یک نمایشگاه منحصر به فرد با هدف تشویق بازدیدکنندگان به صرف مدت زمان بیشتری برای تماشای یک شاهکار هنری هفته آینده در گالری ملی لندن برگزار می‌شود

نمایش تابلوی "بانوی صخره ها" اثر داوینچی در لندن

به نقل از گاردین، «برانداز نکنید،‌ زل بزنید»، این شعار برگزارکنندگان نمایشگاهی است که تنها یک اثر هنری را می‌توان در آن دید.

تابلو نقاشی «‌بانوی صخره‌ها» شاهکاری از «لئوناردو داونیچی»‌ تنها اثری است که در نمایشگاه جدید گالری ملی لندن به نمایش گذاشته می‌شود.

«کارولین کمپل» ـ مدیر مجموعه آثار و محقق گالری ملی لندن ـ بیان کرد: «هدف کلی از برگزاری این نمایشگاه، تشویق کردن بازدیدکنندگان به تماشای دقیق آثار است.»

نقاشی‌ بانوی صخره‌ها اثر داوینچی
نقاشی‌ «بانوی صخره‌ها» اثر داوینچی

«کمپل» افزود: «ما قصد داریم مردم را تشویق کنیم زمان بیشتری صرف نگاه کردن یک اثری بکنند، چرا که گاهی اوقات احساس می‌کنیم بازدیدکنندگان فقط ۱۵ ثانیه را به تماشای یک اثر هنری اختصاص می‌دهند.
 
هدف از برگزاری این پروژه هنری آن است که بازدیدکننده از تماشای یکی از شاهکارهای هنری گالری ملی لندن درک بیشتری داشته باشد و لذت بیشتری ببرد.»

مدیر این گالری معتقد است، این اولین نمایشگاهی است که با این هدف برگزار می‌شود.
 
نمایشگاهی تنها با یک اثر:

کمپانی «۵۹ Productions» که مسئولیت طراحی ویدئوهای مراسم افتتاحیه المپیک ۲۰۱۲ را برعهده داشت نیز در این پروژه هنری همکاری دارد.

نقاشی‌ داوینچی
نقاشی‌ داوینچی «بانوی صخره‌ ها» در گالری ملی لندن

بازدیدکنندگان این نمایشگاه که با زمان بندی‌های مشخص وارد می‌شوند،‌ از اتاق‌هایی که ابعاد مختلفی از تابلو ‌نقاشی «بانوصخره ها» را به نمایش می‌گذارد،‌ عبور می‌کنند. برای مثال یک اتاق به نمایش این اثر از زوایای مختلف اختصاص داده شده است و یک اتاق این تابلو نقاشی را به صورت سه بعدی به تصویر می‌کشد.
 
و در نهایت اتاق سوم، تابلو نقاشی‌ «بانوی صخره‌ها» را در حالی به نمایش می‌گذارد که گویی در محرابی که در سال ۱۵۰۸ در آن قرار داشت،‌ حضور دارد.

این نمایشگاه بخشی از مراسمی است که گالری ملی لندن برای گرامیداشت پانصدمین سالروز درگذشت داوینچی به پا می‌دارد.

موزه لوور پاریس نیز نمایشگاه بسیار بزرگتری را به همین منظور ترتیب داده است که تا بیست و چهارم فوریه سال آینده ادامه خواهد داشت. گالری ملی لندن نیز یکی از آثار «داوینچی» را برای برگزاری این نمایشگاه بزرگ به «لوور» امانت داده است.


بیشتر بدانید : زنان مرموز تابلوهای داوینچی+ عکس

بیشتر بدانید : آثار باستانی ایران در موزه لوور چه می‌کند؟ +عکس

بیشتر بدانید : شباهت چهره زنان در نقاشی های معروف دوره رنسانس + تصاویر آثار

بیشتر بدانید : بزرگترین مجموعه آثار داوینچی به نمایش گذاشته شد + عکس

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir


 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X