فصل چهارم سریال سرگذشت ندیمه، تاریخ انتشار و بازیگران + عکس
سریال «سرگذشت ندیمه» (The Handmaid's Tale) که بر اساس رمانی پرفروش از مارگارت اتوود به همین نام ساخته شده از همان فصل اول خود که در سال 2017 از شبکه Hulu منتشر شد

آخرین اطلاعات از سریال «سرگذشت ندیمه»

سریال «سرگذشت ندیمه» (The Handmaid’s Tale) که بر اساس رمانی پرفروش از مارگارت اتوود به همین نام ساخته شده از همان فصل اول خود که در سال ۲۰۱۷ از شبکه Hulu منتشر شد به یکی از پرطرفدارترین و بهترین سریال های تلویزیونی سال های اخیر تبدیل گشت. داستان «سرگذشت ندیمه» در ایالات متحده آینده رخ داده و ماجراهای زنی به نام جون را روایت می کند، ندیمه ای در یک کشور جدید به نام گیلیاد. در مواجهه با بحران ناباروری جهان، رویکرد حکومت مذهبی گیلیاد این است که زنان با توانایی باروری که ندیمه نامیده می شوند را به اجبار به فرزندآوری برای شخصیت های ارشد حکومت وادار سازد.

بیشتر بدانید : سرگذشت ندیمه، کتاب بهتر است یا سریال؟

جنبه های زیبایی شناختی قوی سریال، کنایه های ظریف و تند اجتماعی و شخصیت های متنوع و متفاوت به تصویر کشیده شده در آن باعث شد که «سرگذشت ندیمه» مورد ستایش بی سابقه ای قرار گرفته و چندین جایزه امی و جوایز معتبر دیگر را به خود اختصاص دهد. این سریال نه تنها نقدهای بسیار خوبی دریافت کرد بلکه الهام بخش فعالان سیاسی در سراسر جهان نیز شد. شباهت های بین دولت گیلیاد و سیاست های آن از یک طرف و مسائل سیاسی امروزی دنیای واقعی به وقوع چندین مورد اعتراض گسترده با تم رداهای قرمز رنگ ندیمه های سریال منجر شد. فصل سوم این سریال در آگوست ۲۰۱۹ به پایان رسیده و مخاطبان را در پرتگاه مرگ یا زندگی انتهای اپیزود پایانی این فصل معلق نگه داشت. هر آنچه که در مورد فصل چهارم سریال «سرگذشت ندیمه» می دانیم در ادامه مطلب با شما در میان گذاشته خواهد شد.

تاریخ انتشار فصل چهارم سریال «سرگذشت ندیمه»

در شرایطی که جون و دخترش هنوز در گیلیاد اسیر بوده و شخصیت های منفی داستان مانند واترفوردها هنوز باید در مورد جنایاتشان پاسخگو باشند، پایان سریال در فصل سوم به هیچ عنوان نمی توانست پایان خوب و قابل قبولی برای ماجراهای «سرگذشت ندیمه» باشد. خوشبختانه چند هفته پیش از اتمام فصل سوم، به طور رسمی اعلام شد که فصل چهارم این سریال نیز ساخته خواهد شد هر چند هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار این فصل عنوان نشده است. با این وجود با نگاه به فصول قبلی می توان در مورد تاریخ انتشار فصل چهارم «سرگذشت ندیمه» گمانه زنی کرد. اولین فصل این سریال در ۲۶ آوریل ۲۰۱۷ شروع شده و فصل دوم ۳۶۴ روز بعد در ۲۵ آوریل ۲۰۱۸ منتشر شد.

