فریدون آسرایی خواننده موسیقی پاپ کشورمان درباره خود و فعالیتش در عرصه موسیقی توضیحاتی ارائه داد.

برای دیدن مادرم آمدم اما وابسته خاک و مردم ایران شدم
                       

فریدون آسرایی خواننده موسیقی پاپ درباره وضعیت موسیقی در کشورمان گفت:

امروز به صورت همزمان چندین خواننده از سوی خوانندگان مورد استقبال قرار می گیرند. سالن های کنسرت با حضور زیاد مخاطبان روبرو می شوند.

وی در همین راستا افزود:
گروه های مختلف فراوانی با پسوند "بند" وارد عرصه موسیقی شده اند که فضای رقابت در موسیقی را بیشتر کرده اند. ترانه های شاد بیشتر شده است و فضای امروز جامعه ما را شکل داده اند.

این خواننده درباره تاثیر فضای مجازی در موفقیت خواننگان اظهار کرد:

این که خواننده ای معروف می شود حتما توانایی هایی داشته و نمی توان گفت صرفا فضای مجازی در موفقیت او موثر است. گروه هایی که "بند" دارند توسط تهیه کنندگان بیشتر روی شان سرمایه گذاری شده است و در این باره تبلیغات کرده اند.

آسرایی به کیفیت آثار و استقبال مخاطب اشاره کرد و افزود:

مخاطب در بسیاری مواقع به دنبال کیفیت عالی نمی رود بلکه ممکن است اثری با کیفیتی معمولی گوش بدهند.

وی ادامه داد:
خواننده باید در عرصه موسیقی طوری کار کند که همه جزییات استاندارد کار را رعایت کند یعنی هم کیفیت و هم سلیقه مخاطب را در نظر داشته باشد. باید خواننده همان گونه که ترانه های خوب را انتخاب می کند در موضوعات آن نیز به روز باشد و در مرحله بعد تنظیمات آن نیز کیفیت خوب خود را داشته باشد همچنین در کنار این مسئله باید با جامعه همراه باشد و نمی تواند جلوتر از جامعه یا عقب تر از آن فعالیت کند.

خواننده تیتراژ برنامه "وقتشه" درباره همراه نبودن خواننده با جامعه تصریح کرد:

اگر خواننده از جامعه خیلی جلو باشد ممکن است مخاطب منظور و هدف کار را متوجه نشود و اگر به عقب برود یعنی به گذشته بازگردد مخاطبان به آن اثر توجه نمی کنند به همین دلیل باید خواننده به روز باشد. به روز بودن و کیفیت داشتن ترانه می تواند یک خواننده را موفق کند و اگر این دو رعایت شود و موفقی رخ ندهد، اشکال کار از خواننده است.

آسرایی افزود:
خواننده ها و چهره های جدیدی به عرصه موسیقی ورود کرده اند که خوب می خوانند و مردم نیز سلیقه شان به سمت آنان است.

وی به تازگی و ماندگاری در موسیقی اشاره کرد و در این باره توضیح داد:

این واقعیت را من و امثال من باید قبول کنیم که هر چیزی دوران خود را دارد. در این میان آنچه مهم است این است اثری تولید شود که ماندنی باشد و ماندگار شود. من تلاش کردم طوری در عرصه موسیقی حرکت کنم که در ورود خوانندگان متعدد و ترانه های بی شمار محو نشوم. طوری حرکت کرده ام که همواره در این عرصه ماندگار باشم.

این خواننده موسیقی پاپ درباره برگشتن خود به ایران با وجود شرایط خوب برای او در خارج از کشور اظهار کرد:

من نیامده بودم که در ایران ماندگار شوم بلکه برای دیدار با خانواده ام به وطنم برگشتم اما بعد تصمیم گرفتم آلبومم را در ایران تهیه و تنظیم کنم و چون تهیه این آلبوم زمان زیادی وقت گرفت به ماندنم در وطن منجر شد. شعار نمی دهم و غلو نمی کنم، به ایران برای دیدار مادرم آمده بودم ولی وابسته به خاک ایران و هموطنانم شدم.

آسرایی خاطرنشان کرد:
احساس خوشحالی می کنم که خداوند مرا بسیار دوست داشت تا در سال های پایانی زندگی مادرم به ایران برگردم و در کنار او باشم تا در کنار هموطنانم در عرصه موسیقی فعالیت کنم.


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
Seemorgh.com/culture
منبع: mizanonline.com


 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X