تازه های ماشین

خودروی مسابقه‌ای رنو (فرمول یك 2017) با نام اختصاری «R.S.17» در نمایشگاه خودرو تهران حضور دارد که در ادامه به بیان مشخصات این خودرو می پردازیم.

خودروی مسابقه‌ای رنو در فرمول یك 2017

در نمایشگاه خودروی تهران خودروی مسابقه‌ای رنو که برای فصل ۲۰۱۷ فرمول یک استفاده می‌شده نظر خیلی‌ها را به خود جلب کرده است. این خودرو اما چه مشخصات فنی دارد؟

خودروی مسابقه‌ای رنو (فرمول یك 2017) با نام اختصاری «R.S.17» هم شناخته می‌شود. این خودرو نسبت به نمونه‌ قبلی یعنی R.S.16 عریض و طویل‌تر است.

بال‌های اطراف آن هم نسبت به یك مدل قبل، 25درصد بازتر شده‌اند كه حفظ تعادل را ساده‌تر و قدرت را بیشتر می‌كند. دور موتور خودرو 15هزار دور در دقیقه است. فناوری جدیدی كه در خودروی مسابقه به‌كار رفته باعث می‌شود تا در زمان استارت به صرف انرژی كمتری نیاز باشد كه از این نظر رنو با مرسدس آلمانی در رقابت است.


خودروی مسابقه‌ای رنو برای فصل ۲۰۱۷ فرمول یک

خودروی مسابقه‌ای رنو برای فصل ۲۰۱۷ فرمول یک

وزن این غول سرعتی همراه راننده‌اش، حدود 722كیلوگرم است. این خودروی فرانسوی كه سال گذشته تولید شده و ادعا می‌شود توانایی رسیدن به جایگاه پنجمین خودروی مسابقه‌ای جهان را دارد، 822نیوتن متر گشتاور را تولید می‌كند.

رنوی مسابقه‌ای با دو موتور بنزینی و الكتریكی كار می‌كند تا ثابت كند كه خودروهایی با سیستم برقی هم می‌توانند در سرعت و قدرت با نمونه‌های بنزینی رقابت كنند. سیستم گیربكس تیتانیومی این خودرو كه شش سرعته است، می‌تواند به ازای هر تن 1300اسب بخار قدرت تولید كند كه در میان رقبایش كاملا استثنایی محسوب می‌شود.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: khabaronline.ir


 
نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید