تتت

براساس بررسی های صورت گرفت قیمت خودرو در بازار کاهش یافته است.

قیمت خودرو کاهش یافت

قیمت خودرو رو به كاهش است. این را نمایشگا‌ه‌داران و فروشندگان اتومبیل می‌گویند؛ خبری كه می‌تواند برای متقاضیان خودرو به خصوص در پایان سال كه به دنبال آن سفرهای نوروزی شروع می‌شود، خبر «خوب» تلقی شود.

اما علت این كاهش قیمت خودرو چیست؟

سخنگوی شورای سیاست‌گذاری خودرو می‌گوید: در ۱۰ ماهه امسال یك میلیون و ۷۹ هزارو ۴۶۲ دستگاه انواع خودرو توسط خودروسازان داخلی كشور تولید شد كه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۸ درصد افزایش یافته است.

آن طور كه امیرحسین قناتی گفته، در بخش تولید خودروهای سواری با رشدی ٤٠ درصدی مواجه بودیم كه این رشد البته در سایر بخش‌های تولید انواع خودرو مثل وانت، مینی بوس، اتوبوس و كامیون هم دیده می‌شود.
 
به گفته وی اگر این روند افزایشی ادامه یابد تا پایان سال میزان تولید خودرو به یك میلیون و ٣٠٠ هزار دستگاه می‌رسد.
 
 در همین حال سعید موتمنی، رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل گفته كه طی روزهای اخیر شاهد كاهش ٤٠٠ هزار تومانی پژو ٤٠٥ مدل GLX در بازار بودیم، به طوری كه در حال حاضر این خودرو با قیمت ٢٩ میلیون و ٦٠٠ هزار تومان به مشتریان عرضه می‌شود. او با اشاره به كاهش ٦٠٠ هزار تومانی قیمت پژو ٤٠٥ مدل SLX در بازار اضافه كرده: « این خودرو هم‌اكنون با قیمت ٣٢ میلیون و ٢٠٠ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. »
 
به گفته او قیمت سمند SE نیز در بازار كاهش ٥٠٠ هزار تومانی را تجربه كرده و در حال حاضر با قیمت 28.5 میلیون تومان معامله می‌شود. موتمنی با بیان اینكه قیمت سمند EF٧ در بازار به ٣١ میلیون و ١٠٠ هزار تومان رسیده است، گفت: در حال حاضر پژو ٢٠٦ تیپ دو با قیمت ٣٢ میلیون و ٨٠٠ هزار تومان و پژو ٢٠٦ تیپ ٥ با قیمت ٣٧ میلیون و ٨٠٠ هزار تومان به مشتریان عرضه می‌شود.
 
این در حالی است كه قیمت پژو ٢٠٦ تیپ ٥ طی روزهای اخیر افت ٤٠٠ هزار تومانی را تجربه كرده است. وی همچنین قیمت تندر ٩٠ اتوماتیك را در بازار ٤٨ میلیون و ٣٠٠ هزار تومان عنوان كرد و گفت: قیمت دنا نیز طی روزهای اخیر با كاهش ٨٠٠ هزار تومانی به ٤٤ میلیون و ٢٠٠ هزار تومان رسیده كه دلیل این افت قیمت، بهبود عرضه این خودرو از سوی ایران خودرو بوده است. رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل‌ همچنین با اشاره به افزایش عرضه سراتو توسط كارخانه گفت: قیمت این محصول در بازار با كاهش روبه‌رو بوده به طوری كه در حال حاضر قیمت بازار سه میلیون تومان پایین‌تر از قیمت كارخانه است و سراتو دنده اتوماتیك با قیمت ٨٧ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.


گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: روزنامه اعتماد


 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X