10 زوج برتر سریال بازی تاج و تخت + عکس
در این مطلب زوج‌های مورد علاقه‌ و برتر در سریال «بازی تاج و تخت» Game of Thrones را معرفی می نماییم. با ما همراه باشید

بهترین زوج‌های «بازی تاج و تخت» Game of Thrones

سریال «بازی تاج و تخت» Game of Thrones پر است از صحنه‌های جنگ شمشیر، مثلث‌های عشقی و صورت بانشاط و بنفش جافری Joffery در حالی‌که مرده بود و می‌توانستیم مدت‌ها به آن زل بزنیم، اما روابط بین برخی زوج‌ها روح و شاکله‌ی این سریال را شکل داده است. ما بهترین زوج‌های «بازی تاج و تخت» Game of Thrones را لیست کرده‌ایم؛ و علی‌رغم اینکه زوج‌های بسیاری در رقابتی تنگاتنگ برای ورود به این لیست بودند — مانند تیریون Tyrion و واریس Varys! جیمی Jaime و بران Bronn! — همه‌ی آن‌ها نتوانستند به لیست نهایی راه پیدا کنند. در ادامه ما زوج‌های مورد علاقه‌مان را آورده‌ایم، که می‌توانید در مورد آن‌ها با یکدیگر بحث کنید.

تیریون و بران

بران و تیریون ماجراجویی کوچک خود را از همان فصل اول به عنوان همراهان در جاده شروع کردند، وقتی کوتوله‌ی شرور زندانی کتلین استارک Catelyn Stark بود و بران جایگزین نهایی او بود. هر دوی آن‌ها از ابتدا شوخ و سرشار از شیطنت بودند.

تیریون و بران در سریال بازی تاج و تخت
تیریون و بران در سریال بازی تاج و تخت


برین و پاد

پاد Pod بیچاره نزدیک به ده سال اسکورت دیگران بوده است. اول با مردی به نام سر لوریمر Ser Lorimer، و سپس تیریون. اما شانس به او رو کرد و طی چند سال گذشته زوج زیبایی با برین بوده است.

برین و پاد در سریال بازی تاج و تخت
برین و پاد در سریال بازی تاج و تخت


نمی‌خواهیم در مورد آن زیادی احساساتی شویم، اما این داستان آزار دیدن مکرر که تبدیل به تحسین متقابل و دوطرفه شده است، یکی از بهترین بخش‌های «بازی تاج و تخت» است، و نشان می‌دهد که اگر نویسنده‌های سریال سرعت خود را کم کنند و به روابط اجازه دهند در طول چندین فصل تکامل پیدا کنند، اتفاقات خوبی خواهند افتاد.

تایوین و تیریون

قطعا “تو پسر من نیستی” انگیزه‌بخش‌ترین جمله‌ی آخر پیش از مرگ نیست که می‌توان از یک پدر پیر شنید. از طرف دیگر، ما آدم‌های عادی معمولا با تیر و کمان به شکم پدران خود، در حالی که نیمه شب در توالت هستند، نشانه نمی‌رویم.

تایوین و تیریون در سریال بازی تاج و تخت
تایوین و تیریون در سریال بازی تاج و تخت


اما واقعا هیچ خاتمه‌ی دیگری بر رابطه‌ی این دو بازیگر شگفت‌انگیز — چارلز دنس Charles Dance و پیتر دینکلج Peter Dinklage که باید هر دو باهم درس بازیگری به دیگران بدهند — وجود نداشت.

لیسا و رابین آرین

شیر دادن یک عمل بسیار طبیعی است. اما تشویق فرزند بزرگ خود به مکیدن پستان‌ها در انظار عمومی و یاد دادن این‌که برای آرامش و راحتی می‌تواند به آن تکیه کند، به او… یک بیماری روانی فجیع برای همه‌ی ماست.

لیسا و رابین آرین در سریال بازی تاج و تخت
لیسا و رابین آرین در سریال بازی تاج و تخت


«بازی تاج و تخت» تعهد خود را به صحنه‌های زشت و نامناسب ثابت کرده است، اما وقتی با لیسا آرین Lysa Arryn و پسر هشت ساله‌اش رابین Robin که به سینه‌های مادرش چسبیده بود، برای اولین بار آشنا شدیم، حتی تیریون — که عجیب و غریب‌ترین چیزها را دیده است — دهانش از تعجب باز مانده بود.

رمزی و تئون/ریک

اگر حتی با فکر کردن به ترکیب رمزی Ramsay و تئون Theon احساس بدی پیدا می‌کنید، آن‌ها کار خود را به درستی انجام داده‌اند. تمام پوست‌کنی‌ها و شکنجه‌های انجام شده توسط آن‌ها، خشونت و صحنه‌های دلخراش «بازی تاج و تخت» را به سطح جدیدی رسانده است.

رمزی و تئون ریک در سریال بازی تاج و تخت
رمزی و تئون/ریک در سریال بازی تاج و تخت


صرف‌نظر از این‌که صحنه چقدر خونین و پر از جیغ و فریاد است، مخاطب نمی‌تواند وقتی آن دو با همدیگر هستند به صفحه‌ی تلویزیون چشم ندوزد.

