فورد از خودروی جدید و متفاوتی خبر داده که اجازه سرعت بالا را به رانندگان نمی دهد تا علاوه بر رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، جان رانندگان را نیز حفظ کند.

سرعت زیاد، یکی از علت های مهم و اصلی در سوانح رانندگی محسوب می شود که هر ساله قربانیان بسیاری می گیرد. با وجود هشدارهای مداوم از سوی مراجع قانونی اما بازهم رانندگان در جاده ها و خیابان ها با سرعت بالا می رانند.

اکنون کمپانی فورد از ساخت و عرضه خودروی جدید و متفاوتی خبر داده که به رانندگان اجازه سرعت بالا را نمی دهد. این خودرو مجهز به سیستمی با نام Intelligent Speed Limiter است که در خودروی جدید فورد S-Max نصب خواهد شد. پس از فعال شدن این سیستم در خودرو، راننده ها نمی توانند بیش از سرعت مجاز برانند.

فورد به دنبال ساخت خودرویی است که از وقوع تصادفات به دلیل سرعت زیاد، سوانح رانندگی یا جریمه شدن رانندگان جلوگیری کند. این خودرو مجهز به سیستم هوشمندی است که با کمک دوربینی که در جلوی شیشه خودرو نصب می شود به اسکن علائم راهنمایی و رانندگی که در مسیر وجود دارند، پرداخته و در نتیجه سرعت خودرو را کنترل می کند.

این تکنولوژی به رانندگان اجازه می دهد تنها با سرعت مجاز در جاده ها حرکت کرده و مانع از هر گونه سرعت زیاد توسط رانندگان می شود. در شرایطی که هر روز رانندگان بسیاری به دلیل عدم رعایت سرعت مجاز محکوم به مرگ می شوند، این خودرو می تواند بسیار حائز اهمیت باشد.


گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: mehrnews.com


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X