بهترین لوکیشن های عکاسی در تهران + عکس
اگر مایلید با هزینه ی کم بهترین عکس ها را در شهر زیبای تهران بگیرید، در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید

بهترین مکان ها برای عکاسی در تهران

عکاسی یکی از لذت‌های نسل امروز است. موضوعی که اگرچه به مهارت خاص و ذوق و سلیقه احتیاج دارد، اما هرکس می‌تواند با دوربین تلفن همراه خود قدری از آن را تجربه کند. اگر شما یک پله بالاتر از عکاسی با موبایل هستید و به دنبال لوکیشنی برای ثبت این روز‌های گرم بهاری می‌گردید، راه دوری نروید. تهران پر است از زیبایی‌های منحصر به فرد شهری. عکاسی در این مکان‌ها نه تنها باعث طبیعی‌تر شدن عکس‌های شما می‌شود، بلکه می‌تواند طراوت و جنب و جوش را به شما هدیه دهد. مهم‌تر از این‌ها با هزینه‌ی کم توانسته‌اید بهترین عکس‌ها را در شهر بزرگ و زیبای تهران ثبت کنید.

کجا عکاسی کنیم؟

این روز‌ها به یاری اضافه شدن المان‌های متفاوت و منحصر به فرد شهری و البته گسترش فضا‌های سبز و پارک‌ها در پایتخت، هر گوشه از این شهر می‌تواند محل مناسبی برای عکاسی باشد. اما اگر در انتخاب اوکیشن قدری حساس‌تر هستید و چیزی فراتر از سرسبزی برایتان اهمیت دارید این گوشه‌های دنج شهر را برای عکاسی بشناسید.

کاخ‌های پایتخت، لوکیشن‌های سلطنتی

این جاذبه‌ها نیازی به معرفی ندارد. اگر به دنبال گشت زدن در شهر و دیدن جاذبه‌های آن باشید کاخ‌های گلستان، نیاوران و سعدآباد اولین پیشنهاد‌ها به شما هستند. اما این بار به این جاذبه‌ها به چشم لوکیشنی برای عکاسی نگاه کنید. کاخ سعد آباد و نیاوران علاوه بر ساختمان‌های زیبای قدیمی، می‌توانند فضایی وسیع و بی نظیر را در اختیار شما بگذارند. پیشنهاد ما برای عکاسی در روز‌های بهاری کاخ نیاوران و برای عکاسی در روز‌های پاییزی کاخ سعد آباد با آن درختان بلند و فضای نارنجی رنگ و رویایی‌اش است.

عکاسی در کاخ گلستان
عکاسی در کاخ گلستان


اگر علاوه‌بر فضای باز می‌خواهید با معماری‌ها و کاشی‌کاری‌های تکرارنشدنی عکس خود را رنگی کنید، کاخ گلستان را از دست ندهید. کشی‌های زرد و آبی را طرح‌های اسلیمی می‌تواند رنگ و لعاب عکس‌های شما را به تصاویری جلوه‌گر تبدیل کند. اگر تنها به هدف عکاسی به این کاخ‌ها وارد می‌شوید و قصد بازدید از داخل ساختمان‌ها را ندارید، تنها باید مبلغ ورودی را بپردازید.

دریاچه چیتگر، عکاسی با مرغان دریایی

اگر از پایتخت نشینان دوست‌دار دریا هستید حتما موافقید که بزرگ‌ترین ایراد این شهر زیبا، نداشتن دریا است! اما برای عکاسی در کنار آب لازم نیست کیلومتر‌ها به شمال یا جنوب کشور سفر کنید. دریاچه شهدای خلیج فارس در غرب تهران می‌تواند به یکی از لوکس‌ترین لوکیشن‌ها برای عکاسی در تهران تبدیل شود.

