غم انگیزترین مرگ ها در سریال بریکینگ بد + عکس
در این مطلب می خواهیم شما را با غم انگیزترین و شوکه کننده ترین مرگ ها در سریال بریکینگ بد Breaking Bad آشنا کنیم

۱۰ مورد از شوکه کننده ترین مرگ ها در سریال بریکینگ بد

سریال درام بریکینگ بد (Breaking Bad) سریالی در مورد یک معلم شیمی به نام والتر وایت با بازی برایان کرانستون است که همراه با یکی از شاگردان سابقش به نام جسی پینکمن با بازی آرون پال و به منظور پرداخت هزینه های درمانی خود و به ارث گذاشتن مبلغی برای خانواده اش پس از مرگ خود، به جامعه زیرزمینی تولید و توزیع مواد مخدر در آلباکرکی، نیومکزیکو می پیوندد. با بزرگ شدن کسب و کار والتر و جسی، آن ها هر جا که می روند تلی از جنازه از خود به جای می گذارند. 

والتر وایت

والتر وایت زمانی یک معلم شیمی بسیار عصبی و وسواسی بود که در نهایت به یکی از بدنام ترین روسای قاچاق مواد مخدر در نیومکزیکو تبدیل می شود. بعد از مواجهه با سرطان پیشرفته و ناتوانی در پرداخت هزینه های بیمارستان، والت همراه با شاگرد سابقش، جسی، وارد تولید متامفتامین می شود. با افزایش موفقیت شان، تعداد مرگ و میر اطرافشان نیز افزایش می یابد.

والتر وایت در سریال بریکینگ بد Breaking Bad
والتر وایت در سریال بریکینگ بد Breaking Bad

در فصل پنجم، اپیزود شانزدهم (Felina)، والتر به صورت تصادفی توسط مسلسل کنترل از راه دوری که خود او برای کشتن جک ولکر و دار و دسته اش استفاده کرده بود مورد اصابت قرار می گیرد. والتر وایت هنگام مرگ شخصیت بیگناه و معصومی نبود اما با نجات جسی از دست دار و دسته ولکر به نوعی به رستگاری رسید. مرگ او همچنین نشان دهنده پایان سریال بریکینگ بد بود که یک تجربه احساسی و تلخ برای طرفداران سریال به شمار می آمد.

مکس آرسینیگا

ماکسیمینو «مکس» آرسینیگا بهترین دوست گاس و شریک او در تاسیس کسب و کار لوس پولوس هرمانوس بود. بعد از این که گاس هزینه تحصیل ماکسیمینو را تامین کرد، او در رشته زیست شیمی به تحصیل پرداخته و برای تولید متامفتامین خالص و باکیفیت به گاس کمک نمود. او در فصل چهارم، اپیزود هشتم (Hermanos) و در جریان یک فلش بک کشته شد.

مکس آرسینیگا در سریال بریکینگ بد Breaking Bad
مکس آرسینیگا در سریال بریکینگ بد Breaking Bad

او در جریان تلاش برای همکاری با کارتل خوارز توسط هکتور و به دلیل بی احترامی گاس از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد. مرگ مکس تاثیر بسیاری بر داستان سریال داشت و به انگیزه اصلی گاس برای انتقام از هکتور تبدیل شد.

توماس کانتیو

توماس کانتیو برادر ۱۱ ساله آندرآ کانتیو بود که در جریان خشونت های یک دار و دسته خلافکار محلی گرفتار شد. بخشی از پذیرفته شدن او در گروه مربوط به کشتن شخصیت کومبو، دوست جسی پینکمن، در هنگام فروختن مواد مخدر در قلمرو گروه رقیب بود. جنازه او در فصل سوم، اپیزود دوازدهم (Half Measures) بعد از کشتن کومبو پیدا شد.

توماس کانتیو در سریال بریکینگ بد Breaking Bad
توماس کانتیو در سریال بریکینگ بد Breaking Bad

بعد از مرگ کومبو، جسی دریافت که توماس برای گروه رقیب کار می کند که توسط گاس اجیر شده بودند. پس از درخواست جسی از گاس مبنی بر توقف استفاده از کودکان در قاچاق مواد مخدر، توماس ظاهراً به دستور گاس مورد هدف گلوله قرار گرفته و کشته شد.

