طولانی ترین سریال های آمریکا که نزدیک 30 سال  است از تلویزیون پخش می شوند + عکس
به معرفی طولانی ترین سریال های تلویزیون امریکا که محبوب و پربیننده هستند، می پردازیم

مروری بر طولانی ترین سریال ها

سریال هایی که بیش از ۷ فصل یعنی حدود ۷ سال ادامه داشته باشند در رده سریال های طولانی مدت قرار می گیرند. بعضی از سریال های این لیست حدود ۲۰ الی ۳۰ سال است از تلویزیون آمریکا پخش می شوند و هنوز محبوب و پر بیننده هستند.

بیشتر بدانید : مروری بر طولانی ترین سریال های هالیوود +عکس

آناتومی گری(Grey's Anatomy)

این سریال که در ژانر درام پزشکی است از ۲۵ مارس ۲۰۰۵ تا کنون ۳۱۵ قسمت در ۱۴ فصل را از شبکه ABC پخش کرده است (13 سال) .

طولانی ترین سریال,سریال,سریال طولانی,سریال هالیوود,آناتومی گری
آناتومی گری(Grey's Anatomy)

این سریال در مورد چند رزیدت جراحی است که به بیمارستان گریس شهر سیاتل وارد می شوند و زندگی این افراد و پیشرفت ها و شکست های آنها را نشان می دهد. این سریال سال ۲۰۰۶ برنده جایزه امی و گلدن گلوب به عنوان بهترین سریال درام شد.

بیشتر بدانید : كوين مك كيد در درام پزشكی 'آناتومی گری' بازی می كند

بخش فوریت های پزشکی(ER)

سریال فوریت های پزشکیاین سریال از ۱۹ سپتامبر ۱۹۹۴ تا ۲ آوریل ۲۰۰۹ در ۳۳۱ قسمت از شبکه NBC پخش شد (۱۵ سال). داستان در مورد پزشکان، پرستاران و دانشجویان علوم پزشکی در بخش فوریت های پزشکی بیمارستان شیکاگو است.

طولانی ترین سریال,سریال,سریال طولانی,سریال هالیوود,بخش فوریت های پزشکی
بخش فوریت های پزشکی(ER)

هیجان و سرعت رخداد حوادث از دلایل محبوبیت این سریال به شمار می رود. این مجموعه در طول دوره پخش ۱۲۴ بار نامزد دریافت جایزه امی شد و به طور کلی ۱۱۶ جایزه را از ان خود کرد.

تحقیقات صحنه جرم(CSI: Crime Scene Investigation)

این درام پلیسی از ۶ اکتبر ۲۰۰۰ تا ۱۵ فوریه ۲۰۱۵ در ۳۳۵ قسمت از شبکهCBS پخش شد (۱۵ سال). سی اس آی در بین سالهای ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۳ با نزدیک به ۲۶٫۲ میلیون بیننده پر بیننده‌ترین سریال تلویزیونی سال آمریکا شد.

طولانی ترین سریال,سریال,سریال طولانی,سریال هالیوود,تحقیقات صحنه جرم
تحقیقات صحنه جرم(CSI: Crime Scene Investigation)

داستان گروهی از کارآگاهان اداره پلیس لس آنجلس است که با استفاده از مدارک صحنه جرم پرده از راز جنایت ها برمی دارند. این سریال برنده جوایز بسیاری از جمله ۸ جایزه گلدن گلوب، ۶ جایزه امی و ۸ جایزه مونته کارلو شده است.

ان سی آی اس(NCIS)

این سریال پلیسی از ۲۳ سپتامبر ۲۰۰۳ تا کنون در ۳۵۳ قسمت از شبکه CBS پخش شده (۱۵ سال) و درباره یک گروه خیالی از نمایندگان ویژه «خدمت پژوهش جنایی دریایی» است که بازجویی‌ها و پرونده های جنایی را در درون «نیروی دریایی ایالات متحده» و سازمان‌های وابسته به «تفنگداران دریایی ایالات متحده» مدیریت می‌کنند.

طولانی ترین سریال,سریال,سریال طولانی,سریال هالیوود,ان سی آی اس
ان سی آی اس(NCIS)

این سریال ۸ سال پیاپی برنده جایزه انجمن انجمن آهنگسازان، پدیدآوران و ناشران آمریکا شد. همچنین سال ۲۰۱۷ برنده جایزه سریال برتر به انتخاب مردم شد.

مرد خانواده(Family Guy)

این انیمیشن کمدی از ۳۱ ژانویه ۱۹۹۹ تا به حال در ۳۰۸ از شبکه FOX پخش شده است (۱۹ سال). داستان حول خانواده‌ای خیالی به نام خانواده گریفن که در شهر خیالی کوهاگ در رود آیلند زندگی می‌کنند، می چرخد. مرد خانواده ۱۳ بار نامزد دریافت جایزه امی و ۱۱ بار نامزد دریافت جایزه Annie شده‌است که از این بین، برنده‌ی چهار جایزه امی و سه جایزه Annie شده‌است.

طولانی ترین سریال,سریال,سریال طولانی,سریال هالیوود,مرد خانواده
مرد خانواده(Family Guy)

این سریال در سال ۲۰۰۹ نامزد دریافت جایزه امی مجموعه برجسته کمدی شد. از سال ۱۹۶۱ این اولین بار بود که یک انیمیشن نامزد دریافت این جایزه می‌شود.

