پانزدهمین جشن سالانه کانون ملی منتقدان تئاتر ایران، شامگاه شنبه ۱۱ شهریور، در تالار ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر با حضور منتقدان، هنرمندان و مسئولان به کار خود پایان داد.

از رویا تیموریان تا رحیم نوروزی؛ هنرمندانی که برای درخشش روی صحنه جایزه گرفتند!

جایزه بهترین بازیگر زن جشن سالانه کانون ملی منتقدان تئاتر به صورت مشترک به رویا تیموریان و ستاره پسیانی رسید و جایزه بهترین بازیگر مرد به رحیم نوروزی و شهروز دل‌افکار اهدا شد.

فهرست برگزیدگان جشن سالانه کانون ملی منتقدان تئاتر ایران به شرح زیر اعلام شد:

در بخش برترین تماشاخانه خصوصی، دیپلم افتخار، تندیس و جایزه نقدی تعلق گرفت به حمیدرضا عرب، مدیر تماشاخانه پایتخت (کنش معاصر سابق). این تماشاخانه با عنوان پایتخت و با مدیرت حمیدرضا عرب کار خود را از آغاز سال ۹۶ شروع کرد و پیش از آن عنوانش کنش معاصر با مدیریت فارس باقری بود.

جایزه بهترین چهره‌پردازی به سارا اسکندری رسید برای نمایش «رویای یک شب نیمه تابستان» و جایزه بهترین طراحی صحنه به مصطفی کوشکی تعلق گرفت برای همین نمایش.

جایزه بهترین موسیقی نمایش به بهرنگ عباس‌پور رسید برای نمایش «آخرین انار دنیا»  و جایزه بهترین نمایش کودک تعلق گرفت به پرستو گلستانی برای نمایش «سیرک سیار».

حسین کیانی برای «نمایش مضحکه شبیه قتل» جایزه بهتربن نمایشنامه را گرفت.

جایزه بهترین بازیگر زن هم به صورت مشترک به رویا تیموریان برای نمایش «پنج ثانیه برف» و  ستاره پسیانی برای نمایش «خدای کشتار» رسید.

جایزه بهترین بازیگر مرد باز هم به صورت مشترک به  رحیم نوروزی برای نمایش «بیگانه» و شهروز دل‌افکار برای نمایش «رویای یک شب نیمه تابستان» تعلق گرفت.

در ادامه مراسم، مسعود دلخواه برای نمایش «بیگانه»، جایزه بهترین کارگردانی تئاتر را به دست آورد.

عنوان بهترین نمایش سال گذشته تئاتر ایران هم به «رویای یک شب نیمه تابستان» رسید.

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir

 

 

 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X