درو شارپ

درو شارپ یک نوجوان بیگناه بود که ناخواسته در جریان سرقت از قطار با والت، جسی و تاد مواجه شد و در فصل پنجم، اپیزود پنجم (Dead Freight) توسط تاد الکویست مورد هدف قرار گرفته و کشته شد.

درو شارپ در سریال بریکینگ بد Breaking Bad
درو شارپ در سریال بریکینگ بد Breaking Bad

در برابر چشمان بهت زده جسی و والتر، تاد به منظور باقی نگذاردن هیچ گونه شاهدی از ماجرای سرقت، شارپ را به قتل رساند اگر چه به ظاهر وی هیچ توجهی به سرقت آن ها نداشت.

استیون گومز

استیون گومز بهترین دوست و همکار هانک در بخش مبارزه با مواد مخدر آلباکرکی بود. اگر چه او همواره در حال شوخی با هنک بود اما یک افسر سختکوش و مورد احترام بوده و برای سال ها در تعقیب والتر، گاس و کارتل مواد مخدر بود.

استیون گومز در سریال بریکینگ بد Breaking Bad
استیون گومز در سریال بریکینگ بد Breaking Bad

گومز یا همان گومی در فصل پنجم، اپیزود چهاردهم (Ozymandias) توسط جک ولکر و در جریان تیراندازی با دار و دسته اش در بیابان کشته شد. بعد از همکاری با جسی و نزدیک شدن هر چه بیشتر به دستگیری والتر وایت، گومز و هنک موفق نشدند پرونده ای که سال ها روی آن کار کرده بودند را به پایان برسانند.

هنک شریدر

هنک شریدر باجاق والتر وایت و یک افسر مبارزه با مواد مخدر متعهد و سختکوش بود. او اغلب در کنار خانواده والتر و همسرش دیده شده و در مهمانی های مشترک آن ها شرکت می کرد. بعد از سال ها ترس از اینکه بالاخره باجناقش به هویت واقعی او به عنوان بزرگ ترین تولید کننده متامفتامین در آلباکرکی پی ببرد، والتر ملتمسانه از ولکر خواست که به هنک آسیبی نرسانده و او را زنده بگذارد.

هنک شریدر در سریال بریکینگ بد Breaking Bad
هنک شریدر در سریال بریکینگ بد Breaking Bad

اما در فصل پنجم، اپیزود چهاردهم (Ozymandias)، هنک نیز لحظاتی پس از مرگ دوست و همکارش گومز، توسط جک ولکر کشته شد. بعد از فرار هنک و گومز  از مرگ در دفعات بیشمار، دیدن مرگ آن ها در کنار هم بسیار شوکه کننده بود. آن ها در درگیری با دار و دسته ولکر و در برابر چشمان والتر وایت و در حالی که تعدادشان از طرف مقابل بسیار کمتر بود کشته شدند.

جین مارگولیس

جین مارگولیس همسایه و نامزد جسی پینکمن بود. جین به تازگی از مصرف مواد مخدر دست کشیده بود اما بعد از آشنایی با جسی بار دیگر به مواد مخدر و کریستال روی آورده و در نهایت با جسی به مصرف هروئین روی آورد. جین در فصل دوم، اپیزود دوازدهم (Phoenix) بعد از مصرف بی رویه هروئین با استفراغ خود خفه شد.

جین مارگولیس در سریال بریکینگ بد Breaking Bad
جین مارگولیس در سریال بریکینگ بد Breaking Bad

وقتی والتر برای آشتی با جسی و بعد از یک درگیری لفظی به محل زندگی او رفت، جین و جسی را نشئه یافت و سهواً باعث شد که جین به پشت بغلتد که باعث استفراغ و خفه شدن او شد. اگر چه والتر وایت می توانست جین را از مرگ نجات دهد اما به دلیل تاثیر بدی که جین روی جسی داشت کناری ایستاد و مرگ جین را تماشا کرد.

مایک ارمنتراوت

مایک ارمنتراوت یک پلیس سابق بود که از مهارت و دانش پلیسی خود در بخش جنایی برای کار برای گاس، سال گودمن و بعدها والتر و جسی استفاده می کرد. اگر چه او یک خلافکار به ظاهر بیرحم بود اما قوانین اخلاقی قابل احترامی داشته و اصولاً به خاطر تامین هزینه های زندگی نوه اش در این کسب و کار غیرقانونی و مرگبار مانده بود. در فصل پنجم، اپیزود هفتم (Say My Name)، والتر از پشت شیشه خودرو به مایک شلیک کرد و او در نزدیکی رودخانه شروع به خونریزی کرد.

