با وجود انتشار تریلر رسمی فصل پایانی «بازی تاج و تخت» هنوز سوال های بزرگی داریم که پاسخی برای آن ها در این تریلر وجود ندارد

فصل آخر سریال بازی تاج و تخت و سوالات مهم درباره آن

بهار امسال اتفاقات متفاوتی رخ داد که بسیاری را متاثر کرد اما برای دوستداران سینما و تلویزیون، بهار امثال یک بهار هیجان انگیز و عاطفی است، به خصوص برای طرفداران سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones). پخش هشتمین و آخرین فصل از این سریال پرطرفدار ساخته شبکه HBO از ۱۴ آوریل (۲۵ فروردین) آغاز شده و ما نیز مانند شما سوالات بسیار زیادی در ذهن داریم که باید به آن ها پاسخ داده شود.

پایان سریال پرطرفدار بازی تاج و تخت چه می شود
پایان سریال پرطرفدار بازی تاج و تخت چه می شود؟

البته تریلر رسمی فصل پایانی «بازی تاج و تخت» در برخی موارد نگرانی های ما را رفع کرده و به برخی از سوالهایمان پاسخ داد: تورمند و بریک هنوز زنده اند و سر جوراه نیز قدرت کافی برای جنگیدن را بازیافته است اما سرسی مانند همیشه نشانه ای از پشیمانی و تغییر رفتار از خود بروز نمی دهد. با این وجود تمام نکته ها و رازهای مهم داستان هنوز در پرده ای از ابهام قرار دارند. از این رو هنوز سوال های بزرگی داریم که پاسخی برای آن ها در این تریلر وجود ندارد و البته تئوری هایی در مورد اینکه در پایان داستان چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

بیشتر بدانید : تریلر جدید فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت Game of Thrones

بیشتر بدانید : نکات جالب تریلر فصل هشتم Game of Thrones؛ از پَر مرموز تا رازهای استارک ها

آیا جان اسنو در نهایت با پیچیدگی دودمان خانوادگی خود روبرو خواهد شد؟

شاید او اگر دودمان خانوادگی خود را می شناخت هیچگاه عاشق عمه اش نمی شد اما دیگر دیر شده است. جان اسنو خوش سیما اما بیچاره هنوز نمی داند که زنی که جان او را نجات داده و او را شیفته خود کرده در واقع عمه اوست. شاید وقتی که بفهمد او وارث قانونی آیرون ثرون است دیگر برای پیدا کردن متحد از اینجا به آنجا نرود و خود را به آب و آتش نزند.

سرنوشت جان اسنو در سریال بازی تاج و تخت
سرنوشت جان اسنو در سریال بازی تاج و تخت

شاید بزرگی و ترسناکی نبردی که قرار است در وستروس رخ دهد قابل پیشگیری بود اگر فرمانده سابق نگهبانان شب از هویت واقعی اش باخبر بود. در واقع جان اسنو تصمیمات بسیار بدش را خیلی زود گرفت اما اگر در ادامه داستان مشخص شود که دینریس باردار است، دستکم می دانیم که توان باروری او مانند دیگر جنبه های زندگی اش تاکنون نفرین شده نیست.

سرسی چه می شود؟ آیا او واقعاً باردار است؟

سرسی را در طول این ۷ فصل هیجان انگیز با نقشه های شیطانی اش شناخته ایم. از این رو ملکه کنونی وستروس باید مانند همیشه نقشه ای در سر داشته باشد. شاید او در مورد باردار بودنش راست گفته باشد اما در مورد این که پدر این فرزند جیمی است دروغ گفته باشد.

 آیا سرسی تاج و تخت را به جیمی ترجیح داده است
آیا سرسی تاج و تخت را به جیمی ترجیح داده است؟

نکته دیگر این که در پایان فصل هفتم «بازی تاج و تخت»، برخلاف گذشته، روابط خوبی بین جیمی و سرسی وجود نداشت و جیمی سربسته به سرسی گفت که او را تنها گذاشته و کینگز لندینگ را ترک کرد. آیا سرسی تاج و تخت را به جیمی ترجیح داده است؟ احتمال آن می رود و اگر در این مسیر سرسی برادرش را بکشد و یا برعکس، جای تعجب نیست.

آیا آریا و سانسا دینریس را می پذیرند یا بین آن ها یک دشمنی دوستی نما رخ می دهد؟

اووه به نظر می رسد که یک نبرد جدید برای قدرت در حال شکل گرفتن است. وجود یک تارگرین در وینترفل از قبل نیز یک مسئله بحث برانگیز و دعواساز است زیرا تارگرین ها پدربزرگ خواهران استارک و دایی برندون آن ها را زنده زنده سوزانده اند.