عکاسی در دریاچه چیتگر
عکاسی در دریاچه چیتگر

تلفیق منظره‌ی دریاچه، برج‌هایی که از آنسوی آب به چشم می‌خورند و پرندگانی که بر فراز آب پرواز می‌کنند می‌تواند بهترین فریم‌ها را در عکس شما به وجود آورند. قسمتی از دریاچه را ساحل سنگی زیبایی تشکیل داده که بهترین لوکیشن این منطقه به حساب می‌آید. پیشنهاد ما به شما این است که ساعاتی قبل از غروب برای عکاسی به دریاچه بروید تا هم در هوای روشن این منطقه عکاسی را تجربه کنید و هم غروب آفتاب را از دست ندهید.

باغ گیاهشناسی ملی، سفر دور دنیا

رویارویی با انواع جنگل‌ها، گیاهان و پوشش‌های گیاهی در انتهای اتوبان همت تهران کمی دور از انتظار به نظر می‌آید. اما حقیقت دارد! باغ گیاهشناسی ملی فضایی پهناور و پژوهشی است که در آن با انواع پوشش‌های گیاهی و مراتع آشنا می‌شوید، منظره‌ی گل‌های رنگارنگ را می‌بینید و قدری با آب و هوای جنگل‌های مهم دنیا آشنا می‌شوید.

در میان این گشت و گذار عکاسی را فراموش نکنید. این تجربه‌ای است که در هیچ یک از پارک‌ها وفضا‌های سبز تهران برای شما تکرار نخواهد شد. باغ گیاهشناسی می‌تواند رویایی‌ترین لوکیشن برای عکاسی شما باشد. برای ورود به مجموعه باید ورودی بپردازید و البته به یاد داشته باشید استفاده از سه پایه در این مجموعه ممنوع است.

موزه مقدم، عکاسی در خانه قاجاری

یکی از زیباترین خانه‌های قدیمی تهران را می‌توانید در خیابان امام خمینی و بعد از خیابان شیخ هادی ببینید. موزه مقدم خانه قاجاری قدیمی است که یکی از خانه باغ‌های محبوب پایتخت به حساب می‌آید. این خانه امروزه با مرمت‌هایی به یکی از موزه‌های شهر تبدیل شده و برای عموم قابل بازدید است.

موزه مقدم خانه قاجاری قدیمی
موزه مقدم خانه قاجاری قدیمی

زیبایی عمارت و گل‌کاری‌های منحصر به فرد این مجموعه باعث شده تا به یکی از خاص‌ترین لوکیشن‌های عکاسی در تهران تبدیل شود. اگر حال و هوای عمارت را می‌پسندید حتما موزه مقدم را در لیست فضا‌های عکاسی قرار دهید.

باغ ایرانی، لوکیشن بهاری

روز‌های بهاری هوس عکاسی در لوکیشن‌های بهاری را هم همراه خود دارد. باغ ایرانی یکی از بهاری‌ترین پارک‌های تهران است که در محله‌ی ده ونک قرار دارد. این پارک تا اواسط خرداد پوشیده از رنگین کمان لاله‌های متفاوت است. در هر بخش از باغچه‌های این مجموعه، دسته‌ای لاله در رنگ‌های زرد و قرمز و نارنجی و بنفش روییده و طراوتی بی‌نظیر را به همراه دارد. اگر عکاس حرفه‌ای هستید بعد از دیدن این منظره‌ها حتما با خود می‌گویید که آیا می‌توان این حجم از زیبایی را دید و دست به دوربین نشد؟

برای عکاسی در این باغ محدودیتی وجود ندارد. تنها استفاده از سه پایه ممنوع و فقط با هماهنگی امکان پذیر است.

باغ فردوس، هم فال و هم تماشا

باغ فردوس که امروزه آن را با موزه سینما نیز می‌شناسند یکی از عمارت‌های قدیمی و قاجاری شهر تهران است که کمی پایین‌تر از میدان تجریش میزبان شماست. فضای باغ با سرسبزی و البته معماری منحصر به فرد خانه با حال و هوای قدیمی‌اش می‌تواند محل مناسبی برای عکاسی باشد. در این مجموعه می‌توانید عکاسی کنید و سپس خود را به یک چای در کافه‌ی آن مهمان کنید.

