پس از ماجرای نارضایتی بخش مهمی از مخاطبان سریال "بازی تاج و تخت" خبرهایی مبنی بر ادامه ساخت این سریال و پایانی متفاوت در راه است

ماجرای خاندان تارگرین جلوی دوربین می‌روند

سریال پربیننده‌ "بازی تاج‌وتخت" (Game of Thrones) چند ماه قبل با فصل هشتم به پایان رسید و جوایز امی متعددی را به تصاحب کرد، اما جورج آر.آر. مارتین، نویسنده این اثر بر این باور است که سریال در صورتی که می‌خواست کاملاً به کتاب‌ها وفادار بماند باید پنج فصل دیگر ادامه پیدا می‌کرد و به فصل سیزدهم می‌رسید.

 او در مصاحبه با "فست کمپانی" در این باره گفت:  اقتباس از رمانی غنی همچون "نغمه‌ی یخ و آتش" برای یک مدیوم تصویری می‌تواند فاجعه‌بار شود.

مارتین می‌گوید: "نیروهایی از بیرون مانند استودیو یا شبکه‌ پخش‌کننده وارد می‌شوند و چیزهایی درخواست می‌کنند که هیچ ربطی به قصه ندارد. یعنی آنها می‌گویند، حالا که فلان شخصیت برجسته‌تر و محبوب‌تر است بیایید او را در امور بسیار بیشتری دخالت دهیم.

مارتین معتقد است که سریال چندان به کتاب‌ها وفادار نمانده زیرا در غیر این صورت باید تا پنج فصل دیگر ادامه پیدا می‌کرد.

بیشتر بدانید : نارضایتی خالق بازی تاج و تخت Game of Thrones از پایان سریال

با بسته شدن پرونده‌ سریال در ماه می گذشته، مارتین با انتشار متنی در وبلاگ خود به هواداران اطمینان داده بود که پایان کتاب‌ها با سریال متفاوت خواهد بود. او نوشته بود: "می‌شنوم که می‌پرسند آیا پایان کتاب‌ها متفاوت است؟ آیا با سریال یکسان است؟ هم بله. هم نه. هم بله. هم نه. هرگز فراموش نکنید که من در مدیوم هنری بسیار متفاوتی نسبت به دن و دیوید،کار می‌کنم. آن‌ها متعهد شده بودند که فصل پایانی را با شش ساعت به پایان برسانند. در حالی که من انتظار دارم دو کتاب باقی‌مانده‌ام نزدیک به ۳۰۰۰ صفحه شود و درصورتی که بخش‌ها و صحنه‌های دیگری لازم باشد به آن اضافه خواهم کرد."

مارتین هنوز در مجموعه‌ "نغمه‌ی یخ و آتش" دو رمان "بادهای زمستانی" و "رؤیای بهار" را به نگارش درنیاروده و بارها از پیشی گرفتن داستان سریال از کتاب‌هایش اظهار ناخشنودی کرده است.

 تاریخ انتشار "بادهای زمستانی" همچنان نامشخص است اما در حال حاضر یک سریال پیش‌درآمد با بازی "نایومی واتس" برای "بازی تاج‌وتخت" فیلمبرداری شده و هنوز سفارش ساخت یک فصل کامل را دریافت نکرده است البته اپیزود آزمایشی پیش‌درآمد دیگری مورد خاندان تارگرین هم به زودی جلوی دوربین می‌رود.


بیشتر بدانید : سکانس های حذف شده سریال «بازی تاج و تخت» که داستان فیلم را تغییر می دهند (قسمت2)

بیشتر بدانید : نقد و بررسی قسمت اول فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت + عکس

بیشتر بدانید : سوالات مهم و بی جواب در مورد فصل پایانی سریال «بازی تاج و تخت»

بیشتر بدانید : گاف دیگر در قسمت آخر «بازی تاج و تخت»: این بار بطری آب معدنی!

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: iranart.ir


 
 

پربیننده های این بخش

 
X