لسی (Lassie)

این درام خانوادگی از 12 سپتامبر ۱۹۵۴ تا ۲۱ مارس ۱۹۷۱ در ۵۹۱ قسمت از شبکه CBS پخش شد (۱۷ سال). داستان در مورد سگی به نام لسی و اطرافیانش است.

طولانی ترین سریال,سریال,سریال طولانی,سریال هالیوود,لسی
لسی (Lassie)

قسمت های ابتدایی این سریال به صورت سیاه و سفید بود امل از سال ۱۹۶۵ به صورت رنگی پخش شد. این سریال برنده جوایز بسیاری از جمله ۲ جایزه امی است.

نظم و قانون: واحد قربانیان ویژه (Law & Order: Special Victims Unit)

این سریال که از ۲۰ سپتامبر ۱۹۹۹ تا به حال در ۴۳۲ قسمت از NBC پخش شده است (۱۹ سال) برگرفته از سریال اصلی نظم و قانون است. واحد قربانیان ویژه در مورد ماجراهای اداره پلیس و دادستانی شهر نیویورک است که جرایم مربوط به تخلفات جنسی را پیگیری می کنند.

طولانی ترین سریال,سریال,سریال طولانی,سریال هالیوود,نظم و قانون: واحد قربانیان ویژه
نظم و قانون: واحد قربانیان ویژه (Law & Order: Special Victims Unit)

این سریال برنده جوایزی همچون ۶ جایزه امی و ۳ گلدن گلوب شده است.

نظم و قانون(Law & Order)

این درام جنایی از ۱۳ سپتامبر ۱۹۹۰ تا ۲۴ می ۲۰۱۰ در ۴۵۶ قسمت از NBC پخش شد (۲۰ سال).

طولانی ترین سریال,سریال,سریال طولانی,سریال هالیوود,نظم و قانون
نظم و قانون(Law & Order)

این مجموعه پر از هیجان و در عین حال احساسی، درباره‌ی زندگی و کار دپارتمان جرایم ویژه پلیس نیویورک است که گروهی از کارآگاهان نخبه در آن مشغول به کار هستند و مسئول رسیدگی به پرونده‌های جنایی‌ست که ریشه جرم در آن، مسائل جنسی هستند. این سریال برنده ۷ جایزه امی شده است.

دود اسلحه (Gun smoke)

این درام وسترن از ۱۰ سپتامبر ۱۹۵۵ تا ۳۱ مارس ۱۹۷۵ در ۶۳۵ قسمت از CBS پخش شد (۲۰ سال). تا پیش از آن هم بین سال‌های ۱۹۵۲ تا ۱۹۶۲ از رادیو پخش می شد. ماجرای این مجموعه در داج سیتی، کانزاس و در جریان شکل‌گیری و مسکونی‌شدن غرب ایالات متحده آمریکا می گذردو آنرا یکی از بهترین مجموعه‌های نمایشیِ تولیدشده می‌دانند.

طولانی ترین سریال,سریال,سریال طولانی,سریال هالیوود,دود اسلحه
دود اسلحه (Gun smoke)

شخصیت اصلی داستان، «کلانتر مت دیلن» است که نقشش را در نسخه‌ی رادیویی«ویلیام کنراد» و در نسخه‌ی تلویزیونی «جیمز آرنس» ایفا کرده است. نسخه‌ی تلویزیونی این مجموعه، پیش از انقلاب و از سال ۱۳۵۳ تا ۱۳۵۷ خورشیدی، از تلویزیون ملی ایران هم پخش شده است.

سیمپسون ها (The Simpsons)

این انیمیشن از ۱۷ دسامبر ۱۹۸۹ تا کنون در ۶۳۹ قسمت از شبکه FOX پخش شده است (۲۹ سال). این مجموعه نمایشی طنز از شیوه زندگی خانواده سیمپسون است و در شهر ساختگی اسپرینگ فیلد اجرا می‌شود و فرهنگ آمریکایی، ارتباطات تلویزیونی و دیگر رفتارهای انسانی را به تصویر می‌کشد. ۱۰ فصل اول این مجموعه بسیار مورد تحسین قرار گرفت و آن را دوران طلایی نامیدند.

طولانی ترین سریال,سریال,سریال طولانی,سریال هالیوود,سیمپسون ها
سیمپسون ها (The Simpsons)

از هنگامی که سیمپسون‌ها به عنوان مجموعه شروع به کار کرد جوایز متعددی شامل ۳۱ جایزه امی ساعات پربیننده ،۳۰ جایزه آنی و یک جایزه «پیبادی» دریافت نمود. همچنین «ای. وی. کلاب» آن را "مهم‌ترین دستاورد تلویزیون صرف نظر از سبک" خواند.
 

بیشتر بدانید : سریال سیمپسون ها طولانی ترین سریال دنیا شد

بیشتر بدانید : همه سریالهای محبوب دنیا با موضوع دکتر و پرستار!

بیشتر بدانید : رازهای پشت پرده سریال فرندز Friends فاش شد + عکس (قسمت1)


گردآورى: گروه فرهنگ و هنر سيمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: salamcinama.ir