گران ترین نقاشی منظره هاکنی نمایش داده شد + عکس
 یکی از مهم‌ترین تابلوهای منظره دیوید هاکنی در لندن به نمایش گذاشته شد. این اثر که در سال ۱۹۸۰ نقاشی شده است، به‌زودی با قیمت پایه ۳۵ میلیون دلار به حراج گذاشته خواهد شد 

حراج مهم ‌ترین تابلو نقاشی منظره دیوید David Hockney

به گزارش رویترز، این تابلو نقاشی که با عنوان «Nichols Canyon» شناخته می‌شود، پیش از مزایده، روز پنجشنبه در لندن به نمایش گذاشته شد.

این تابلو نقاشی که به سال ۱۹۸۰ تعلق دارد، ستاره‌ مجموعه آثاری خواهد بود که در حراجی قرن بیستم و هنر معاصر فیلیپس به نمایش گذاشته خواهند شد. انتظار می‎‌رود این اثر به قیمت ۳۵ میلیون دلار در حراجی هفتم دسامبر واقع در نیویورک به فروش برسد. تابلوی هاکنی از سال ۱۹۸۲ در یک مجموعه خصوصی واقع در ایالات‌متحده نگهداری می‌شد.

به گفته یکی از مسوولان حراجی فیلیپس، این اثر مهم‌ترین تابلو نقاشی منظره هاکنی محسوب می‌شود که تاکنون به حراجی راه‌ یافته است.

تابلو نقاشی اثر دیوید هاکنی Nichols Canyon David Hockney
تابلو نقاشی اثر دیوید هاکنی Nichols Canyon David Hockney


در ماه فوریه، تابلو نقاشی از دیوید هاکنی که به سال ۱۹۶۶ تعلق دارد، در حراجی ساتبیز به قیمت ۲۹.۸ میلیون دلار فروخته شد.

اوایل ماه جاری بود که تالار اپرای سلطنتی لندن برای جبران خسارت‌های مالی ناشی از بحران ویروس کرونا، یکی از پرتره‌های دیوید هاکنی را به قیمت ۱۶.۸ میلیون دلار به فروش رساند.

در سال ۲۰۱۸، تابلو نقاشی «استخر با دو پیکر»‌ این هنرمند به قیمت ۷۰ میلیون پوند فروخته شد و هاکنی را به گران‌ترین هنرمند زنده تجسمی جهان تبدیل کرد، اما کمی بعد مجسمه «خرگوش» ‌اثر جف کونز به قیمت ۹۱ میلیون دلار فروخته شد و لقب گران‌ترین هنرمند تجسمی زنده دنیا را از هاکنی گرفت. 

 

بیشتر بدانید : کاراواجو چگونه نقاشی می‌کشید؟

بیشتر بدانید : خرگوش استیل: گرانترین اثر هنری یک هنرمند زنده! + عکس

بیشتر بدانید : گران ترین آثار هنری 2019 را بشناسید + عکس

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir