از سعید راد و بهرام رادان تا لیلا حاتمی: بازیگران پشیمان! + عکس
در ای مقاله نگاهی داریم به بازیگرانی که بازی در یک سریال، تجربه ‌ای ناخوشایند و پشیمانی برای آن‌ ها به جا گذاشته است و نظرشان در این باره را علنی کرده ‌اند

بازیگرانی که از بازی در نقش خود پشیمان شدند

سعید راد در گفت ‌و گویی که با برنامه رادیویی «صحنه» داشته، از بازی در سریال «دل» به کارگردانی منوچهر هادی ابراز پشیمانی کرده است. او همچنین به انتخاب نامناسب بازیگران سریال و افزایش قسمت ‌های آن با اهداف تجاری انتقادهای تند و صریحی داشته است. نظر منفی او درباره سریال بازتاب گسترده‌ ای در رسانه‌ ها و شبکه ‌های اجتماعی داشت و منوچهر هادی هم با عذرخواهی از او، به این موضوع واکنش نشان داد.

بیشتر بدانید : واکنش منوچهر هادی و یکتا ناصر به انتقادات سعید راد از سریال دل + عکس

به بهانه این اتفاق، نگاهی داریم به بازیگرانی که بازی در یک سریال، تجربه ‌ای ناخوشایند و پشیمانی برای آن‌ ها به جا گذاشته است و نظرشان در این باره را علنی کرده‌اند.

سعید راد: سریال دل

سعید راد در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه «صحنه» ابتدا درباره پشیمانی از بازی در سریال «دل» صحبت کرده و گفته است: «این کار راضی‌کننده نبود. چون سناریو را کامل نخوانده بودم و پنج صفحه، ۱۰ صفحه در اختیار من قرار می‌دادند. حتی زمانی موردی پیش آمد به من گفتند سناریو را می‌خواندی!» او در ادامه توضیح داده که به دلیل تعهدی که داشته از بازی در سریال انصراف نداده است.

سعید راد و حامد بهداد در سریال دل
سعید راد و حامد بهداد در سریال دل

سعید راد همچنین از انتخاب اشتباه حامد بهداد و ساره بیات برای ایفای نقش «آرش» و «رستا» انتقاد کرده و گفته است: «چهره حامد بهداد و ساره بیات برای این طور نقش‌ها ساخته نشده‌اند. چون آن‌قدر افسرده، غم‌بار و سن بالا هستند.»

او در بخش پایانی صحبت‌های خود نیز به افزایش تعداد قسمت‌های سریال هم اشاره کرد و توضیح داد: «اوایل قدری خواستم با طرح و اصول خودم پیش بروم، اما دیدم فضا این طوری نیست. می‌خواهند زود بگیرند و تمام کنند؛ ۲۰ قسمت را ۳۰ قسمت و ۳۰ قسمت را ۴۰ قسمت کنند و حتی اگر یک مقدار جا داشت ۵۰ قسمت هم سریال را درمی‌آورند. چون مردم مهم نیستند و می‌خواهند تجارت کنند.» منوچهر هادی در اینستاگرام به صحبت‌های او واکنش نشان داد و در بخشی از این پست نوشت: «اگر به هر دلیلی این همکاری به سلیقه شما خوش نیامده و خاطر زیبای شما را آزرده، من تمام‌قد به احترام شما، مهربانی‌هایت و سابقه درخشانت در حوزه بازیگری می‌ایستم و فقط به خاطرات خوبی که در پشت صحنه با شما داشتم فکر می‌کنم.»

صفا آقاجانی: سریال ستایش 3

صفا آقاجانی جزو بازیگران جدیدی بود که به فصل دوم سریال «ستایش» ساخته سعید سلطانی اضافه شد.او دراین مجموعه یکی از نقش‌های فرعی یعنی نقش مادر«محسن» با بازی امیرمحمد زند را ایفا می‌کرد و در فصل سوم هم حضور کمرنگی داشت.

