تتت

شیر دادن یک ماده شیر به یک توله پلنگ باعث تعجب ناظران حیات وحش شده است.

 

مهربانی یک ماده شیر با توله پلنگ

در رویدادی نادر در دنیای حیوانات یک ماده شیر به یک توله پلنگ شیر داد.

آنچه مشهود است این است که این بچه پلنگ نمی‌توانسته خال‌های پوستش را مخفی کند تا شبیه توله شیرها شود اما گویا بخت همراهش شده چرا که این ماده شیر مهربان‌تر از آن بوده که او را پس بزند.

این عکس فرح‌بخش که در منطقه حفاظت شده انگرون‌گرو تانزانیا گرفته شده نخستین عکسی است که شیردادن یک ماده شیر به توله حیوانی از یک گونه دیگر را نشان می‌دهد؛ رویدادی که به گفته ناظران بسیار نادر است.

این واقعه را جوپ ون‌ در لیند، که در یکی از خیمه‌های گردشگری در این منطقه حفاظت شده از جنگل‌های سرنگیتی حضور داشت متوجه شد؛ او نوسیکیتوک، شیر ماده پنج ساله را دید که به توله پلنگ ۱۴ روزه شیر می‌دهد.

این ماده شیر که در عکس هم قلاده مکان یاب او دیده می‌شود تحت محافظت سازمان غیردولتی کوپ لاین، قرار دارد و در اواخر ماه ژوئن گذشته (حدود دو هفته پیش) سه توله شیر به دنیا آورده است.

 

شیر دادن به توله پلنگ

شیر دادن به توله پلنگ

 

دکتر لوک هانتر، رئیس انجمن غیردولتی پنترا که به حفاظت از گربه‌های وحشی بزرگ چون پلنگ و یوز می‌پردازد به بی‌بی‌سی گفته: "چنین رویدادی بسیار نادر" است. این اتفاقی نیست که من تا به حالا با آن روبرو شده باشم یا از کسی شنیده باشم. ما مواردی را داشته‌ایم که یک ماده شیر به توله‌های یک شیر دیگر هم شیر داده است اما این که توله یک گونه دیگر را زیر پستانش بگیرد تاکنون سابقه نداشته.

به طور معمول یک ماده شیر اگر توله‌های یک پلنگ را ببیند آنها را می‌کشد چرا که پلنگ‌ها و شیرها بر سر قلمرو با هم رقابت می‌کنند.

هنوز مشخص نیست که چه بر سر مادر توله پلنگ آمده و معلوم نیست که آیا این ماده شیر او را به فرزندخواندگی خواهد پذیرفت یا خیر.

آن طور که گفته شده، نوسیکیتوک، ماده شیر، وقتی این توله پلنگ بی‌پناه را می‌بیند، حدود یک کیلومتری از بیشه خودش بوده، جایی که سه توله خودش را شیر می‌دهد، اما حاضر می‌شود که آن را زیر پستان بگیرد.


گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: isna.ir


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
 
X