خاطره جالب پوران درخشنده از خسرو شکیبایی در ''خندوانه''
پوران درخشنده، کارگردان سینمای ایران مهمان برنامه «خندوانه»‌ بود. این کارگردان روبروی رامبد جوان نشست تا درباره موضوعات مختلف صحبت کند.

پوران درخشنده در "خندوانه"

پوران درخشنده با حضور در برنامه "خندوانه" در پاسخ به این پرسش که آیا شوخ‌ طبع هستید یا نه گفت:‌ «بیشتر جدی هستم ولی شوخ‌طبعی را بسیار دوست دارم و با آن همراه می‌شوم.»

این کارگردان گفت که کرمانشاهی است و دقیقا خود را کرمانشاهی می‌داند . او گفت: عاشق آن شهر و کوه‌های بلندش هستم. درخشنده همچنین درباره مردم کرمانشاه گفت:‌ «بسیار راستگو، مهمان‌نواز، مهربان و مغرورند. درست مثل کوه‌هایش. یک غرور خاصی که من آن را دوست دارم.»

او با اشاره به شروع دوازدهمین فیلمش در پاییز امسال گفت: «از ۹۱ تا الان مشغول تحقیق درباره این فیلم بودم که با موضوع طلاق شکل گرفته است. در واقع می‌خواهد به این موضوع بپردازد که چرا فرزندان‌مان را برای زندگی مشترک آماده نمی‌کنیم.»

درخشنده، کتاب «سووشون» نوشته سیمین دانشور را به عنوان کتاب پیشنهادی نام برد و گفت دلش می‌خواهد از این کتاب فیلم بسازد.

کارگردان «هیس…» همچنین گفت از دست دادن آدم‌ها واقعا حالش را بد می‌کند به خصوص از دست دادن مادرش و گفت که مدت‌ها بعد از مرگش نمی‌توانسته از خانه بیرون برود.

پوران درخشنده که مهمان برنامه خندوانه شد یادی از خسرو شکیبایی بازیگر فقید سینمای ایران نیز کرد.

وقتی رامبد جوان به روز تولد این کارگردان اشاره کرد او به یاد خسرو شکیبایی افتاد و با اشاره به همزمانی روز تولدش با روز تولد این بازیگر گفت: «او آنقدر هنرمند بود و دغدغه داشت که می‌گفت من حاضرم با تمام عشق همیشه کار می‌کرد.»

او افزود: «در فیلم «عبور از غبار» در یک صحنه همه چیز آماده بود و سرما و برف داشت بیداد می‌کرد که یک دفعه خسرو غیبش زد. من هم خیلی عصبی که چرا خسرو نیست. بعد از مدتی آمد و پلان را گرفتیم. باید از روی پلی رد می‌شد که روی آن چند بار می‌بایست زمین می‌خورد. وقتی که شروع کرد به دویدن دیدم چه صدای خوبی می‌آید. رفته بود پول خرد جمع کرده بود و ریخته بود توی جیب‌هایش تا نقش زنده‌تر شود و من همین جور پشت دوربین اشک می‌ریختم. وقتی کار تمام شد رفتم و از او تشکر کردم. بابت این که چنین کار ارزشمندی انجام داده است. »

این کارگردان ادامه داد: « او پیش از هر چیز انسان بود و برای من که با ستاره شدن همیشه مخالفم، به نظرم این نکته که یک بازیگر پیش از ستاره بودن، انسان باشد، بسیار مهم‌تر است.»


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : khabaronline.ir