موزه شیکاگو اعلام کرده نقاشی منتسب به رنوار که در برج دونالد ترامپ نصب شده، اصل نیست.

تابلوی نقاشیِ رویِ دیوارِ برجِ ترامپ، تقلبی است!

تیم اوبراین زندگینامه‌نویس دونالد ترامپ ـ رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا ـ گفته که او ادعا دارد نقاشی امپرسیونیسیتی‌اش اصل و از کارهای پیر ـ آگوست رنوار است.

به نقل از بی‌بی‌سی این در حالی است که موسسه هنری شیکاگو اعلام کرده تابلوی «دو خواهر» طی ۸۰ ساله گذشته در گالری این موزه نگهداری می‌شده است و مسلما نقاشی ترامپ اصل نیست. این تابلو در سال ۱۹۳۳ به موزه شیکاگو هدیه شده است. مالک این اثر آن را به قیمت ۱۰۰ هزار دلار از یک حراجی خریداری کرده بود. صاحب قبلی هم که دلالی هنری بوده، آن را در سال ۱۸۸۱ مستقیما از رنوار ـ نقاش برجسته فرانسوی ـ خریده است.

نویسنده کتاب زندگینامه دونالد ترامپ در مصاحبه‌ای که اخیرا با ونیتی فر داشته، گفته که رئیس‌جمهور آمریکا ادعا دارد نقاشی رنوارش اصل است. اوبراین تعریف کرده زمانی که در حال نگارش کتاب «هنر دونالد بودن» بودم، در سفری که با جت شخصی ترامپ داشتم، در تراس خانه چشمم به این تابلو خورد و از او سوال کردم. او در جواب من گفت:
«می‌دانی، این یکی از کارهای اصل رنوار است؟!»

تابلوی آگوست رنوار

تابلوی آگوست رنوار

اوبراین گفت که او روز بعد هم این ادعا را تکرار کرد و من به او گفتم:
«من در شیکاگو بزرگ شده‌ام، اسم این اثر رنوار «دو خواهر» است و روی دیوار موسسه هنری شیکاگو آویزان است. این تابلو اصل نیست.»

این نویسنده در ادامه گفت که:
نقاشی «دو خواهر» تقلبی بعدها به برج ترامپ منتقل شد و در اولین مصاحبه او پس از پیروزی در انتخابات، می‌شد آن را در پس‌زمینه تصویر دید.

چندی پیش دونالد ترامپ از اوبراین به خاطر این که او میزان ثروتش را تنها ۱۵۰ میلیون دلار اعلام کرده بود، شکایت کرد و درخواست غرامتی پنج میلیارد دلاری داد اما سرانجام دادگاه به نفع اوبراین رای داد.

پیر ـ آگوست رنوار (۲۵ فوریه ۱۸۴۱ - سوم دسامبر ۱۹۱۹) نقاشی فرانسوی بود که در لیموژ فرانسه به دنیا آمد و از جوانی نقاشی را آغاز کرد. او بعدها به پاریس آمد و در آن‌جا یک گالری دایر کرد و به ترسیم صورت اشخاص مشغول شد. حیات هنری او نخست تحت‌تاثیر هنر چینی بود. رنوار سپس به سبک نقاشانی همچون سیسیلی و کلود مونه که از بنیانگذاران مکتب امپرسیونیسم در نقاشی بودند، پیوست. این نقاشان درآثار خود سوژه‌های طبیعی و فضای آزاد را با نور و رنگ طبیعی انتخاب می‌کردند. آثار رنوار به آثار تابستانی معروف است و از شفافیت و نور و سایه‌روشن‌های روزهای تابستان برخوردار است.


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
ماجرای تصویر حاشیه ساز اکبر عبدی چه بود؟ + عکس ماجرای تصویر حاشیه ساز اکبر عبدی چه بود؟ + عکس

بسیاری از رسانه‌ها تصویر مردی را منتشر کردند و آن را منتسب به اکبر عبدی دانستند درحالی که حقیقت چیز دیگر است


Depression.jpg

اگر در زمینه اضطراب و افسردگی نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید

مشکل خود را با یکی از مشاوران آنلاین ما در میان بگذارید

 
X