شانس شروین حاجی پور برای دریافت معتبرترین جایزه موسیقی جهان چقدر است؟
 ترانه «برای...» شروین حاجی‌پور از سوی ۹۵ هزار نفر به عنوان نامزد دریافت جایزه ویژه «گرمی» در بخش جدید «بهترین ترانه برای دگرگونی اجتماعی» معرفی شد

شانس بالای دریافت جایزه آهنگ "برای..." شروین در گرمی

برنا نوشت:

یکی از جوایز جدیدی که امسال به مراسم گرمی (معتبرترین جایزه موسیقی جهان) اضافه می‌شود جایزه‌ای است که به خالق اثری اهدا می‌شود که موسیقی دارای پیام درباره یک معضل اجتماعی در زمانه ما با تاثیر مثبت جهانی داشته باشد.

گروهی از ایرانیان آهنگ «برای...» شروین حاجی‌پور را برای این جایزه پیشنهاد دادند. طبق گفته‌ها بیش از 95 هزار درخواست برای اهدای این جایزه به شروین حاجی‌پور برای آکادمی ارسال شده است.

«هاروی میسون جونیور» مدیر آکادمی گرمی در بخشی از صحبت‌هایش اظهار داشت:
«این آکادمی به شدت از حجم درخواست‌ های آهنگ «برای...» برای جایزه بخش آهنگ تغییر اجتماعی شگفت‌ زده شده است. هرچند ما نمی‌ توانیم پیش بینی کنیم که چه کسی جایزه را می‌ برد، از اینکه مردم از پلتفرم این جایزه برای نمایش حمایت خود استفاده می‌ کنند به شدت مفتخریم. این آکادمی به مانند همیشه حامی آزادی بیان و خلق هنرهایی است که نیازهای اجتماع را بیان می‌ کند. چون موسیقی در خدمت دنیاست و آکادمی ما در خدمت موسیقی.»

نامزدهای این بخش از گرمی توسط مردم انتخاب می‌شوند اما در نهایت کمیته‌ ویژه هیئت مدیره آکادمی گرمی، بر اساس بررسی‌های مدنظر خود برنده نهایی را اعلام خواهد کرد. در این شرایط تا اینجا  ۸۶ درصد درخواست‌ها مربوط به آهنگ «شروین حاجی‌پور» است که از همین حالا اثر او را به یکی از بخت‌های دریافت این جایزه تبدیل کرده است.

نامزدهای شصت و پنجمین دوره‌ی جوایز گرمی روز 15 نوامبر اعلام و در روز 5 فوریه 2023 (معادل 16 بهمن 1401) این جوایز اهدا خواهد شد.

 

بیشتر بدانید : آخرین اخبار از وضعیت شروین حاجی پور

بیشتر بدانید : اولین استوری شروین حاجی پور پس از آزادی + عکس

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: borna.news