مدتی پیش خانواده خواننده مشهور و فقید آمریکایی؛ مایکل جکسون از شبکه HBO شکایت کردند. این شکایت پس از به نمایش درآمدن مستندی از سوی این شبکه انجام شد که به برخی زوایای تاریک زندگی این ستاره موسیقی می‌پرداخت

شکایت خانواده مایکل جکسون از شبکه HBO بابت چه بود؟

ماه‌ها پیش خانواده مایکل جکسون به عنوان یکی از سرشناس‌ترین چهره‌های پاپ دنیا از شبکه HBO شکایت کردند. آن‌ها معتقد بودند که ساخت مستند زندگی مایکل جکسون سراسر دروغ پردازی بوده و به اعتبار این خواننده نیز لطمه می‌زند.

نکته جالب این است که با وجود تمامی حواشی پیرامون فیلم مستند زندگی مایکل جکسون با نام "ترک نورلند" این مستند نه تنها به شدت پر بازدید شد بلکه جایزه امی را برای برترین مستند سال دریافت کرد. اما شاید یکی از مناقشه برانگیز‌ترین و البته مهمترین بخش‌های این مستند که باعث اعتراض خانواده جکسون شده، این باشد که در مستند مذکور به ادعای دو نفر پرداخته می‌شود که مدعی سوء استفاده جنسی مایکل جکسون از آن‌ها در دوران کودکی شده اند.

بیشتر بدانید : آیا در مستند جدید مایکل جکسون Michael Jackson حقایق بیان شده؟! + عکس

این دو نفر که جیمز سیفچاک و وید رابسون نام دارند از مدت‌ها پیش ادعای مذکور را مطرح کرده بودند، اما با نمایش این فیلم ادعای این دو نفر بار دیگر در سطح میلیونی مورد توجه قرار گرفت. همین آبروریزی باعث شد خانواده مایکل جکسون به سرعت واکنش نشان داده و با درخواست غرامت ۱۰۰ میلیون دلاری تهیه کنندگان و مدیران HBO را به چالش بکشند.

اکنون دادگاه اولیه این دادخواست برگزار شده و در مرحله تجدید نظر قرار دارد. مرحله‌ای که برای شبکه HBO و خانواده مایکل جکسون بسیار سرنوشت ساز است. البته شبکه HBO بلافاصله پس از اعتراض خانواده مایکل جکسون این شکایت را بر پایه اشتباهات و توهمات خانوادگی و از پایه غلط خواند.

از سوی دیگر خانواده جکسون نیز ادعای شبکه HBO را یک دروغ کثیف برای افزایش تعداد بینندگان و بخشی از بازی با آبروی دیگران در نظر گرفت. اکنون باید دید نتیجه دادگاه تجدید نظر به نفع HBO رای خواهد داد یا خیر.


بیشتر بدانید : ابهامات جدید در مرگ و ارثیه مایکل جکسون

بیشتر بدانید : بیوگرافی مایکل جکسون: از ازدواج ها و اتهام کودک آزاری تا موفقیت های بی نظیر

بیشتر بدانید : واکنش مدونا به اتهامات جنسی علیه مایکل جکسون

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: parsine.com


 
 

پربیننده های این بخش

 
X