سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ساره بیات، بازیگر سینما را به‌عنوان سفیر صنایع دستی انتخاب کرد.

ساره بیات سفیر صنایع دستی شد


فرحناز امراللهی، مشاور زهرا احمدی‌پور، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در گفت‌وگویی درباره انتخاب ساره بیات به‌عنوان سفیر صنایع دستی گفت:
«رئیس سازمان در این زمینه، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی و من را مأمور کرد تا در یک پرونده مشترک، سفیر صنایع دستی را انتخاب و معرفی کنیم. بعد از انتخاب همایون شجریان، خواننده،  به‌عنوان سفیر میراث فرهنگی، احمدی‌پور نامه‌ای نوشت تا برای صنایع دستی نیز سفیری انتخاب کنیم. به همین دلیل، من طرحی مبنی بر این موضوع آماده کردم و در آن، انتظارهایی را که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از سفیر صنایع دستی می‌تواند داشته باشد و برعکس را نوشتم.»

او با بیان این‌که هدف از این کار، گفتمان‌سازی و در واقع، استفاده از صنایع دستی در زندگی روزمره مردم است، گفت:
«امیدوارم بتوانیم با این کار، پیام‌های مستقیم یا غیرمستقیم را از طریق پوشش یک هنرمند و آنچه را که از هنرهای سنتی می‌تواند با خود همراه داشته باشد، به دیگران منتقل کنیم.»

ساره بیات سفیر صنایع دستی شد

ساره بیات سفیر صنایع دستی شد

مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد:
«از سفیر صنایع دستی انتظار داریم که ما را در نمایشگاه‌های مختلف صنایع دستی و طرح‌های مختلف مربوط به این سازمان، از جمله کاروان طرح «پیوند» همراهی کند. همچنین می‌توان پیام استفاده از صنایع دستی در زندگی روزمره مردم را از طریق هنرمندان سینما، برنامه‌های تلویزیونی پربیننده و طراحان صحنه و لباس به‌خوبی منتقل کرد تا به یک الگو تبدیل شود. ساره بیات در رشته فرش تحصیل کرده و چند سالی هم در حوزه طراحی لباس فعالیت کرده است.»

 

بیشتر بدانید : ساره بیات برای صنایع دستی چه کاری انجام داده است؟

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir/اینستاگرام ساره بیات

 

 

 
 

 
X