آموزش نحوه ساخت شیشه شوی آب گریز برای خودرو در روز های بارانی
قصد داریم نحوه ساخت شیشه شوی آب گریز خودرو که برای روزهای بارانی خیلی کاربرد دارد را آموزش دهیم

در خانه شیشه شوی آبگریز برای خودرو بسازید!

در روزهای بارانی، مهم‌ترین اصل در رانندگی، داشتن شیشه‌ای تمیز است تا در رانندگی اختلال ایجاد نشود. علاوه بر تمیز بودن شیشه از داخل خودرو، باید با استفاده از برف پاک‌کن و شیشه شوی‌ها،  از بیرون نیز شیشه را تمیز نگه داشت. شیشه شوی خانگی آبگریز می‌تواند به همان اندازه که مواد تجاری موثر هستند، مفید واقع شوند و با این کار می‌توانید در خرج‌های خود صرفه جویی زیادی داشته باشید.

آیا شیشه شوی خانگی به نسبت نمونه‌های تجاری مناسب‌تر است؟

به طور کلی می‌توان گفت که شیشه شوی دست ساز به نسبت نمونه‌هایی که در فروشگاه‌ها می‌بینیم از دو جنبه بهتر است: قیمت و دوست‌دار محیط زیست بودن.

در حال حاضر بطری نیم لیتری شیشه شوی آب ‌گریز با مارک rain x حدود 70 هزار تومان قیمت دارد. با این حال شما می‌توانید با ساختن این شیشه شوی صرفه جویی زیادی انجام دهید.

درضمن در شیشه شوی خانگی از ماده‌ای مانند متانول استفاده نمی‌شود. متانول یک ماده شیمیایی خطرناک محسوب می‌شود که هم برای طبیعت و هم برای سلامتی انسان مضر است.

نحوه ساخت شیشه شوی آب گریز خودرو

شیشه شوی آبگریز باعث می‌شود که باران بر روی سطح شیشه خودرو به شکل قطراتی در بیاید و به شیشه خودرو نچسبد. سپس تیغه‌های برف پاک‌کن به راحتی می‌توانند این قطرات را از سطح شیشه جدا کنند و در روزهایی که باران شدیدی می‌بارد، شیشه خودرو نسبتا تمیز باقی بماند. همچنین این شیشه شوی جدا کردن قطعات یخ را از شیشه آسان‌تر می‌کند.

در ادامه دو روش مختلف برای ساخت شیشه شوی آبگریز خودرو قرار گرفته است که هر دوی آن‌ها عملکرد خوبی در آبگریز کردن سطح شیشه خودرو دارند.

روش 1: ترکیب سرکه و الکل

*    مایع ظرفشویی – 2 قاشق غذاخوری
*    سرکه سفید صنعتی – 1 فنجان
*    ایزوپروپیل الکل – 2 فنجان
*    آب – 3 لیتر


نحوه ترکیب مواد

    همه مواد را به جز آب و مایع ظرفشویی را در یک ظرف بریزید و آن‌ها را قاطی کنید.
     آب را به ظرف اضافه کنید و در آخر مایع ظرفشویی را به مخلوط مواد اضافه کنید. مایع شیشه شوی آبگریز آماده است!
     به میزان لازم از این ماده را در داخل محفظه شیشه شوی خودرو بریزید و مابقی را در ظرفی در جایی ایمن قرار دهید.


روش 2: ترکیب اتانول

*    ایزوپروپیل الکل – 5 میلی‌لیتر
*    اتانول – 86 میلی‌لیتر
*    روغن کرچک یا روغن سیلیکون – 9 میلی‌لیتر
*    ظروف پلاستیکی مورد نیاز

نحوه ترکیب مواد

*     در داخل یک بطری اسپری تمیز، اتانول، ایزوپروپیل الکل و روغن کرچک را به ترتیب بریزید.

  *   بطری را به آرامی تکان دهید تا مواد با هم مخلوط شوند. ممکن است در این صورت مقداری گرما را از بطری حس بکنید که عادی است اما در این مرحله درب بطری را نگذارید و صبر کنید تا بطری خنک شود.

*     هنگامی که شیشه خودرو کاملا خشک و تمیز است، محلول را بر روی سطح شیشه اسپری کنید. سپس با یک پارچه شیشه را خشک کنید. پس از آن شیشه آبگریز می‌شود.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: dande6.com