بزودی در برنامه‌ای با نام تیك‌ تاك دوستی‌های دیرینه را در قالب گفتگو به مخاطبان خود معرفی می‌كند....


شبكه 2 سیما بزودی در برنامه‌ای با نام تیك‌ تاك دوستی‌های دیرینه را در قالب گفتگو به مخاطبان خود معرفی می‌كند.
 
محمد فواد صفاریان‌پور، تهیه‌كننده برنامه تیك ‌تاك كه قرار است در 100 قسمت 50 دقیقه‌ای به صورت هر شب از شبكه 2 پخش شود درباره ساختار این برنامه به خبرنگار جام‌جم گفت: تیك‌تاك برنامه‌ای گفتگو محور است كه در قالبی جدید آرا و نظرات مهمانان برنامه را به مخاطبان ارائه خواهد كرد.

صفاریان‌پور در ادامه گفت: استودیوی برنامه تیك‌تاك یك كافی‌شاپ یا همان قهوه‌خانه خودمان است كه در آن دو دوست با هم به گفتگو نشسته‌اند در ادامه دوربین برنامه به آنها نزدیك می‌شود و بحث آنها را دنبال می‌كند.
تهیه‌كننده تیك‌تاك درباره نوع گفتگوی مهمانان برنامه با هم گفت: ما در این برنامه، مجری به معنایی كه متداول است نداریم، بلكه دو نفر درباره موضوعی كه با هم اتفاق نظر دارند به صحبت می‌نشینند این گفتگو بیشتر تحلیلی است.

قرار نیست هیچكدام از طرفین صحبت قربانی شود بلكه باید از مصاحبت با هم لذت ببرند و مخاطبان را هم در این لذت سهیم كنند. البته این بهآن معنی نیست كه درباره همه موضوعات طرفین اتفاق رای دارند بلكه آنها با هم به صحبت می‌نشینند تا نشان دهند كه همگان حق سخن گفتن دارند.
صفاریان‌پور در ادامه درباره انتخاب نام تیك‌تاك برای این برنامه گفت: علم و منطق می‌گوید اگر چرخ‌‌دنده‌ها منظم حركت كنند، تیك‌تاك اتفاق می‌افتد. بنابراین در جامعه  تیك‌تاك زمانی اتفاق می‌افتد كه جامعه سالم باشد و اجزا یك شكل واحد داشته باشند.

این تهیه‌كننده درباره مخاطبانی كه برنامه تیك‌تاك برای آنها در نظر گرفته شده است، گفت: همه اقشار جامعه می‌توانند مخاطب این برنامه باشند و به اندازه خود از محتوای تیك‌تاك بهره ببرند؛ اما قشر تحصیلكرده و دانشگاهی از دیدن این برنامه لذت بیشتری خواهند برد.
صفاریان‌پور با اشاره به این نكته كه برای تولید برنامه تیك‌تاك گروهی از محققان و پژوهشگران تحقیقات میدانی وسیعی انجام داده‌اند،گفت: ما برای جذابیت بخشیدن به برنامه تیك‌تاك از همه خلاقیت‌های بصری استفاده كرده‌ایم.
از مهمانانی كه در برنامه تیك‌تاك روبه‌روی هم نشسته‌اند می‌توان به اكبر عالمی ‌ دكتر سمائی، سیدمهدی شجاعی  محمدرضا شهیدی‌فر، بیژن بیرنگ  مجیدرضا بالا، بهروز بقایی ‌ رضا كشاورز، آیدین آغداشلو  رامین حیدری‌فاروقی، فردین خلعتبری ‌ دكتر مختاری، رامبد جوان ‌ امید روحانی، سیامك انصاری‌  محراب قاسم‌خانی، مسعود كرامتی ‌ وحید نیكخواه‌آزاد، محمد اینانلو ‌ اسماعیل میرفخرایی و شقایق دهقان  دكتر ضیایی اشاره كرد.
دیگر عوامل سازنده برنامه تیك‌تاك عبارتند از: كارگردانان:  سیاوش صفاریان، فواد صفاریان، نویسنده گفتار متن: منصور ضابطیان، تصویربردار: مرتضی هدایتی، تدوین: شیوا علی‌محمدی و مشاور كارگردان: مهسا ملك‌مرزبان.
 
 
 
گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع : جام جم آنلاین