مایک ارمنتراوت در سریال بریکینگ بد Breaking Bad
مایک ارمنتراوت در سریال بریکینگ بد Breaking Bad

تراژیک ترین بخش مرگ مایک این بود که قتل او بی دلیل بوده و نیازی به آن وجود نداشت. بعد از یک مجادله مختصر، والتر به یکباره کنترلش را از دست داده و با اسلحه خود مایک او را به قتل رساند. وقتی والتر دریافت که درگیری او با مایک و کشتن او اجتناب پذیر و غیرضروری بوده، سعی کرد از او عذرخواهی کند. اما مایک که روی آب خم شده بود از والتر خواست که ساکت شده و بگذارد در آرامش بمیرد.

آندرآ کانتیلو

آندرآ کانتیلو خواهر بزرگ تر توماس و مادر براک ۶ ساله بود. برای مدتی کوتاه، آندرآ و جسی موفق شدند رابطه ای شاد و باثبات داشته باشند اگر چه اطراف آن ها پر از بی ثباتی و خشونت بود. بعد از دستگیری جسی و تلاشش برای فرار از دست دار و دسته ولکر، جیک به عنوان تنبیه تاد را فرستاد تا آندرآ را به قتل برساند.

آندرآ کانتیلو در سریال بریکینگ بد Breaking Bad
آندرآ کانتیلو در سریال بریکینگ بد Breaking Bad

در فصل پنجم، اپیزود پانزدهم (Granite State)، آندرا در حالی که جسی را وادار به تماشا کرده بودند توسط تاد کشته شد. جسی بعد از مرگ آندرآ به شدت افسرده و خشمگین بود و در ادامه به خاطر انتقام تاد را به قتل رساند. خانواده کانتیلو بدترین سرنوشت را در کل سریال بریکینگ بد داشتند: توماس به دستور گاس کشته شد، براک توسط والت مسموم شد و آندرآ نیز در کمال خونسردی توسط دار و دسته ولکر و در برابر چشمان بهت زده جسی به قتل رسید.

۱۶۷ مسافر هواپیما

در اتفاقی که چندین بار در طول سریال اشاراتی به وقوع آن شده بود، ۱۶۷ مسافر در جریان برخورد دو هواپیما بر فراز آلباکرکی کشته شدند. در فصل دوم، اپیزود سیزدهم (ABQ)، دو هواپیما به دلیل بی توجهی و حواس پرتی دونالد مارگولیس (پدر جین) که به خاطر غم ناشی از مرگ اخیر و غم انگیز دخترش تمرکزش را هنگام کار به عنوان کنترلگر پرواز از دست داده بود با هم برخورد کردند.

مرگ ۱۶۷ مسافر هواپیما در سریال بریکینگ بد Breaking Bad
مرگ ۱۶۷ مسافر هواپیما در سریال بریکینگ بد Breaking Bad

در سراسر سریال بریکینگ بد، والتر ردی از نابودی و ویرانی از خود به جای می گذاشت، هر بار که قدرت و پول را به انسانیت ترجیح می داد. با نجات ندادن جین، والتر باعث شد که پدر او در غم و اندوه فرو برود که در نهایت به صورت غیرعمد باعث مرگ ۱۶۷ مسافر به دلیل ناتوانی در باز کردن مسیر پروازی آن ها شود. بعد از مرگ جین، والت به طور غیرمستقیم مسئول مرگ تمامی مسافران این دو پرواز بود و این حادثه نشان داد که فساد و جنایت تاثیراتی بسیار وسیع و غیرقابل تصور دارد. 

 

بیشتر بدانید : پیام مرموز ستارگان بریکینگ بد Breaking Bad در مورد سریال + عکس

بیشتر بدانید : 10 سکانس شوکه آور سریال های معروف که همه را مبهوت کرد! + عکس

بیشتر بدانید : شوکه کننده ترین و غیرمنتظره ترین خیانت ها در سریال های تلویزیونی


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: rooziato.com