در این عکس های جالب و شاید هم هراس آور او به طور واضح خود را همرنگ محیط پیراموش که شامل ساختمان‌ها، پرچم‌ها، بولدوزرها و علائم می‌شود کرده است. این هنرمند آرمان گرا گاهی...
 
هیچ شوخی ای در کار نیست و از هیچ گونه حقه عکاسی استفاده نشده است. این مرد فقط خودش را رنگ کرده است! 
 
مرد نامرئی
 
مرد نامرئی
 
مرد نامرئی
 
 لیو بولین هنرمند چینی 36 ساله که او را  به اسم  «مرد نامرئی» می‌شناسند، توانایی رنگ گردن خود و همرنگ شدن با محیط اطرافش را دارد.
در این عکس های جالب و شاید هم هراس آور او به طور واضح خود را همرنگ محیط پیرامونش که شامل ساختمان ها، پرچم ها، بولدوزرها و علائم می‌شود کرده است. این هنرمند آرمان گرا گاهی برای گرفتن یک عکس 10 ساعت زمان صرف می‌کند تا بتواند مردم زیادی را با هنرنمایی اش شگفت زده کند.
 
مرد نامرئی
 
 
مرد نامرئی
 
 
او هنرش را در حمایت از مردمی ‌می‌داند که در جامعه تنها و منزوی مانده اند و به آنها توجهی نمی‌شود و این کار سمبولیک خودش را در حمایت از تمام این مردمان انجام داده است.
بولین دراین باره می‌گوید: «من خودم جنبه های تاریک اجتماع بدون هیچ گونه رابطه اجتماعی را تجربه کرده ام، و این احساس را داشتم را که هیچ کس به من توجه نمی‌کند و خودم را فرد بی فایده ای در این دنیا می‌دانستم. او می‌گوید که این کارش اعتراض به دولتی بود که سال 2005 کارگاه هنری او را تعطیل کرده است.»
ولی با توجه به تمام سختی ها این هنرمند هیچ گاه دست از کار نکشیده است. در بعضی از عکس ها او چنان خودش را همرنگ محیط ساخته است که شاید نتوان او را تشخیص داد. خصوصا در عکس آخر که پیدا کردن او در کنار بولدزر کار سختی است.
 
 
 
مرد نامرئی
 
مرد نامرئی
 
مرد نامرئی
 
 
مرد نارمئی
 
مرد نامرئی
 
 
تهیه و ترجمه: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ/ مریم محبعلی نژاد
www.seemorgh.com/culture
اختصاصی سیمرغ
 
مطالب پیشنهادی:
هنری باور نکردنی؛ حکاکی روی برگ درختان! (+عکس)
مجسمه های بسیار زیبا و متفاوت!!!
بازى خلاقانه هنرمندان (2)
بازى خلاقانه هنرمندان (1)
هنرمندى خلاق با مجسمه‌هاى آدامسى!!