خواهران استارک
خواهران استارک

همچنین داستانی وجود دارد که بر اساس آن ریگار تارگرین عمه آن ها، لیانا استارک، را ربوده است. می توانیم بگوییم که وقوع چند سناریو در این حوزه در فصل هشتم «بازی تاج و تخت» محتمل است:

- ممکن است همه چیز خوب پیش برود. سانسا و آریا سرانجام طوری رفتار می کنند که رابطه خواهرانه قوی بین آن ها برقرار بوده و از هم خوششان می آید. از این رو شاید آن ها با همان گرمی و بخاطر جان به دینریس خوشامد بگویند.
- یا شاید دینریس یکبار دیگر مجبور می شود خود را به یک گروه غریبه شناسانده و قدرت و ارزش خود را به آن ها یادآور شود.

اما اگر دینریس در فکر حکومت کردن بر شمال باشد، با یا بدون جان اسنو، آنگاه باید یک نفر این ایده را ابتدا با خواهران استارک در میان بگذارد و از نظر آن ها آگاه شود.

چه موقع برین اهل تارث به این نتیجه می رسد که او و تورموند به یکدیگر تعلق دارند؟

برین اهل تارث تاکنون هیچ علاقه ای به تورموند غول کش وحشی با آن موهای زنجفیلی اش نشان نداده است اما از نگاه هایی که به این جنگجوی غول پیکر می اندازد می توان فهمید که در باطن در حال علاقمند شدن به اوست.

برین اهل تارث و تورموند با شخصیت هایی مستقل اما وفادار
برین اهل تارث و تورموند با شخصیت هایی مستقل اما وفادار

علاوه بر آن، این دو اشتراکات بسیاری دارند. آن ها هر دو برای یک هدف خیر و بزرگ می جنگند، هر دو جنگجویانی ماهر هستند، هر دو شخصیت هایی مستقل اما وفادار هستند و هر دو موهای قشنگ و متفاوتی دارند. به وضوح این دو به یکدیگر تعلق دارند و امیدواریم که در فصل پایانی بالاخره این دو را در کنار هم ببینیم.

آیا نبرد بین دو کلیگین رخ خواهد داد؟

نبرد کلیگین ها
نبرد کلیگین ها

اوه خدای من، امیدواریم این اتفاق رخ دهد. رقابت و دشمنی بین این دو برادر بسیار شدید بوده و از همان فصل اول مشهود بود. کلیگین در مقابل کلیگین. برادر در مقابل برادر. سگ شکاری در مقابل کوهستان. دو تن از جنگجویان جنجالی و غول پیکر «بازی تاج و تخت» از همان کودکی با یکدیگر دشمنی داشته و برای طرفین مخالف جنگیده و در تمام طول این مدت نیز زنده مانده اند. بدین ترتیب می توان انتظار داشت که در فصل پایانی شاهد رویارویی مرگبار این دو باشیم که از آن با نام «نبرد کلیگین ها» (Cleganebowl) یاد می شود.

آیا ثیون می تواند غرور از دست رفته اش را بازیابد؟

آه ثیون گریجوی بیچاره! او زمانی که تصمیم گرفت به استارک ها، که مانند خانواده اش با او رفتار کرده بودند، خیانت کند سرنوشت تلخ خود را رقم زد. این مرد جوان یکی از رنج کشیده ترین شخصیت های سریال است و این موضوع به دوران اسارت او در دستان رمزی بولتون باز می گردد.

ثیون یکی از رنج کشیده ترین شخصیت های سریال گیم آو ترونز
ثیون یکی از رنج کشیده ترین شخصیت های سریال گیم آو ترونز

بیایید فراموش نکنیم زمانی که رمزی بولتون در حال شکنجه و تجاوز به سانسا بود، چطور ثیون آنجا ایستاده بود و تنها نگاه می کرد و اینکه چطور به جای این که خواهرش، یارا، را نجات دهید از روی کشتی به درون دریا شیرجه زد. به نظر می رسد که دیگر از این بدتر برای ثیون نخواهد بود. شاید اگر برگردد تا خواهرش را نجات دهد بتوانیم او را ببخشیم.

آیا گرگ وحشی جان اسنو نزد او بازخواهد گشت؟

اعضای خانواده استارک ارتباط نزدیکی با گرگ های خود داشتند. این گرگ ها نماد خانوادگی آن ها بوده، روی پرچم شان نیز عکس این جانور دیده می شود و هر یک از بچه های خانوادگی از کودکی یکی از این گرگ ها را بزرگ کرده است. تعدادی از این گرگ ها نتوانستند تا فصل پایانی زنده بمانند (لیدی، گری ویند، سامر و شگی داگ).