داووس و شرین

آیا در تمام طول تاریخ اقدامی عاشقانه‌تر از تلاش و تعهد شرین باراتئون Shireen Baratheon برای آموزش خواندن و نوشتن به داووس سیورث Davos Seaworth وجود دارد؟فکر نکنم!

داووس و شرین در سریال بازی تاج و تخت
داووس و شرین در سریال بازی تاج و تخت


داووس Davos همیشه قلبی بزرگ‌تر از هر کس دیگر در وستروس Westeros داشت — او بدون شک شاخص‌ترین شخصیت این سریال به لحاظ رعایت اصول اخلاقی است — و شرین Shireen با چهره‌ی زیبا و خندان خود فرزندی بود که استنیس Stannis و سلیس Selyse شایستگی داشتنش را نداشتند. به یاد می‌آورید او چقدر شیرین املای درست شوالیه را به داووس یاد می‌داد؟

سرسی و مارجوری

سرسی Cersei در هیاهوی Great Sept پر جنب و جوش به آرامی در گوش مارجوری Margaery زمزمه می‌کند: “اگر یک‌بار دیگر من را خواهر صدا کنی، می‌دهم در خواب خفته‌ات کنند.” و لبخند روی صورت او را محو می‌کند.

سرسی و مارجوری در سریال بازی تاج و تخت
سرسی و مارجوری در سریال بازی تاج و تخت


مارجوری Margaery کوچک‌تر که می‌تواند برای سرسی Cersei تهدید محسوب شود، به خوبی توانسته است با حضور خود باعث آزار او شود. این دو همیشه در حضور جمع از یکدیگر تعریف می‌کنند و علی‌رغم کشاکشی که در خلوت خود با یکدیگر دارند، اجازه نمی‌دهند دیگری وجهه‌شان را خراب کند.

اولنا و میس تیرل

آن‌ها زوجی هستند که هیچ‌کس توقع ندارد به این لیست راه یافته باشند، اما نمی‌توانید ادعا کنید هر بار که ملکه‌ی خارها به پسر ابله خود نگاه عاقل اندر سفیه — یا حتی انزجارآمیز — می‌اندازد پیش خود نمی‌خندید.

اولنا و میس تیرل در سریال بازی تاج و تخت
اولنا و میس تیرل در سریال بازی تاج و تخت


میس تیرل Mace Tyrell عروسک خیمه‌شب‌بازی بود که بابت جلب توجه لنیسترها Lannister چنان سرخوش شد که تقریبا خود را لو داد.

هوند و آریا

همیشه رگه‌هایی از انسانیت را می‌توانستیم در اعماق شخصیت هوند Hound ببینیم. برای مثال این‌که او چطور لوراس تیرل Loras Tyrell را از شر برادرش گرگور Gregor در مسابقه‌ی فصل اول نجات داد، و یا واسطه‌گری‌های او در سنگ‌دلی جافری Joffrey علیه سانسا Sansa.

هوند و آریا در سریال بازی تاج و تخت
هوند و آریا در سریال بازی تاج و تخت

اما او مانند یک حساسیت و خارش شدید به آریا Arya واکنش نشان می‌داد، و این دو — که به لحاظ ابعاد اصلا به یکدیگر نمی‌آمدند، اما از نظر سرسختی مکمل یکدیگر بودند — در سفر جاده‌ای‌شان که تمام فصل طول کشید مانند سگ و گربه مدام به هم می‌پریدند.

جیمی و برین

می‌توان یک رابطه در یک سریال تلویزیونی را در آغوش کشید؟ می‌توانیم آن‌را در جیبمان بگذاریم و هر وقت ناراحت بودیم آن‌را لمس کنیم و حالمان بهتر شود؟ ماجراجویی برین Brienne و جیمی Jaime و عشق ناب میان آن‌ها تمام چیزی است که می‌توانم از حیوان خانگی‌ام انتظار داشته باشم. به خاطر بیاورید که جیمی قبل از برین چقدر نچسب (ولی بسیار بسیار جذاب) بود.

جیمی و برین در سریال بازی تاج و تخت
جیمی و برین در سریال بازی تاج و تخت


یک مغرور از خود راضی که پسربچه‌ها را از پنجره به بیرون هل می‌دهد (در قسمت «کارهایی که برای عشق می‌کنم!» The things I do for love!). اما در مقابل، برین بسیار با شرافت و مسئولیت‌پذیر بود. اما وقتی آن‌ها به طرز غیر قابل انتظاری همسفر شدند، جیمی شرافت بی‌حد و حصر برین را متعادل کرد، و همچنین برین یک خودخواه از خود راضی را تبدیل به تکامل‌یافته‌ترین مرد تمام هفت قلمرو کرد.

 

بیشتر بدانید : ۸ بازیگر سریال «بازی تاج و تخت» که قرار بود نقش شخص دیگری را بازی کنند

بیشتر بدانید : حقایق جالب درباره سریال «بازی تاج و تخت» که نمی دانستید!!

بیشتر بدانید : 16 بازیگر «بازی تاج و تخت» که اگر در خیابان ببینید نمی شناسید!!

بیشتر بدانید : تصاویر جالب و دیده نشده از پشت‌صحنه «بازی تاج و تخت» game of thrones


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: blog.namava.ir