سریال «تعبیر وارونه یک رویا» به کارگردانی فریدون جیرانی از شب گذشته سوم مرداد ماه ساعت ۲۲ روی آنتن شبکه یک سیما رفت.

پخش "تعبیر وارونه یک رویا" به کارگردانی فریدون جیرانی

«تعبیر وارونه یک رویا» که پخش تیزرهای آن از چندی پیش در تلویزیون آغاز شد ابتدا با نام «خانه امن» در لوکیشنی در خیابان های تهران کلید خورد و بعد از آن گروه سازنده برای تصویربرداری به ارمنستان رفتند.

طبق گفته های سیدکمال طباطبایی تهیه کننده سریال «تعبیر وارونه یک رویا»، علاوه بر بازیگران ایرانی از حدود ۱۲ تا ۱۵ بازیگر خارجی در نقش‌ های اصلی و حساس و همچنین برخی نقش‌های فرعی در سریال استفاده شده است که این بازیگران ارمنستانی و روسی بوده اند. وی همچنین گفته است که ساخت این سریال به دلیل داستان و شرایط آن، از مجموعه های سخت تلویزیونی بوده است.


سریال تعبیر وارونه یک رویاسریال تعبیر وارونه یک رویا

 «تعبیر وارونه یک رویا» فیلمنامه ای در حدود ۴۵۰ صفحه داشته و در بیش از ۸۰ لوکیشن به تصویربرداری رسیده است. داستان این سریال را فریدون جیرانی نوشته است و در قالبی پلیسی و جاسوسی به ترور دانشمندان هسته ای می پردازد. این اثر البته آنطور که گفته شده است کلی‌تر از مذاکرات هسته‌ای است و درواقع یک سریال جاسوسی است که به موضوع توطئه‌های سرویس جاسوسی اسرائیل برای خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای ایران می‌پردازد.


نمایی از سریال تعبیرو وارونه یک رویا

نمایی از سریال تعبیرو وارونه یک رویا

در خلاصه داستان این مجموعه تلویزیونی آمده است: تعدادی از عوامل فریب خورده و جاسوسان خارجی در عملیاتی، یک دانشمند هسته‌ای ایران را به قصد انتقال به باکو برای بهره‌برداری‌های جاسوسی و تبلیغاتی می‌ربایند اما به دلیل مجروح شدن این دانشمند، برنامه عملیات تغییر می‌کند و سرانجام با دستگیری و هلاکت جاسوسان، عملیات ناکام می‌ماند. از سویی با تدبیر نیروهای اطلاعاتی کشور، عوامل هدایت عملیات نیز فریب می‌خورند و...

امیر جعفری، داریوش ارجمند، پانته‌آ بهرام، فرهاد قائمیان، الهام کردا و فرزین صابونی از بازیگران «تعبیر وارونه یک رویا» هستند. امیر جعفری نقش اصلی سریال یعنی مامور امنیتی ایرانی را بازی می‌کند و داریوش ارجمند نیز نقش یک کار‌شناس امنیتی و به نوعی مافوق جعفری را به‌ عهده دارد.


امیر جعفری و داریوش ارجمندامیر جعفری و داریوش ارجمند

همچنین در ادامه پروژه نگار عابدی، صالح میرزاآقایی و شیوا خسرو مهر نیز به این پروژه اضافه شدند.

ابتدا قرار بر این بود که به دلیل فضای جاسوسی و امنیتی، سریال «تعبیر وارونه یک رویا» به شکل سیاه و سفید روی آنتن برود اما از آنجایی که پخش سیاه و سفید کیفیت کار را از دیجیتال به آنالوگ تبدیل می‌کند و این کار به کیفیت پخش آسیب می‌رساند، تصمیم بر این شد که سریال به صورت رنگی پخش شود.


امیر جعفری و فریدون جیرانیامیر جعفری و فریدون جیرانی

قرار است تصویربرداری سریال نهایتا تا دهم مرداد ماه به پایان برسد. مجموعه «تعبیر وارونه یک رویا» به کارگردانی فریدون جیرانی و تهیه‌کنندگی سیدکمال طباطبایی، از شنبه شب سوم مرداد ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما پخش شد. این سریال در ۳۰ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای تهیه و تولید شده و قرار است به صورت پنج شب در هفته یعنی از شنبه تا چهارشنبه پخش شود.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : mehrnews.com


 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X