مهران مدیری شب گذشته با حضور جواد رضویان در جشن تولد 50 سالگی اش غافلگیر شد.

جواد رضویان در دورهمی

همزمان با فرا رسیدن میلاد امام علی (ع)، شب گذشته برنامه تلویزیونی «دورهمی» به کارگردانی و اجرای مهران مدیری میزبان بازیگر سریال «در حاشیه» شد و با موضوع هواداری به روی آنتن شبکه نسیم رفت.

مدیری در ابتدای برنامه با بیان تعریفی از موضوع برنامه به حضور علی اوجی بازیگر مجموعه‌های تلویزیونی در میان تماشاگران حاضر در استودیو «دورهمی» اشاره کرد. کارگردان این برنامه در ادامه استندآپ کمدی خود از برگزاری مسابقات و نظم هواداران در ورزشکارها گفت و بازیگر نقش «قیمت» به صحبت های حمید گودرزی در برنامه چند شب گذشته «دورهمی» اشاره کرد.

با توجه به صحبت ها و کنایه های مدیری به دولت، بار دیگر مجری این برنامه با برگزاری موقعیتی نمایشی از دو نفر از تماشاگران خود خواست تا بخشی از تبلیغات انتخابی را به اجرا در بیاورند.

جواد رضویان به دعوت مدیری در حالی وارد صحنه شد که به همراه سیامک انصاری با آوردن کیک و روشن کردن فشفشه ها در اطراف صحنه، مدیری را در جشن تولد 50 سالگی اش غافلگیر کردند.

رضویان در ابتدا ضمن سلام و تبریک میلاد امیرالمومنین (ع) و روز پدر، از بیکاری چند ماهه خود و دلخوری هایش گفت و همچنین به آغاز فعالیتش در عرصه بازیگری اشاره کرد.جواد رضویان در جواب سوال مهران مدیری که گفت:
«چند وقت است در تلویزیون کم‌تر می‌بینیمت. دلخوری یا حوصله کار نداری یا...»

رضویان با خنده گفت:
«دلخورم، حوصله کار ندارم، در ذوقم خورده است، از تلویزیون جفتک عشقی خورده‌ام...»

جواد رضویان در ادامه صحبت هایش به بیان اینکه چند بار دلش می خواسته مهران مدیری را خفه کند و یا حتی بکشد, اما وقتی که به اتاق او رفته و با وی صحبت کرده در حالی که دست در گردن یکدیگر بوده اند خندان لب و خوشحال با هم از اتاق بیرون آمده اند و او علت این امر را مهره مار داشتن مهران مدیری دانست!

او در جوابِ «عاشق شدی؟» هم گفت:
«بله، یک بار برای همیشه. سال 76 ازدواج کردم.»

سپس مهران مدیری از سیامک انصاریی که از دوران دانشجویی با جواد رضویان دوست صمیمی بوده پرسید که: آیا جواد رضویان راست می گوید و واقعا یک بار عاشق شده و سیامک انصاری خیلی محکم تایید کرد.
 مهران مدیری از جواد رضویان خواست که ماجرای آشنایی با همسرش را توضیح دهد، اما جواد رضویان خیلی مفصل به توضیح اینکه چگونه مادرش را قانع کرده تا برایش به خواستگاری آن دختر برود و چگونه به هم رسیده اند را گفت.

رضویان در مورد این که از چه سالی و چگونه وارد کار بازیگری شد توضیح داد:
«من سال 73 وارد دانشگاه شدم و با مهران غفوریان که سه، چهارم نیمکت را می‌گرفت و یک، چهارمش را به من می‌داد همکلاس بودم. آن زمان مهران سر ضبط «لبخند سوم» بود که صبح‌های جمعه از شبکه سه پخش می‌شد.»

رضویان در ادامه این گفتگو  با اشاره به اینکه اگر روزی این حس بهم دست بدهد که مردم من را نمی خواهند، حرفه بازیگری را کنار می گذارم، گفت:
من کارهای زیادی بلدم و حرفه اصلی ام نقاشی و تصویرسازی کتاب کودکان را انجام می‌دهم.

رضویان در ادامه درباره کار در تلویزیون گفت: من و همه همکارانم با هم وارد تلویزیون شدیم و 24 سال است که در این سازمان کار می کنیم و مو سفید کرده ایم، شاید توقعات من زیاد یا عجیب و غریب باشد اما من احساس می کنم زمانی که وارد این حرفه شدیم برای ما از نظر وقت سرمایه گذاری و حمایت شده است. من بچه تلویزیون هستم، اگر زمانی پدرم به من بگوید دیگر در تلویزیون کار نکنم، چشم می گویم.

بازیگر مجموعه نمایشی «شوخی کردم» عنوان کرد:
یکی از افتخاراتم این است که سیگار می کشیدم و از وقتی متوجه شدم٬ همسرم باردار است سیگار را کنار گذاشتم.

رضویان در پایان با اشاره به موضوع برنامه «دورهمی» و خاطره ای از عکس العمل طرفدارانش، یکی از نقاشی های خود را که سر فیلمبرداری «پاورچین» کشیده بود، به موزه «دورهمی» اهدا کرد و سپس در بخش نمایشی با قیمت (سروش جمشیدی) و سیامک انصاری سلفی گرفتند.

 

تهیه و تدوین گروه فرهنگ و هنر
اختصاصی سیمرغ

 

 

 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X