این سریال در ردیف کارهای الف ویژه و فاخر قرار می گیرد.
محمود فلاح تهیه کننده سریال «سلمان فارسی» گفت: این سریال در ردیف کارهای الف ویژه و فاخر قرار می گیرد. برآورد اولیه ما برای تولید حدودا 60 میلیارد تومان است.

محمود فلاح تهیه کننده تلویزیون در باره سرانجام پروژه "سلمان فارسی" گفت: قبل از شروع تولید پروژه "مختار نامه" علی لاریجانی ریاست وقت سازمان به داوود میرباقری این قول را داد که بعد از خاتمه ساخت سریال "مختار نامه" امکان ساخت سریال "سلمان فارسی" را فراهم کند که با رفتن ایشان و آمدن مهندس ضرغامی قرار شد داوود میرباقری یک بار دیگر فیلمنامه را بازنویسی کند.

وی ادامه داد: البته که میرباقری فیلمنامه را بازنویسی کرد و به سازمان ارائه داد اما چون سازمان درگیر مشکلات مالی است و هنوز پول این بازنویسی به داوود میرباقری پرداخته نشده کار متوقف است.

این تهیه کننده درباره برآورد بودجه تولید این سریال اظهار داشت: این سریال در ردیف کارهای الف ویژه و فاخر قرار می گیرد. برآورد اولیه ما برای تولید حدودا 60 میلیارد تومان است.

"الف دزفول"، "عمار یاسر" و "تیغ تیز" در مرحله نگارش
این تهیه کننده درباره کارهای جدیدش گفت: قرار است تهیه کنندگی وتولید سه سریال را بعد از خاتمه نوشتن متن و اختصاص بودجه انجام بدهم.

محمود فلاح در توضیح این کارها گفت: کار اول با مضمون دفاع مقدسی با نام "الف دزفول " است که مرجان اشرفی زاده آن را نوشته است.
طرح دوم فیلمنامه سریال "عمار یاسر" است که مربوط به تاریخ اسلام است ومحمد بایرامی وحاج آقا رحیم زاده به صورت مشترک نوشته اند.
طرح سوم " تیغ تیز" است که توسط حامد عنقا درحال نگارش است وادامه سریال " جستجوگران" است.

در تحقیقات مربوط به نگارش "تیغ تیز" با قوه قضاییه همکاری خوبی داشتیم

فلاح درباره "تیغ تیز" افزود: کار مضمونی پلیسی و امنیتی دارد و به لحاظ تحقیقات نگارش زمان زیادی روی آن صرف شده است.

این تهیه کننده با اشاره به نقش قوه قضاییه در تحقیق این سریال ادامه داد: خوشبختانه قوه قضاییه و سازمان بازرسی کل کشور برای در اختیار قرار دادن پرونده های مورد نیاز قضایی جهت نگارش متن سریال همکاری خوبی با ما انجام دادند. امیدوارم این همکاری ها در فازهای بعدی نیز امتداد داشته باشد.


گردآوری :گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:sima.jamejamonline.ir

مطالب پیشنهادی:
پوشش "نرگس محمدی" و جنجالی که در این مراسم به پا شد+تصویر
سیگار کشیدن "نیکی کریمی" داد منتقدین را درآورد!
اکران رایگان"پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران" در مناطق محروم
اسطوره دو دلداده: ننه سرما و عمو نوروز
یادداشتی درباره ارتباط میان ویدیوی زهرا امیرابراهیمی و ویدیوی مشهور اتاق عمل