سریال «سرگذشت ندیمه» The Handmaid’s Tale
سریال «سرگذشت ندیمه» The Handmaid’s Tale


پخش فصل سوم سریال نیز در ۵ ژوئن ۲۰۱۹ آغاز گردید. فصل آخر این سریال با فاصله کمی بیشتری منتشر شده و نسبت به فصل دوم با اختلافی ۴۰۶ روزه در اختیار مخاطبان قرار گرفت. اگر فرض کنیم که فصل چهارم نیز از همین رویه پیروی نماید احتمال می رود که فصل بعدی «سرگذشت ندیمه» اواخر بهار ۲۰۲۰ و احتمالاً اوایل یا اواسط ماه ژوئن (خرداد ماه) منتشر شود.

فصل چهارم و سرگذشت جون در «سرگذشت ندیمه»

در انتهای فصل سوم «سرگذشت ندیمه»، جون با موفقیت توانست بیش از ۵۰ کودک را از گیلیاد خارج کرده و به سلامت به کانادا بفرستد. با این وجود، هنگام محافظت از این کودکان در مقابل نگهبانان گیلیاد از ناحیه شانه مجروح شد. در لحظات پایانی اپیزود آخر فصل سوم «سرگذشت ندیمه»، جون زخمی توسط دیگر ندیمه ها روی دست حمل می شود که شباهتی ناخوشایند با مراسم تدفین دارد. بدین ترتیب برخی گمانه زنی کرده اند که شاید این سکانس پایانی نشان از مرگ جون داشته باشد که در این صورت بر ابهامات در مورد داستان فصل چهارم افزوده می شود. در پاسخ به سوالات مخاطبان در مورد سرنوشت جون، بروس میلر به عنوان شورانر سریال گفته است: «این سریال همیشه داستان جون باقی خواهد ماند… همه سریال از دیدگاه جون روایت می شود… هدف من این است که سریال همیشه از دیدگاه جون روایت شود. وقتی که جون بمیرد، راهنمای ما می میرد و سریال ما نیز خواهد مرد».

سریال «سرگذشت ندیمه» The Handmaid’s Tale
سریال «سرگذشت ندیمه» The Handmaid’s Tale


الیزابت ماس، بازیگر نقش جون نیز در این باره چنین می گوید: «حتی پیروزی ها نیز به این معناست که شما چیزی را از دست می دهید». این جمله ماس می تواند به این واقعیت اشاره داشته باشد که جون با تنبیهی بزرگ یا از دست دادن چیزی در نتیجه عملیات بزرگش مواجه خواهد شد. اما می توان به طور یقین گفت که جون هنوز هم در داستان حضور داشته و شورانرهای سریال برای آینده او ایده های فراوانی دارند.
سریال «سرگذشت ندیمه» (The Handmaid's Tale) که بر اساس رمانی پرفروش از مارگارت اتوود به همین نام ساخته شده از همان فصل اول خود که در سال 2017 از شبکه Hulu منتشر شد

نقش بیشتر نیک در فصل چهارم «سرگذشت ندیمه»

در سریالی تاریک و بیرحم مانند «سرگذشت ندیمه»، رابطه رمانتیک بین جون و نیک (مکس مینگلا) یکی از جنبه های دوست داشتنی و امیدوار کننده ماجرا بود و به همین دلیل بسیاری از مخاطبان سریال از این که در فصل سوم به شخصیت نیک پرداخته نشد ناامید شده بودند. در مورد نبود شخصیت نیک در فصل سوم سریال، بروس میلر تایید کرد که او می خواسته این شخصیت را بیشتر مورد توجه قرار دهد. وی درباره این شخصیت و مکس مینگلا چنین گفته است: «مکس یک بازیگر فوق العاده است. او سکانس هایی دارد که فیلمبرداری شده اما نتوانستیم از آن ها استفاده کنیم و این سکانس بسیار هیجان انگیز هستند».

