وقتی متقاضیان ازدواج با ماه عسل احسان علیخانی تماس گرفتند!
مهمان اصلی برنامه ماه عسل سید محمد امین جعفری حسینی بود ، او به همراه همسرش مهمان احسان علیخانی بودند. این فرد وكیلی بود كه تاكنون 27 زوج در آستانه طلاق را باهم آشتی داده بود.

خانمی که دختران و پسران را بهم معرفی می کرد

بیست و چهارمین قسمت از برنامه ماه عسل در ماه مبارک رمضان در حالی آغاز شد که علیخانی گفت تا الان 175 هزار نفر به طرح محسنین پیوستند و افراد مشهوری چون مهدی پاکدل ، بهنوش طباطبایی ، نرگس محمدی ، دانیال عبادی ، مهدی یراحی ، سینا حجازی ، میترا حجار و دیگر بازیگران به طرح محسنین اضافه شدند .

مهمان اصلی برنامه ماه عسل سید محمد امین جعفری حسینی بود ، او به همراه همسرش مهمان احسان علیخانی بودند. این فرد وكیلی بود كه تاكنون 27 زوج در آستانه طلاق را باهم آشتی داده بود.

احسان علیخانی از صحبت‌های دکتر نبی متحیر شد!

احسان علیخانی به همسر محمد امین گفت: ما یك سوال تكراری از تمام مهمان ها می پرسیم و این سوال در تمام ادوار برنامه ماه عسل پرسیده شده است و آن این است که شما چرا به همسرت بله گفتی؟ همسر آقای وکیل پاسخ داد: به دلیل سخاوت و دغدغه مردم داری اش و دگر خواهی اش به او بله گفتم. علیخانی گفت: چه طور به این خصلت او پی بردید؟ مهمان پاسخ داد: هم دانشگاهی بودیم.

وقتی علیخانی منتظر توضیح بیشتری از مهمان بود، مهمان چندین بار تكرار كرد: من باقی این قصه را بگویم؟ علیخانی دست به كمرش زد و گفت: الان برای گفتن ماجرا من و تهدید می كنید؟ پس قصه تون رو كامل بگید، من منتظرم. بعد محمد امین ما بین صحبت هایشان آمد و گفت: من برای شما توضیح می دهم ، ما در انجمن ادبی دریا در دانشگاه، كه مدیریت آن برعهده من بود ،  با هم  همكاری داشتیم .

خانم مقدم مهمان بعدی "ماه عسل" خیری بود كه دختران و پسران را برای امر ازدواج به هم معرفی می كرد. علیخانی از خانم مقدم پرسید تاكنون این دختران و پسرانی كه بهم معرفی كردید، خوشبخت شدند؟ خانم مقدم بیان كرد: ما كه كد رهگیری نداریم كه بدانیم خوشبخت شدند یا نه، بعد ازدواج از اكثر آنها بی خبر هستیم.

راز عجیب مسلمان شدن ''محمد عرب'' مهمان احسان علیخانی

احسان علیخانی كه از پاسخ بامزه ی مهمان خنده اش گرفته بود، افزود: این نكته شما  عالی بود. كاش برای آقایون كد رهگیری بذارند كه اگر خواستند ازدواج مجدد داشته باشند سیستم بیاد بالا و متوجه شوند قبلا ازدواج كرده است.

سپس احسان علیخانی به خانم مقدم گفت: تعداد زیادی از متقاضیان ازدواج زنگ زدند شماره شما را خواستند اما با دادن شماره برای شما دردسر درست می شود و باید افرادی به مانند شما در جامعه زیاد شوند چون اگر شماره شما را بدهیم بخاطر حجم تقاضا مطمعنا فرار خواهید کرد.

مهمانان دیگر ماه عسل یك زوج خوشبخت بودند كه توسط خانم مقدم به هم معرفی شده بودند و زندگی خوبی را سپری می کردند و به تازگی هم بچه دار شده بودند.

زوج دیگری هم به همراه فرزندشان در "ماه عسل" بودند كه حدود چندین سال قبل در آستانه طلاق قرار می گیرند اما با وكالت و كمك های محمد امین قصه آشتی كرده و به زندگی مشتركشان ادامه می دهند.

احسان علیخانی در آخر برنامه  و  پس از خروج از صحنه ی "ماه عسل" عنوان كرد: خوش به حال كسانی كه بلد هستند و می توانند، همه ی تلاششان را می كنند هم و غم خود را می گذارند تا بین آدم های اطرافشان آشتی پدید آورند.

حرکتی که فک و دندان احسان علیخانی را از بین برد!


تهیه و تدوین : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
اختصاصی سیمرغ / فریبا بیات