آزاده صمدی در گفت و گویی درباره مشکلات جامعه ایران و سینمای کشور صحبت کرد.

گفت و گو با آزاده صمدی

آزاده صمدی بازیگر زن سینما، تئاتر و تلویزیون که این روزها نمایشی با عنوان «آیس لند» را روی صحنه دارد در گفتگویی تفصیلی که به بهانه این اجرا از رویاهایش برای بازگشت به دوران اصلاحات با روی کار آمدن دولت یازدهم گفته و البته رسوخ بیماری در سینما به تبع کل جامعه.

 آزاده صمدی می گوید: 
ما در دوران اصلاحات آزادی تئاتر و سینما را دیده بودیم و در آن شرایط نفس می‌كشیدیم. صف‌های طولانی جشنواره‌های فیلم و تئاتر فجر فراموش شدنی نیست. روزگاری كه فرهنگ و هنر اهمیت داشت.به هرحال برایم روشن بود چه اتفاقی در حال رخ دادن است و بر همین اساس سعی كردم با انداختن رای به صندوق نظرم را اعلام كنم. در نهایت وقتی دولت روحانی سر كار آمد همه‌اش به این فكر می‌كردم كه آیا واقعا امكان دارد به آن سال‌ها بازگردیم؟ ولی خب گذر زمان نشان داد كه قطعا چنین اتفاقی نمی‌افتد و نباید امید زیادی داشت.

بازیگر «۵۰ کیلو آلبالو» با اشاره به این تصور عوام که سینما پشت صحنه سالمی ندارد اظهار می دارد:
معتقدم سالم ماندن در هر حرفه‌ای كاملا به روحیات و ذهنیات اشخاص بستگی دارد. مثلا عده‌ای بیان می‌كنند «سینما كثیف است.» خب مگر سینما جزیی از جامعه نیست؟ و آیا همه‌چیز در جامعه پاك و پاكیزه و تمیز است؟ به نظرم كاملا به زاویه دید افراد بستگی دارد. به هرحال این مسائل در جامعه وجود دارد و حالا بخشی از آن در سینما هم دیده می‌شود ولی این طور نیست كه بگوییم همه سینما ناپاك است. تفاوت اصلی اینجاست كه به دلیل شهرت افراد، هر اتفاقی در سینما رخ می‌دهد در جامعه و بین مردم نمود و بازتاب گسترده‌تری پیدا می‌كند. در نهایت اگر سینما بیمار است پس مشكلی در كل جامعه وجود دارد كه باید به آن توجه كرد. به عنوان مثال اگر ملاك قضاوت ما آمار طلاق در میان اهالی سینما باشد‌؛ كافی است به راهروهای دادگاه‌های خانواده سر بزنیم و آمار طلاق در كشور را جست‌وجو كنیم.

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر
seemorgh.com/culture
منبع: روزنامه اعتماد

 

 

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
زوج کلاهبرداری که از نام و اعتبار جورج کلونی سوء استفاده کردند!! زوج کلاهبرداری که از نام و اعتبار جورج کلونی سوء استفاده کردند!!

فرانچسکو گالدِلی ۵۸ ساله و وانیا گُفی ۴۵ ساله، زوجی که از نام و اعتبار جرج کلونی، ستاره بزرگ هالیوود، سوءاستفاده می کردند و از سال ۲۰۱۳ فراری بودند، سرانجام بازداشت شدند

پربیننده ترین اخبار فرهنگ و هنر
درهای مرموز باستانی که باید برای همیشه بسته بمانند! + عکس درهای مرموز باستانی که باید برای همیشه بسته بمانند! + عکس

در‌های قدیمی و باستانی‌ای وجود دارند که هرگز باز نشده‌اند و راز‌های درون این در‌ها برای همیشه مخفی خواهد ماند. این در‌ها به خودی خود رمزآلود هستند و از آنجایی که هرگز باز نشده‌اند سوال‌های بیشتری در خصوص دلیل وجود این در‌ها و باز نشدن آن‌ها وجود دارد


Depression.jpg

اگر در زمینه اضطراب و افسردگی نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید

مشکل خود را با یکی از مشاوران آنلاین ما در میان بگذارید

 
X