سریال «سرگذشت ندیمه» The Handmaid’s Tale
سریال «سرگذشت ندیمه» The Handmaid’s Tale

اگر چه نپرداختن به شخصیت نیک و ماجراهای او پس از خیانت نصفه و نیمه به جون و رفتن به خط مقدم نبرد، در فصل سوم سریال برای مخاطبان ناخوشایند بود اما این انتظار می رود که در فصل چهارم بیشتر به این شخصیت که مورد توجه مخاطبان سریال قرار گرفته، پرداخته شود. وقتی که در مورد آینده شخصیت نیک از مکس مینگلا پرسیده شد پاسخ وی چنین بود: «نمی دانم. واقعاً برای برگشتن به پروژه هیجان زده هستم و می دانم که مسیر سریال قرار است تغییر پیدا کند». با توجه به علاقه مینگلا به بازگشت به سریال می توان اطمینان داشت که در فصل چهارم از نیک بیشتر خواهیم دید و شنید، به خصوص از وقتی که مشخص شده قرار بوده در فصل سوم سکانس های بیشتری از این شخصیت منتشر شود.
سریال «سرگذشت ندیمه» (The Handmaid's Tale) که بر اساس رمانی پرفروش از مارگارت اتوود به همین نام ساخته شده از همان فصل اول خود که در سال 2017 از شبکه Hulu منتشر شد

آیا سرینا در فصل چهارم «سرگذشت ندیمه» به دادگاه کشانده می شود؟

بعد از دو فصل طولانی اذیت و آزار جون توسط سرینا واترفورد و بارها شکست خوردن در جبران اشتباهات گذشته اش، بالاخره در فصل سوم شاهد کمی عدالت در مورد این شخصیت بودیم. در اپیزود یازدهم فصل سوم با عنوان «دروغگوها»، سرینا شوهرش، فرد، را گول زده و با نیت بازگرداندن نیکول به گیلیاد به یک سفر جاده ای غیرمعمول در مرز با کانادا می برد. از شوربختی فرد و برخلاف تصور او، سرینا هنوز او را واقعاً به خاطر بریدن انگشتش نبخشیده بود. بدین ترتیب سرینا در جریان یک معامله مبنی بر مصونیت قضایی، او را به دولت کانادا تحویل داد. این تصمیم سرینا به دلیل تغییر شخصیت یا تمایل به جبران جنایات گذشته و مشارکتش در ایجاد کشور گیلیاد نبود بلکه بیش از هر چیزی همان امیال خودخواهانه همیشگی اش بود که او را به طرف خیانت به شوهرش و به نحوی انتقام از او سوق داد.

سریال «سرگذشت ندیمه» The Handmaid’s Tale
سریال «سرگذشت ندیمه» The Handmaid’s Tale

سرینا خودخواهانه می خواهد که در کانادا و به عنوان مادر نیکول زندگی آزادانه ای دور از محدودیت های گیلیاد برای زنان داشته باشد، هر چند که مادر واقعی نیکول را در دوران حضورش در گیلیاد به شدت شکنجه و آزار داده و رابطه چندانی نیز با خود نیکول نداشته است. برخلاف نقشه سرینا، او هنوز نقاط ضعفی داشت و جنایاتی انجام داده بود که شامل مصونیت اعطا شده به او نبود. در واقع شوهرش با افشای دخالت سرینا در ماجرای تجاوز خود به جون در روزهای آخر بارداری به منظور زودتر متولد شدن فرزندش، از او انتقام گرفته و موجبات دستگیری سرینا را فراهم ساخت. بدین ترتیب انتظار می رود که در فصل چهارم، سرینا نیز مانند فرد به دادگاه کشانده شده و بابت جنایاتی که مرتکب شده از وی سوال شود. بروس میلر درباره این شخصیت و سرنوشت او در فصل چهارم چنین گفته است: «او باید به چیزهای بسیاری پاسخ دهد و اکنون در موقعیتی است که برای کارهای هولناک باید پاسخگو باشد». بدین ترتیب می توان حدس زد که در فصل چهارم «سرگذشت ندیمه» شاهد به دادگاه کشانده شدن فرد و سرینا در کانادا باشیم.

بیشتر بدانید : سریال های خارجی 2018 با بیشترین تعداد بیننده + عکس

بیشتر بدانید : بهترین سریال‌های تلویزیونی با محوریت زنان

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: rooziato.com