جنجال آفرینی کپی برداری سریال مصری از «بریکینگ بد» !! + عکس
سریال مصری «پسر فقیر» از شبکه ام‌بی‌سی عربی در ماه رمضان پخش می‌شود و بسیاری از مخاطبان چندین صحنه و موقعیت این سریال را کپی برداری از سریال مشهور آمریکایی «برکینگ بد» دانسته‌اند

واکنش‌های خشم آلودمخاطبان به سریال مصری «پسر فقیر»

«برکینگ بد» به عنوان یکی از بهترین سریال‌های تلویزیونی تاریخ بدون شک در طول سال‌های بعد از پخش منبع الهام یا تقلید بوده است اما این بار سریال مصری «پسر فقیر» (ولد الغلابه) که از شبکه ام‌بی‌سی عربی در ماه رمضان پخش می‌شود، با واکنش‌های خشم آلود مواجه شده و بسیاری از مخاطبان چندین صحنه و موقعیت این سریال را کپی برداری از سریال مشهور آمریکایی دانسته‌اند.

این سریال با بازی احمد السکا ستاره سینمای مصر به جای تقدیر با واکنش‌هایی در شبکه‌های اجتماعی مواجه شده که بر اساس آنها شخصیت اصلی «پسر فقیر» شباهت بسیاری به کاراکتر والتر وایت با بازی برایان کرنستن در «برکینگ بد» دارد.

کپی برداری سریال مصری از بریکینگ بد
کپی برداری سریال مصری از «بریکینگ بد»

«پسر فقیر» داستان مردی است که در خط فقر زندگی می‌کند و می‌کوشد زندگی درستی داشته باشد؛ روزها در مقام یک معلم مدرسه دولتی و شب‌ها به عنوان راننده تاکسی. اما او به تدریج وارد قاچاق مواد مخدر می‌‌شود.

به گزارش هالیوود ریپورتر، بیش از خط داستانی سریال، آنچه به بحث‌ها درباره کپی برداری از «برکینگ بد» دامن زده، پوستر این سریال، ظاهر شخصیت‌ها و حتی برخی صحنه‌هاست.

رفقی عساف کارگردان «پسر فقیر» با انتشار متنی از یک صحنه سریال خود که با صحنه‌ای در «برکینگ بد» که والتر وایت و همسرش مقابل مقدار زیادی پول ایستاده‌اند مقایسه شده، نوشته از زاویه دوربین و لنز متفاوت برای تصویر کردن این صحنه استفاده کرده است.

 

بیشتر بدانید : 'بریکینگ بد' به شبکه نمایش خانگی رسید!

بیشتر بدانید : خودکشی دردناک بازیگر سریال «بریکینگ بد»

بیشتر بدانید : جدیدترین نقش آفرینی بازیگر سریال بریکینگ بد

بیشتر بدانید : علت توقف پخش برکینگ بد در کنار سریال شهرزاد!گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: icinema.ir