گریه خواهر «حسین منزوی» پس از تماشای یک تئاتر + تصاویر
بخشی از نمایشنامه مرکب خوانی ارکستر مردگان به زندگی و اشعار حسین منزوی اختصاص یافته است و خواهر این شاعر بزرگ معاصر یکی از میهمانان این نمایش بود. حسین منزوی در سال 1383 بر اثر آمبولی ریوی و سرطان در تهران درگذشت.

اجرای پنجشنبه شب نمایش «مرکب خوانی ارکستر مردگان» به حسین منزوی تقدیم شد.


خواهر حسین منزوی پس از دیدن اجرای «مرکب خوانی ارکستر مردگان»

به گزارش امور ارتباطات رسانه ای و روابط عمومی ،اجرای پنجشنبه شب گذشته میزبان خواهر حسین منزوی شاعر و غزل‌سرای ایرانی بود.

منزوی در سال 1383 بر اثر آمبولی ریوی و سرطان در تهران درگذشت و در کنار آرامگاه پدرش در زنجان به خاک سپرده شد.بخشی از نمایشنامه مرکب خوانی ارکستر مردگان به زندگی و اشعار حسین منزوی اختصاص یافته است.
 
بر اساس این گزارش خواهر حسین منزوی که خود دبیر ادبیات است،  پس از پایان اجرا  و در حالی که به شدت متاثر شده بود، از تلاش گروه اجرایی قدردانی کرد. او  با تاکید بر جذابیت های مرکب خوانی افزود: «قبلا داستان حسنک وزیر را در کلاس های درس با دانش‌آموزان می‌خواندیم و اینک خوشحالم که بخش‌هایی از آن داستان را پس از سال‌ها بر روی صحنه نمایش می‌بینم. وی تاکید کرد که گروه در بخش نمایشنامه و اجرای اپیزود مربوط به حسین منزوی، به زیبایی و با عشق به سمت منزوی رفته و تلاش کرده تا به افکار و اندیشه‌های این شاعر نزدیک شود. خواهر حسین منزوی سادگی بی پیرایگی و عشق موجود در گروه اجرایی مرکب خوانی را از نقاط مثبت این اثر ذکر کرد.

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
http://www.seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir

 

مطالب پیشنهادی:
با بهترین عاشقانه‌های تاریخ سینما آشنا شوید + عکس و 10 فیلم برتر
این زن در جستجوی زندگی است...
واکنش وزیر ارشاد به عرضه «حریم سلطان» در نمایشگاه کتاب
اعتراف مجری باسابقه بی‌بی‌سی به آزار جنسی!
چهره‌های پر حاشیه جشنواره کن 2013 را بشناسید + عکس