عاقبت گرگ جان اسنو چه می شود
عاقبت گرگ جان اسنو چه می شود

آریا برای مدت کوتاهی با، نایمریا، گرگ اکنون وحشی شده خود در ریورلندز دیدار داشت. اما خبرهای خوبی برای جان اسنو دستکم در این یک مورد در راه است. گرگ او، گَوست، هنوز زنده است یا دستکم ما اینطور فکر می کنیم. در فصل هفتم هیچ رد یا تصویری از گرگ جان اسنو دیده نمی شود اما اکنون که جان اسنو به وینترفل بازگشته آیا گوست نیز راه خود را به خانه پیدا خواهد کرد؟ امیدواریم اینچنین باشد.

پادشاه شب کیست؟

شاید این مهم ترین سوال طرفداران سریال «بازی تاج و تخت» در شرف انتشار فصل نهایی سریال باشد. ما می دانیم که پادشاه شب از اولین مردان (First Man) و اولین وایت واکر بوده است.

پادشاه شب کیست
پادشاه شب کیست؟

می دانیم که بچه های جنگل با فرو کردن یک خنجر ساخته شده از شیشه اژدها در سینه اش او را به این هیولا تبدیل کرده اند. این را هم می دانیم که او اکنون رهبر ارتشی بزرگ از مردگان زنده شده است که از دیوار یخی بزرگ عبور کرده و قرار است نبرد بزرگ و نهایی «بازی تاج و تخت» را آغاز کنند که طرفداران سریال سال هاست انتظار وقوعش در وینترفل را می کشند. اما هنوز نمی دانیم که این مرد قبل از تبدیل شدن به قاتلی اینچنین که مانند یخ سرد است چه کسی بوده است. از فصل چهارم تاکنون بارها این مرد را دیده ایم اما نامی برای او نیافته ایم. اما لطفاً نگویید او برن استارک است که تئوری لازم برای این موضوع بسیار احمقانه و دیوانه کننده است.

آیا اژدهای زنده می تواند از پس اژدهای مرده پادشاه شب برآید؟

آیا یکی از دیگری قوی تر است؟ یا آیا نفس های آتشین آبی و قرمز آن ها به یک اندازه قدرتمند هستند؟ بعد از آن نوبت به سوال در مورد خون اژدها می رسد.

 نبرد بزرگ بین اژدهاهای زنده دینریس و اژدهای مرده پادشاه شب
نبرد بزرگ بین اژدهاهای زنده دینریس و اژدهای مرده پادشاه شب

از آنجایی که برای تولید شیشه اژدها به خون اژدها نیاز است آیا نباید یکی از اژدهاهای زنده بتواند اژدهای مرده را بکشد؟ از همان پایان فصل هفتم می دانستیم که نبردی بزرگ بین اژدهاهای زنده دینریس و اژدهای مرده پادشاه شب رخ خواهد داد.

آیا در پایان داستان کسی روی صندلی نفرین شده پادشاهی آیرون ثرون خواهد نشست؟

یا همه شخصیت هایی که پتانسیل پادشاهی دارند کشته می شوند؟ این سوال بسیار مهم و معتبری است زیرا در طول ۷ فصل گذشته صدها شخصیت سریال کشته شده و می توان ادعا کرد که مرگ های بسیار بیشتری که تعدادی از آن ها مانند گذشته شوکه کننده هستند در راه خواهند بود. شاید بتوان در مورد این که کدام شخصیت های اصلی زودتر از دیگران کشته می شوند نیز شرط بندی کرد در حالی که بسیاری دوست دارند اولین شخص یورون گریجوی باشد.

چه کسی بر آیرون ثرون تکیه خواهد زد
چه کسی بر آیرون ثرون تکیه خواهد زد؟

از این رو سوال این است که در پایان داستان چه کسی بر آیرون ثرون تکیه خواهد زد؟ دینریس و جان (جینریس؟) گزینه بسیار جالبی خواهند بود. سرسی بیش از حد شیطان صفت است. پادشاه شب؟ اوه، این یکی بسیار ناامید کننده خواهد بود. حدس ما این است که مالک نهایی آیرون ثرون هر که باشد، یک شگفتی غافل گیر کننده خواهد بود.


بیشتر بدانید : حقایق جالب درباره سریال «بازی تاج و تخت» که نمی دانستید!!

بیشتر بدانید : اولین عکس ها و جزئیات منتشر شده از فصل آخر «بازی تاج و تخت»

بیشتر بدانید : روایت بازیگر «بازی تاج و تخت» game of thrones از پایان اشکبار سریال

بیشتر بدانید : 31 سوال مهم در مورد فصل هشتم و پایانی سریال «بازی تاج و تخت»گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: rooziato.com


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X