بام تهران، بر فراز شهر

اگر عکاس حرفه‌ای هستید حتما می‌دانید که یکی از لذت‌های عکاسی، ثبت نمای کلی شهر است. آن هم شهری مانند تهران که پر است از برج و ساختمان و خیابان‌های تو در تو.

لوکیشن خوب برای عکاسی حرفه ایی در بام تهران
لوکیشن خوب برای عکاسی حرفه ایی در بام تهران

اگر دنبال این دست از لوکیشن‌ها برای عکاسی هستید بام تهران گزینه‌ی پیشنهادی ما به شما است. لوکیشنی که البته در روز‌های نیمه ابری و در صورت آلوده نبود هوا، به بهشت تهران تبدیل می‌شود.

باغ نگارستان، قدم زدن در بهار

حتما فتحعلی شاه قاجار هنگامی که دستور ساخت باغی در تهران برای اسکان خود و خانواده‌ی سلطنتی را می‌داد تصور نمی‌کرد که روزی جوانان دوربین به دست در این مجموعه در دل میدان شلوغ و پر رفت و آمد تهران به عکاسی مشغول باشند.

باغ نگارستان به دلیل فضای زیبا و سبز و نمای منحصر به فرد ساختمان‌های قدیمی‌اش مدت‌ها است که به یکی از مهم‌ترین جاذبه‌ها برای عکاسی تبدیل شده است. برای ورود به باغ باید ورودی بپردازید.

خانه فاموری، نفس کشیدن در هیاهوی خیابان جمهوری

خیابان جمهوری را به عنوان یکی از خیابان‌های شلوغ و پر رفت و آمد تهران می‌شناسند. شاید تا امروز نمی‌دانستید که در این خیابان شلوغ کوچه‌ای باریک به نام گشتاسب شما را به یکی از عمارت‌های قاجاری می‌رساند.

خانه فاموری تهران
خانه فاموری تهران

عمارتی که در میان ساخت و ساز‌های این منطقه توانسته جان سالم به در ببرد و امروز یکی از زیباترین عمارت‌های قدیمی تهران است که می‌توانید از آن بازدید کنید. حوضچه سنگی، نمای آجری، ستون‌های سفید و حال و هوای قاجاری شما را وادار خواهد کرد که حس و حال آن را با دوربین خود به ثبت برسانید.

خیابان‌های زیبای تهران، عکاسی در کوچه پس کوچه‌های خاطره انگیز

عکاسی در سطح شهر و در خیابان‌های زیبای تهران یکی از سبک‌های عکاسی است که این روز‌ها طرفداران بسیاری دارد. از کوچه‌ها و خیابان‌های قدیمی تهران به سادگی نگذرید. این خیابان‌ها می‌توانند لوکیشن‌هایی خاص و طبیعی برای عکس‌های شما باشند.

محله‌ی عودلاجان منطقه‌ای است که در قدیمی‌ترین نقشه‌های تهران وجود داشته و می‌توان تهرانی‌های اصیل و قدیمی را در آن دید. بازار عودلاجان یکی از خاص‌ترین مکان‌های عکاسی در تهران است. اگر به دنبال ایجاد روح زندگی در عکس‌هایتان هستید حتما سری به این محله بزنید.

علاوه بر آن گذر‌های خیابان ولیعصر و تزئینات خاص آن مکان مناسبی برای ثبت لحظه‌های شما هستند.


بیشتر بدانید : 10 مقصد برتر گردشگری پنهان (+عکس)

بیشتر بدانید : بهترین مکان های گردشگری برای عاشقان عکاسی + عکس

بیشتر بدانید : 25 نمونه زیبا از عکاسی با روش حرکت دوربین!

بیشتر بدانید : 10 شیوه فوق العاده برای عکاسی! (+عکس)

بیشتر بدانید : عکاسی در سفر و خطرات و لذت‌های آنگردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: زندگی ایده آل