تتت

موضوع ادامه همکاری علیرضا جهانبخش و باشگاه برایتون تبدیل به یک علامت سوال بزرگ شده که قرار است به زودی درباره آن تصمیم‌گیری شود

جلسه علیرضا جهانبخش با مدیران تیم انگلیسی

علیرضا جهانبخش در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر انگلیس با وجود دقایق کم حضورش عملکرد بدی نداشت ولی سرمربی برایتون نشان داده اعتقاد چندانی به ستاره ایرانی ندارد و این موضوع را با خط زدن‌های پیاپی او از لیست این تیم نشان داده است.

در واقع پاتر از همان ابتدای فصل نشان داد علاقه چندانی به استفاده از جهانبخش ندارد و علیرضا برای حضور در میدان مجبور شد 16 هفته صبر کند تا با حضور 22 دقیقه‌ای برابر وولورهمپتون برای اولین بار در فصل جدید لیگ برتر به میدان برود. حضوری که چندان دوام نداشت و جهانبخش برای بازی کردن دوباره مجبور شد چهار هفته صبر کند؛ درحالی‌که نیمکت‌ نشینی‌های متوالی پیراهن تیم ملی را هم از این ستاره ایرانی گرفته بود، بازی برابر بورنموث و حضور در ترکیب اصلی تولدی دوباره برای جهانبخش بود. او در سومین دقیقه این بازی موفق به گلزنی برای برایتون شد و پس از شکستن طلسم ناکامی‌هایش اشک شوق ریخت؛ گلزنی مقابل بورنموث هم نتواسنت علیرضا را در بازی هفته بعد تیمش مقابل چلسی فیکس کند و او این بار به عنوان یار تعویضی به زمین رفت و یکی از زیباترین گل‌های سال‌های اخیر لیگ برتر را وارد دورازه آبی‌های لندن و کپا آریزابالاگا کرد تا نشان دهد چقدر آماده است. گلی که در میان نامزدهای برترین گل فصل لیگ برتر انگلیس هم قرار گرفت.

این درخشش اما باز هم نتوانست تضمینی برای حضور ثابت او در هفته‌های بعدی تبدیل شود و حتی تاثیرگذاری روی تک گل برایتون مقابل واتفورد هم جایگاه جهانبخش را تغییر چندانی نداد و فقط جایگاهش از روی سکوهای آمکس استادیوم به نیمکت تغییر یافت. تعطیلی مسابقات به دلیل ویروس کرونا وقفه‌ای طولانی بر مسابقات لیگ برتر انداخت و پس از شروع دوباره انتظار می‌رفت جهانبخش بیش از گذشته به کار گرفته شود اما او در تمام دیدارهای تیمش از لیست گراهام پاتر خط خورد و فقط در جریان شکست پنج بر صفر مقابل منچسترسیتی بود که دقایق کوتاهی به او بازی رسید.

با این حال در تمام این مدت پاتر به صراحت از آمادگی جهانبخش صحبت کرده اما به نظر می‌رسد سرمربی تیم انگلیسی اعتقاد چندانی به علیرضا ندارد و دلیل اصلی سکونشینی او هم به همین موضوع برمی‌گردد.

دقایق کم علیرضا جهانبخش در فصل اخیر لیگ برتر باعث شده شایعات زیادی پیرامون جدایی او از برایتون و بازگشتش به لیگ هلند به وجود آید؛ این شایعات اما با مصاحبه اخیر جهانبخش مبنی بر علاقه او به ادامه حضور در برایتون و جنگیدن بر سر جایگاهش وارد فاز جدیدی شد تا آینده ستاره ایرانی مبهم‌تر از گذشته شود.

جهانبخش با وجود علاقه به ماندن در برایتون به خوبی می‌داند که در صورت نیمکت‌نشینی دوباره ممکن است باز هم مانند زمان ویلموتس پیراهن تیم ملی را از دست بدهد اما او نمی‌خواهد تنها پس از دو سال حضور ناموفق انگلیس را ترک کند و به دنبال اثبات توانایی‌های خود است.

یکی دیگر از موضوعاتی که ادامه حضور جهانبخش در برایتون را پیچیده کرده، دستمزد بالای این ستاره ایرانی است که باشگاه برایتون ترجیح می‌دهد چنین مبلغی را برای بازیکنی که نیمکت‌نشین هم می‌باشد پرداخت نکند؛ در حال حاضر قرار است به زودی جلسه‌ای میان علیرضا و مدیربرنامه‌های او با مدیران باشگاه برایتون برگزار شود تا تکلیف ادامه همکاری دو طرف را مشخص کند.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.irX