روزنامه های اصولگرای جوان و کیهان علیه جمیله دارالشفایی موضع گیری تند و تیزی داشته اند.

ادبیات نویسنده سریال رهایم نکن لمپنی ست!

 روزنامه های اصولگرای جوان و کیهان علیه جمیله دارالشفایی موضع گیری تند و تیزی داشته اند، بخشی از تحلیل امروز این دو روزنامه درباره نویسنده سریال «رهایم نکن» را می خوانیم:


جوان با این الفاظ از دارالشفایی یاد می کند و می نویسد:

نویسنده شبه‌روشنفکری که در فضای مجازی، مطالبی را با الفاظی لمپنی و محتوایی مبتذل می‌نویسد، از صداوسیما هم برای همکاری با سریال مناسبتی ماه مبارک رمضان پول می‌گیرد!

برای پی بردن به اعتقاداتش (جمیله دارالشفایی) لازم نیست حتماً به صفحات اجتماعی او در فضای مجازی رجوع کنیم. رجوع به دیالوگ‌ها و فضای داستانی سریال که از دین در آن خبری نیست کفایت می‌کند.

وقتی به برخی صفحات اجتماعی جمیله دارالشفایی در فضای مجازی سر می‌زنیم قرینه فضای سکولار سریال رهایم نکن خودش را نشان می‌دهد. دفاع از جنبش براندازسبز، چهارشنبه‌های سفید مسیح علی‌نژاد، دختران به اصطلاح خیابان انقلاب و...

برخی توئیت‌های او نشان می‌دهد علی القاعده آدم خیلی اخلاق مداری هم نیست. اشاره به نوع ادبیات او در یکی از توئیت هایش عیار اخلاق مداری نویسنده سریال ماه رمضانی را نشان می‌دهد.
«خب می‌بینم که باردارتون کردم! با توئیت‌هام درباره سریالم، در مجموع از قسمت‌های سه شب اخیر راضی بودم، فحش هم زیاد خوردم در این شونزده شب و پوستم کلفت شد، نقد هم زیاد بود که در سریال‌های بعدی حواسم هست.»


کیهان هم در همین زمینه می نویسد:

 جمیله دارالشفایی که به سفارش صداوسیما در نگارش سریال مناسبتی ماه مبارک رمضان همکاری کرده است، یکی از نویسندگان تابلودار جریان شبه‌روشنفکری است که البته هیچ اثر قابل توجه و مهمی نیز در کارنامه خود ندارد و بیشتر به خاطر حواشی سیاسی شهرت یافته است. چنانکه جمیله دارالشفایی از فعالان فتنه ۸۸ بود و مدتی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی بازداشت شده بود.

وی تا چند روز پیش تصویری با پوششی که مغایر با قوانین کشور بود را در صفحات شخصی‌اش در فضای مجازی قرار داده بود، اما به‌خاطر رفع این تناقض که چطور ممکن است کسی که به قوانین رسمی کشور و معیار‌های مذهبی دهن‌کجی می‌کند، نویسنده سریالی با ادعای دینی باشد، این عکس را تغییر داد. محمدمهدی عسگرپور، کارگردان سریال «رهایم نکن» نیز مدیرعامل پیشین خانه سینماست که در محافل و نشست‌های این تشکیلات، چهره‌های مسئله‌داری، چون جعفر پناهی را که به‌رغم فقدان فعالیت هنری برجسته، اما دارای حواشی و اتهامات سیاسی و امنیتی منفی بودند را در صدر می‌نشاند.

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: روزنامه های جوان و کیهان

 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
مسعود جعفری‌ جوزانی از یک تصادف شدید جان سالم به در برد
مسعود جعفری‌جوزانی کارگردان و تهیه‌کننده سینما و تلویزیون صبح امروز حادثه تصادفی را به سلامت پشت‌سر گذاشت.ساعت 9:30 صبح امروز در نزدیکی ملایر این سانحه رخ داد

پربیننده ترین اخبار فرهنگ و هنر

 

X