خو را کنسل کرد تا بتواند به شرایط طبیعی قبلش باز گردد.


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: bartarinha.ir


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X