تتت

قیمت 1 میلیارد تومانی برای یک پورشه قراضه سوژه فضای مجازی شده است.

قیمت 1 میلیارد تومانی برای یک پورشه قراضه

معمولاً زمانی که خودرویی در یک انبار پیدا می‌شود، برای مدتی طولانی در آنجا رها شده بوده است. این پورشه 356 هم چنین وضعیتی داشته و بخش زیادی از طول دوران زندگی خود را در پارکینگ‌ها سپری کرده است. این خودرو در طول عمر خود به سه مکان مختلف منتقل شده و حالا به نمایش درآمده است.

این ‌یک پورشه 356 سوپر اسپیداستر مدل 1958 است که بر اساس نسخهٔ اصلی 356 کابریولت ساخته شده و مجهز به پیشرانهٔ نسبتاً قوی‌تری است. 356 سوپر اسپیداستر مجهز به یک پیشرانهٔ 1.6 لیتری چهار سیلندر تخت است که تنها 75 اسب بخار قدرت دارد اما بااین‌حال 25 درصد قوی‌تر از موتور 1.5 لیتری 60 اسب بخاری نسخهٔ استاندارد است.

این 356 برای اولین بار به یک خریدار در لس‌آنجلس تحویل داده شد و او برای بیش از یک دهه آن‌را در پارکینگش انبار کرده بود. سپس به خریدار دیگری فروخته شد و او هم به مدت ربع قرن آن‌را در پارکینگ نگهداری کرد. صاحب فعلی این 356 نیز آن‌را در اواخر هزارهٔ گذشته خریداری کرده و بازهم 356 داستان ما را تا اوایل سال جاری در انبار نگهداری کرده است.


پورشه 1 میلیارد تومانی

پورشه 1 میلیارد تومانی

 

بنابراین این پورشهٔ کلاسیک، 42 سال از عمر 58 سالهٔ خود را در پارکینگ‌ها و انبارها سپری کرده است اما حالا دوباره کشف شده است. ولی این 356 در طول این سال‌ها صدمات زیادی دیده و ازکارافتاده شده است به‌گونه‌ای که رنگ بیرونی آن تقریباً از بین رفته و تودوزی آن نیز به‌طور کامل نابود شده است.

بااین‌حال قرار است به‌زودی این پورشه 356 سوپر اسپیداستر با همین وضعیت به حراج گذاشته شود؛ بنابراین فرصت بسیار خوبی برای علاقه‌مندان فراهم شده تا آن‌را خریداری کرده و بازسازی کنند. البته این خودرو حتی با همین وضعیت وخیم هم هرگز ارزان نیست زیرا پیش‌بینی می‌شود در حراجی‌ای که چند هفتهٔ دیگر در سکاتزدیل آریزونا برگزار می‌شود با قیمتی بین 200 هزار تا 275 هزار دلار فروخته شود.


پورشه 1 میلیارد تومانی 2

پورشه 1 میلیارد تومانی 2

 

بنابراین این پورشهٔ کلاسیک دوست‌داشتنی پس‌ازاینکه مدت‌ها عمر خود را در پارکینگ‌ها گذرانده و ازنظرها پنهان بوده است حالا می‌تواند بعد از گذشت این رنج‌ها، مجدداً بازسازی شده و به دوران اوج خود بازگردد که در این صورت قیمتی و ارزشی بسیار بیشتر از مبلغ فعلی پیدا خواهد کرد.


گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: khabaronline.ir


 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X