صفا آقاجانی بازیگر ستایش 3
صفا آقاجانی بازیگر ستایش 3

او سال 97 در گفت‌وگویی از حضور کوتاهش در فصل 3 گلایه کرد و گفت که قرار بوده شخصیت او نقش مهمی در سریال داشته باشد و یکی از شخصیت‌های اصلی باشد، اما تغییراتی اتفاق افتاد که نقش او بسیار کوتاه شد. آقاجانی دلیل انصراف ندادن از بازی در سریال را اخلاق حرفه‌ای و تعهدی که به کار داشته اعلام کرده است.

بیشتر بدانید : بازیگر زنی که از بازی در ستایش 3 پشیمان شد!

لیلا حاتمی: سریال نهنگ آبی

لیلا حاتمی یکی از این بازیگران است که در اولین تجربه حضور در نمایش خانگی، با سریال «نهنگ آبی» شکست خورد. شاید اگر این اولین سریال حاتمی نبود، تحمل شکست کمی آسان‌تر می‌شد، اما او از بازی در این سریال به کارگردانی فریدون جیرانی تا حدی ناراضی بود که تصمیم گرفت از بازی در سریال انصراف دهد.

لیلا حاتمی در سریال نهنگ آبی فریدون جیرانی
لیلا حاتمی در سریال نهنگ آبی فریدون جیرانی

حذف کاراکتر «آناهیتا» با گم‌ و گور شدن این شخصیت در قصه اتفاق افتاد. علت اصلی نارضایتی لیلا حاتمی، برآورده نشدن انتظارات او از نقشی که برعهده داشته بوده و طبق گفته لیلا حاتمی وعده‌ هایی که برای پرداخت بیشتر شخصیت به این بازیگر داده شده بود نیز هرگز عملی نشد.

بیشتر بدانید : چرا لیلا حاتمی از ادامه بازی در نهنگ آبی انصراف داد؟

بیشتر بدانید : لیلا حاتمی درباره حذفش از سریال نهنگ آبی توضیح داد

سام درخشانی: سریال ماتادور

سام درخشانی با سریال پلیسی «ماتادور»، تجربه نارضایتی از اثری را که در آن بازی کرده از سر گذرانده است. او که در این سریال نقش یک شخصیت پلیس را بازی کرده بود، سال 92 در گفت‌وگویی، به طور مفصل از این سریال انتقاد کرد و گفت آماده نبودن فیلمنامه ضربه بزرگی به آن زد.

سام درخشانی در سریال ماتادور
سام درخشانی در سریال ماتادور

او در توضیح علت پشیمانی ‌اش از بازی در این سریال گفته است که قصه با شخصیت ‌های منفی پیش می‌ رفته، کاراکترهای پلیس نقش تاثیرگذاری در داستان نداشتند و بعضی اتفاقات داستان منطقی نبوده است. در نهایت تصمیم می‌گیرد از سریال کناره‌ گیری کند، بنابراین پیشنهاد می‌دهد که در بخشی از قصه کاراکتر او شهید و این شخصیت از قصه حذف شود که این پیشنهاد عملی می‌شود و شاهد حضور «مسیح احدی» در سریال بودیم.

بیشتر بدانید : توضیحات عجیب کارگردان ماتادور درباره آب‌بستن به این سریال!!

بهرام رادان: سریال رقص روی شیشه

برخلاف دیگر بازیگران این فهرست، علت پشیمانی بهرام رادان از بازی در سریال «رقص روی شیشه» ساخته مهدی گلستانه، مربوط به مسائل مالی است. این بازیگر که به عنوان یکی از سرمایه‌گذاران در پروژه حضور داشت، پس از پرداخت نشدن دستمزد بازیگران و اختلاف بر سر مسائل مالی، تصمیم می‌گیرد از بازی در این مجموعه کناره ‌گیری کند.

