اجرای نمایش «ژاندارك در آتش» نوشته محمد رحمانیان آغاز شده است و علاقمندان برای دیدن این نمایش می توانند به تماشاخانه تالار استاد مشایخی مراجعه کنند.

اجرای نمایش «ژاندارك در آتش»

نمایش «ژاندارك در آتش» نوشته محمد رحمانیان به دراماتولوژی و مشاوره سیدعلی تدین صدوقی و تهیه كنندگی، كارگردانی و بازیگری مرضیه گنجی از روز سه شنبه 9 شهریور 95 به مدت 15 شب در تماشاخانه تالار استاد مشایخی راس ساعت 19 به روی صحنه می‌رود.

نمایش، داستان زنی را به صحنه می‌كشد كه در جنگ جهانی دوم اسیر آلمانها شده و مصائب بسیاری را از سر گذرانده و شاهد فجایع بی‌شماری بوده است. او حالا در انتهای جنگ است، اردوگاهی ‌كه زن در آن زندانی است خالی شده و آلمان‌ها رفته‌اند.


نمایش ژاندارک در آتش 1

نمایش ژاندارک در آتش 1

 

تمام دوستان زن، كشته یا اعدام شده‌اند. زن حالتی روان پریش پیدا كرده، درِ بازداشتگاه و سلول او باز است اما زن نمی تواند بیرون برود شاید دیگر درخارج اردوگاه و در كشور خودش كسی را ندارد به او نوعی مسخ شده است حالا زن زیر بمباران هواپیماهای خلبانان انگلیسی است كه هموطنان او هستند.

زن مصائب خود را واگویه می كند. نمایش در ژانری اكسپرسیونیستی و نوعی شقاوت و وحشت به پیش می‌رود. مرضیه گنجی اما بازی‌ در خور و سختی را ارائه می دهد كه دیدن آن خالی از لطف نیست. او با تلفیق سبك‌های نمایشی چون آنتوان آرنور، اكسپرسیونیست، سورئالیست و... به عمق وجود مخاطبان رخنه می كند و آنان را با خود به درون ماجرا و لایه‌های زیرین متن و اجرا می‌برد.


نمایش ژاندارک در آتش 2

نمایش ژاندارک در آتش 2

 

دیدن این نمایش را به تئاتردوستان و هنرجویان این رشته توصیه می‌نماییم.لازم به ذكر است كه نمایش «ژاندارك در آتش» كارگروه پا به صحنه‌ها وابسته به كانون خدمات رفاهی هنرمندان است كه به همت فرهنگسرای فناوری و اطلاعات، كاركنان و همیاری بی‌دریغ مدیریت فرهنگسرا آقای روح الله عابدینی یگانه به روی صحنه می‌رود. جهت تهیه بلیت با تخفیف ویژه دانشجویان به سایت تیوال tiwall.com  مراجعه نمایید.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: ارسالی کاربران


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
فیلم هایی که به طرز وحشتناکی باعث مرگ انسان ها در واقعیت شدند!! فیلم هایی که به طرز وحشتناکی باعث مرگ انسان ها در واقعیت شدند!!

برای افرادی که همیشه فیلم های ترسناک و هیجان انگیز می بینند دانستن اینکه افرادی ممکن است با تماشای یک فیلم به کام مرگ بروند بسیار عجیب است. اما این موضوع واقعیت دارد


Depression.jpg

اگر در زمینه اضطراب و افسردگی نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید

مشکل خود را با یکی از مشاوران آنلاین ما در میان بگذارید

 
X