تتت

در آخرین روزهای مهر ماه قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بعضی از مدل ها با کاهش و در گروه دیگری با افزایش همراه شده است.

قیمت خودروهای موجود در بازار

در روزهای پایانی مهرماه وضعیت بازار خودرو های داخلی در زمینه برخی ازمدل ها با نوسان قیمت همراه بود و این در حالی است که در خودروهای وارداتی با افزایش قیمت هرچند ناچیز در مدل های پرتقاضا و پر فروش بازار مواجه بودیم.

مقایسه قیمت خودرو های داخلی در هفته های پایانی اولین ماه پاییز و مقایسه آن با اوایل مهرماه نشان می دهد که قیمت 7 خودروی داخلی در بازار با کاهش 300 تا 1.5 میلیون مواجه شده است.

 همچنین در این مدت قیمت 5 خودرو نیز با افزایش قیمت 200 تا 1.5 میلیونی روبرو شد.

در بازار خودروهای داخلی:

دنا با 1 میلیون

تندر 90 ایران خودرو با 900 هزار تومان

سمند ال ایکس با 200 هزار تومان

پژو 206  وی 8 با 700 هزار تومان

پژو 206 تیپ 2 با 200 هزار تومان

ساندرو اتوماتیک با 1.5 میلیون تومان

و تندر 90 پارس خودرو با  300 هزار تومان افت قیمت در بازار مواجه شدند.

در مقابل این کاهش قیمت در بازار خودروهای داخلی تندر 90 اتوماتیک با 700 هزار تومان ، پژو پارس ساده و دنا با 300 هزار تومان پژو پارس ای ال ایکس با 1 میلیون،  جک جی 5 اتوماتیک با 2 میلیون تومان ، جک اس 5 دنده ای با 1میلیون تومان و سراتوی اتوماتیک سایپا با 1.5 میلیون تومان افزایش قیمت روبرو شدند.

خودروهای وارداتی در هفته های پایانی پاییز با افزایش اندکی مواجه بودند که به گفته فعالان بازار کاهش عرضه برخی از مدل ها باعث این افزایش شده است.

در این بازار النترا ، سوناتا و ای 20 با 2 میلیون تومان ، و تویوتا راو فور و یاریس هاچ بک با 1 میلیون تومان،و کیا اسپورتیج با 2میلیون تومان افزایش قیمت در بازار مواجه شدند.

در مقابل تویوتا کرولا و توسان اتاق جدید به ترتیب با 2 و 8 میلیون تومان کاهش قیمت مواجه بودند.

از سوی دیگر از بازار خودرو خبر می رسد که وضعیت بازار در این روزها کمی بهتر گرفته و شاهد رونق نسبی در این حوزه هستیم.

یک فعال بازار خودرو در گفت و گویی گفت: وضعیت  بازار نسبت به سال گذشته کمی بهتر شده ولی هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله است.

نوید پور سعید خاطر نشان کرد: در صورتیکه خودرو با سود پایین و قیمت مناسب به مشتری عرضه شود می توان شاهد خرید و فروش در این عرصه بود.


گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: asriran.com


 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X