بیشتر بدانید : شکایت بهرام رادان از سرمایه گذاران «رقص روی شیشه»

بهرام رادان و مهتاب کرامتی در رقص روی شیشه 
بهرام رادان و مهتاب کرامتی در رقص روی شیشه

علاوه بر او امیر آقایی نیز از ادامه حضور در سریال انصراف داد. از آن جایی که این بازیگران جزو نقش‌های اصلی سریال بودند، «رقص روی شیشه» ناتمام ماند و پس از توزیع قسمت 12 ادامه سریال از طریق نریشن روایت شد و این مجموعه به پایان رسید و البته شکست بزرگی را در کارنامه رادان به جا گذاشت.

بیشتر بدانید : پایان عجیب و توهین‌آمیز فصل اول سریال «رقص روی شیشه»!!

بیشتر بدانید : پاسخ قاطع به شایعه قهر بهرام رادان و امیر آقایی از «رقص روی شیشه»

لیندا کیانی: سریال پرستاران

لیندا کیانی سال 97 در برنامه «من و شما»، از بازی در سریال «پرستاران» به کارگردانی شهرام شاه‌ حسینی به شدت اظهار پشیمانی کرد.

لیندا کیانی و امین زندگانی در سریال پرستاران
لیندا کیانی و امین زندگانی در سریال پرستاران

او دلیل نارضایتی خود از بازی در این سریال را مربوط به فضایی که در پشت صحنه کار وجود داشت اعلام کرد و گفت در پشت صحنه این سریال فضای دیکتاتوری وجود داشت و همه چیز در آن سریال شکل کارمندی داشته که تحمل این فضا برای او سخت بوده و «پرستاران» را به تجربه‌ای تلخ در کارنامه او تبدیل کرده است. سریال «پرستاران» سال 95 از شبکه یک روی آنتن رفت و مورد استقبال مخاطبان قرار نگرفت.

مرجانه گلچین: سریال آرماندو

مرجانه گلچین هم مانند سعید راد، تا اندازه ‌ای از بازی در یکی از سریال ‌ها به نام «آرماندو» احساس پشیمانی کرده که ترجیح داده است اصلا سریال را نبیند. او در ویژه‌ برنامه «چشم روشنی» که از شبکه یک پخش می‌شد، این موضوع را اعلام کرد و درباره علت نارضایتی ‌اش توضیح داد که توقعاتش از این مجموعه برآورده نشده است.

مرجانه گلچین در سریال آرماندو
مرجانه گلچین در سریال آرماندو

مرجانه گلچین در آن برنامه توضیح داد که ایده سریال یعنی قصه‌ ای درباره آرزوهای سیاهی ‌لشکرها در دنیای سینما را دوست داشته، اما به خوبی به این موضوع پرداخته نشده است، تغییرات شخصیت ‌ها نیز غیرمنطقی بوده و تناقض داشته ‌اند.

بیشتر بدانید : مرجانه گلچین، سحر ولدبیگی و الیکا عبدالرزاقی در یک سریال جدید + عکس

حدیث میرامینی: سریال ستایش 2

حدیث میرامینی یکی دیگر از بازیگران سریال «ستایش» است که از بازی در این مجموعه پشیمان شده است.این بازیگر سال 93 در گفت‌وگویی، بازی در فصل دوم سریال «ستایش» ساخته سعید سلطانی را یک اشتباه دانست.

حدیث میرامینی در ستایش 2
حدیث میرامینی در ستایش 2

او نیز مانند بسیاری از هنرمندانی که تجربه پشیمانی از حضور در اثری را داشته‌اند، اشکال کار را متوجه کامل نبودن فیلمنامه در آغاز تصویر برداری سریال دانسته و گفته است که شخصیت «نازگل» در قسمت‌های اول قصه شخصیت جذاب‌تری داشت، اما در ادامه این کاراکتر کمرنگ می‌شود و به آن پرداخته نمی‌شود. طبق گفته این بازیگر گفت‌وگو با نویسنده و تهیه‌کننده سریال هم دردی را دوا نکرد و وعده‌ها عملی نشد، به این ترتیب بازی در این سریال برای او، تبدیل به تجربه‌ای منفی شد. 

 

بیشتر بدانید : چرا دختر ستایش در سری سوم این سریال تغییر کرد؟ + عکس


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir